Střídavá péče a výchova dětí

Anonymní
4.2.21 17:29

Výchova společných dcer

Ahoj, prosím anonymně z důvodu, že uvádím rodinné informace atd.
S bývalým manželem máme dcery- dvojčata (11let). Bohužel je máme ve střídavé péči, tak jak určil soud, což je u nás velký problém.

Oba máme úplně jiný styl výchovy.
Abych to upřesnila, bývalý jim na všechno skočí, se vším s nimi souhlasí a nic jim nezakazuje. Ovšem toto celé sabotuje mojí výchovu. Celou dobu to máme nastavené tak, že u každého z nás mají jiná pravidla (s čím nesouhlasim, ale budiž)

Tátovi nevadí, že celý den sedí u počítače, nechá je tam klidně i celou noc. Ven u něj můžou kdykoliv a je mu jedno na jak dlouho a v kolik se vrátí, všechno je u něj dovoleno. Domluvit se s ním na něčem se absolutně nedá…

Samozřejmě doma pak nastává rozsáhlá diskuze o tom, že u táty se toto může, a táta toto dovolí. Celý týden jen papuluji, jak táta je super a já jim prý jen rozkazuju. U táty nemají ani žádné povinnosti, takže když po nich po týdnu u táty chci, aby vyložili myčku následuje dohadování se a nakonec to vždycky skončí hysterickými scénami a brekem, většinou doplní i poznámku, že táta je lepší.

Bývalý tvrdí, že se snaží vychovávat jako kamarád a že nic měnit nebude.

Většinou tak od neděle večer, kdy mi holky předá tak do pátku (kdy jim dojde, že já nejsem táta) zažívám to stejné furt dokola. Odmlouvaji, jsou drzé, nic dělat nechtěji a než je k něčemu donutím tak si vyschlechu hysterické scény a hodinu breku. Na toto chování mi teda přijdou už dost velké. Poslední 2 dny to bývá už lepší, protože jim dojde, že jinak to prostě nepůjde. Jenže v další předání je to zas od znova. Opravdu dokáží půl hodiny argumentovat tím, že u to táty dělat nemusí tak proč tady jo. Pak následuje hysterická scéna a nakonec hodina breku a to celé například jen kvůli tomu, že mají vyložit myčku, což zabere 5 minut nebo utřít prach.

Jedna z dvojčat je na tom lépe, někdy poslechne, ale jindy jakoby schválně se přidá k sestře.

Jak už jsme psala s bývalým nehnu a jim se to snažím vysvětlit už 2 roky, ale marně.

Máte někdo něco podobného? Poradili by jste jak situaci řešit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57877
4.2.21 17:50

Milé dcery, když jste u táty, tak já nevařím, stačí mi chleba s máslem. Tady máte, dobrou chuť
A vlastně, když vy nemusíte, tak já taky ne, jdu na gauč s knížkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16922
4.2.21 18:04

Chyba je v tobě. Pokud jsou dcery aspoň průměrně inteligentní, tak jim dojde, že tam mají režim takový a u tebe makový. Zjevně jsi na ně nedostatečně důrazná a mají vyzkoušeno, že držkování, slzy, argumentování lepším režimem u táty, atd. tě aspoň trochu zvyklá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21041
4.2.21 18:16

@Petra Z Přesně. Když nefungujete vy, nebudu fungovat ani já. A nepůjde ani wifina, televize, neuvaří se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 18:18

@pohledzdruhestrany právě že já nepovolim. Akorát tímto docili toho, že jim zábavním např. tekefon. nakonec stejně to co po nich chci udělají, ale s brekem a scenama o což mi právě jde :cert: než vyklidí jednu myčku předchází tomu minimálně hodinová scéna, s čímž se samozřejmě každý den žít nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
16922
4.2.21 18:24
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany právě že já nepovolim. Akorát tímto docili toho, že jim zábavním např. tekefon. nakonec stejně to co po nich chci udělají, ale s brekem a scenama o což mi právě jde :cert: než vyklidí jednu myčku předchází tomu minimálně hodinová scéna, s čímž se samozřejmě každý den žít nedá.

tak se s nima nehádej… já to dělám s dětma v režimu udeláš to a to, když ne ok, ale ty neděláš nic pro mě, tak ani já pro tebe a kór holky v 11 toho od rodičů potřebujou ještě docela dost…další faktor je, že holky jsou často podobný mamince a každá průměrná žena, i malá, potřebuje říct denně 10 000 slov, tak to holky berou jakou konverzačku, aby si splnily denní cíl…tak se s nima bav o něčem hodnotnějším a pak nebudou tolik krafat ohledně plnění úkolů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10207
4.2.21 18:54

Mozna prestan byt tvrda.. Nedavej jen prikazy a rozkazy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10606
4.2.21 18:58

Já bych řekla, že je to i takovým naprd obdobím. Zrovna jsou ve věku, kdy se děti, obzvlášť holky, proti mámě dost důrazně vymezují. Ony to mají o to těžší, že jsou vychovávány každou chvíli jinak. V tomhle věku mámy bojují i s dětmi, které vychovávají společně s partnerem. Nebyla jsme jiná. Problém jsou ty jejich řeči, jak je to u táty lepší a podobně. Z jejich pohledu to tak ale prostě momentálně je, no.

Příspěvek upraven 04.02.21 v 19:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
4.2.21 18:59

Střídavka, kde se po týdnu praktikují různé výchovné styly, způsobuje dětem v hlavě maglajs. Navíc ty vaše jsou ve věku, kdy se začnou vůči matce vymezovat.
Problém není v dětech, ale v tom, že soud by měl o SP rozhodnout pouze tam, kde dospělí jsou spolu nejen schopní komunikovat, ale mají i stejné názory na výchovu, protože SP by měla být především přínosem pro děti.

Jak dlouho jste ve střídavce? A veškerý úklid po holkách zvládá jejich otec sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24630
4.2.21 18:59

Bych jim neuvařila, nevyprala, nevyžehlila, když by po mě něco chtěli, tak se mi nechce, já to nepotřebuju, já to dělám jinak a stačí mi to…
Mám děti podstatně mladší jak je najednou myčka vyklizená v cuku letu. :lol:

A co se zapojení do činností v domácnosti týče, tak bych jim asi hodně rychle a opakovaně vysvětlila, že tam bydlíte společně, nejsou mimina, co se musí obskakovat, takže se taky budou zapojovat. Ať si klidně vyberou, kde se zapojí, ale zapojí. Matka není služka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6077
4.2.21 19:12

Já bych ti poradila přestaň buzerovat a budeš mít klid, pochybuju že za holky tatínek všechno dělá.. Nejspíš u něj fungujou protože chtějí, ne protože je jim to nákazano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57877
4.2.21 19:13

Mám syna, taky 11
Zrovna vyndavá myčku :mrgreen:
Taky milion keců, ale ví, že to je prostě jeho starost. Vzdycky jsem mu říkala, hele, místo toho kecani kolem už bys to měl. tak buď hodinu držkuj a pak to udělej, nebo přestaň a máš to hned
Takže už si kecá a mudruje jen pro sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
4.2.21 19:15

To me zajima. My jsme s manzelem spolu. Rekla bych i durazni a dcera, o neco mladsi teda, porad drzkuje, kdyz po ni neco chci. Presne, jak pises, hysterie, odmlouvani, scena na hodinu 8o. Pritom jde vetsinou jen o to, aby si udelala veci ve svem pokoji, pripadne vybest kos atd., zadna drina na pul dne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21041
4.2.21 19:23

Jestli můžu dát drobnou radu, nešetřete slovíčkem prosím. Ono to pak funguje o něco lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 19:29

Já jako dítě byla také ve střídavé péči, tatínek taky vše dovolil, maminka byla přísná. Nenáviděla jsem ji za to. Tátu jsem zbožňovala. Kolem 17 jsem zjistila kdo mě opravdu má rad a komu jsem stala za výchovu. Ony to taky časem pochopí :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat