Jak dítěti oznámit, že má sourozence

Anonymní
1.2.21 10:03

Jak dítěti oznámit že má sourozence

Dobrý den děvčata.
Máme takový problém. Manzel má 6ti letou dceru s jeho bývalou. Už od začátku to bylo vše divně postavený, Malá sem nejezdila, byla u nás jen jednou a můj manzel jezdil tam a trávil u nich čas, ale mě se to přestalo líbit a dozadovala jsem se aby malá jezdila k nám tak jak to všude funguje. Bylo mi řečeno že nechce, protože můj milovaný si tam na mě stěžoval (i když neměl proč) a malé sliboval že se k ním vrátí.
Otěhotněla jsem v březnu minulého roku, ale manžel to dceři neřekl, ani její matka. Že by to špatně nesla.
Po nějaké době, řekl dceři, že zůstává semnou, ale že s maminkou jsou dobří kamarádi. Dcera to vzala velice dobře, i když se na návrat otce velmi těšila.
Teď už máme doma 2 měsíční princeznu a řešíme jak to jeho dceři oznámit aby to vzala dobře a aby sem k nám jezdila.
Poradíte holky, jak ji to říci. Jsem už z toho zoufalá

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7628
1.2.21 10:05

Myslím, že to především vůbec není tvoje starost, takže na tvém místě bych se tím nezabývala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
1.2.21 10:12

Ty ji to říct nemas jak, bohužel tvůj muž hraje s tou holčičkou hodně divné hry, k nimž počítám i to, ze ji vůbec neřekl o tvém tehotenstvi 8o bože, co to je za chlapa?

Ať ji řekne na rovinu, že ji to zatajil a ze je vůl, že měl strach, jak to vezme, proste podle pravdy, jak to bylo a jak to je. Připravte ji hezky pokojíček a ať k vám začne normalne jezdit. Dítě pochopí dobre, že je rodič b. b, když je to pravda. Zato špatně přijímá lež a navíc to pro tu holčičku není dobry vklad do budoucna (chtěl by otec, aby se k ni její muž takto choval? Aby ji sliboval, ze budou spolu a přitom si vyrobil s druhou partnerkou dite? Ale jestli toho patologickeho chování on okamzite nenechá a nezačne sekat latinu, tak si ta holka jednou takovýho případa bohužel najde).

Příspěvek upraven 01.02.21 v 10:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 10:12

@kacz manžel mě o to poprosil, abych se optala. Jinak bych to nepsala.

• Citovat
  • Nahlásit
228
1.2.21 10:14

Myslím ze krátce po porodu máš starosti s malým miminem dost, nepridelavala bych si je něčím takovým. At si to vyřeší partner s bývalou, zvlášť jestli ty jsi videla jeho dceru jednou v životě a pak třeba x let ne, neměla by to byt vůbec starost na tvou hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
1.2.21 10:18

Šestiletá holka není hloupá. Táta ji zatajil takovouhle podstatnou věc a ještě ji věšel bulíky na nos, že se k ní vrátí. Myslím, že mu nezbude nic jiného než ji zkusit vysvětlit, že měl strach z toho, jak novou sestřičku přijme, omluvit se ji!!! že to neřekl hned a samozřejmě ji ujistit, že ji stále miluje stejně. Zas je celkem velká šance, že šestiletá si novou sestřičku oblíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10393
1.2.21 10:24
@Anonymní píše:
Dobrý den děvčata.
Máme takový problém. Manzel má 6ti letou dceru s jeho bývalou. Už od začátku to bylo vše divně postavený, Malá sem nejezdila, byla u nás jen jednou a můj manzel jezdil tam a trávil u nich čas, ale mě se to přestalo líbit a dozadovala jsem se aby malá jezdila k nám tak jak to všude funguje. Bylo mi řečeno že nechce, protože můj milovaný si tam na mě stěžoval (i když neměl proč) a malé sliboval že se k ním vrátí.
Otěhotněla jsem v březnu minulého roku, ale manžel to dceři neřekl, ani její matka. Že by to špatně nesla.
Po nějaké době, řekl dceři, že zůstává semnou, ale že s maminkou jsou dobří kamarádi. Dcera to vzala velice dobře, i když se na návrat otce velmi těšila.
Teď už máme doma 2 měsíční princeznu a řešíme jak to jeho dceři oznámit aby to vzala dobře a aby sem k nám jezdila.

No, manžel má opravdu zvláštní přístup. Nech to na něm, nadrobil si to sám, tak atˇsi to vyřídí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
1.2.21 10:24

Tvúj drahý si tohle svým lhaním nadrobil sám, tak ať si to i sám vyžere.
Ty to hoď za hlavu, a netrap se tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
1.2.21 10:28

Já myslím, že pokud bude mezi tvojim manželem a jeho ex panovat nějaké normální rozumné klima a holčičce nikdo nebude našeptávat různé nesmysly, tak dítě nemá důvod nepřijmout sourozence. Tvůj chlap to pohnojil na všechny strany, pohnojil to s tebou, že měl s tebou vztah a chodil spát k bejvalej ženě a ještě tě tam drbal, pohnojil si to se starší dcerou, protože jí dal naději, že budou její rodiče spolu, pak slib stejně nedodržel, přitom jí nevzal do svojeho novýho života a tak dětská fantazie může pěkně pracovat a vymýšlet si důvody, proč to tak je, proč ona nesmí k tátovi a pohnojil to i s mladší dcerou, protože mu nestála za to, aby o ní mluvil s její sestrou, choval se jak kdyby nebyla. Jedinej kdo z toho vychází nejlíp je jeho ex, protože si může ulevit, že už ho nemá doma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
1.2.21 10:29

Manzel te poprosil, aby ses poptala :roll:. No tak divnyho chlapa mas, kterej se absolutne neumi k problemu postavit celem a rozehrava to na vsechny strany :?. Pokud je mala citluvejsi, tak bych to neresila na internetovym foru, ale s psychologem se specializaci na deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
1.2.21 10:32

Ježiš, ten chlap je poklad :zed: to ti jako vykládal, jak dceři sliboval, že se k nim vrátí?
Ať si to vymyslí sám, vždyť ty tu holčičku ani neznáš…takže :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21113
1.2.21 10:36
@Anonymní píše:
Dobrý den děvčata.

Z toho všeho vyplývá, že Tvůj muž je pěkný šmejd. Tím by ses měla v první řadě zajímat, to ostatní není Tvoje starost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 10:44

@Tarinka jak víte že tam občas prespaval?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15416
1.2.21 10:46

No říct jí to musí manžel, ne ty.

Jinak nejjednodušší řešení takhle ne úplně dobře sešité rodiny by fakt bylo párkrát zajít do rodinné poradny - vy dva a věci si vyjasnit.

Je možné že pak se zjistí že by dost pomohla rodinná teraie té původní rodiny, protože tam zjevně mají taky spoustu ne úplně zdravých věcí o kterých se nesmí mluvit a křiví to prostředí pro všechny zapojené.

Nejí zázračná věta jak to dceři říct. Je jen změna vlastních postojů, příklon k upřímnosti a převzetí zodpovědnosti za to že se člvoěk vyhýbal nepříjemným věcem, které si sám nadrobil a situaci tím jen zhoršil.

Když k tomu bude mít podporu v terapii, půjde mu to snáz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10393
1.2.21 11:00
@Anonymní píše:
@Tarinka jak víte že tam občas prespaval?

Je velká pravděpodobnost, že ta holčička bude malou pěkně nenávidět. Pokud jí táta sliboval že se k nim vrátí, pak otočil a zjistí že máte doma mimino…
Tvůj chlap je opravdu zlatíčko, hraje to na obě strany, pomlouvá tě a ještě abys za něj řešila tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat