Názor doktorky na výchovu dětí

Anonymní
6.2.21 08:57

Názor doktorky na výchovu dětí

Ahoj, budu psát osobně, protože se informace týkají dětí a jejich osobností. Jde o to, že máme novou dětskou doktorku a nedávno jsme u ní byli na prohlídce a ona se docela ostře pustila do toho, jak jsou děti vychované. To, že má někdo na výchovu našich dětí jiný názor známe asi všechny, děje se to běžně, ale od doktorky mě to znepokojilo a o jejím názoru jsem přemýšlela, jenže ani tak mi nepřijde, že by bylo něco špatně, tak si jdu tu situaci za vámi :mrgreen: objektivizovat :mrgreen:.
Doktorka chtěla klukům vzít krev, to byl hned první konflikt, protože jsou podle ní moc světlí a nedáváme jim dost masa 8o Samozřejmě to je blbost, maso jíme úplně normálně a kluci jsou světlí proto, že jejich tatínek je velmi světlý zrzek a já sama jsem blond, takže jsou prostě světlí po nás. Podle doktorky to může říct každý a chce si ověřit, kolik masa jedí, že dnes rodiče běžně zatajují, že jsou TI vegetariáni. Připadalo mi to nesmyslné a na to navázala diskuze, že nechci nechat klukům odebrat krev, jestli jsem psychiatrický pacient 8o, protože jsem se zeptala, jestli je ten odběr skutečně nutný, že opravdu jedí normálně a přijdě mi to prostě zbytečné a že má záznamy, že děti prospívají a žádné výživové potíže nikdy neměly. Trvala na tom, tak jsme šli udělat odběry, brala jim tu krev hned. Mladší šel sám v pohodě, nebojí se (5 let), starší devítiletý se ale krve bojí, dělá se mu špatně i z masa, nebo venku když vidí krev, prostě mu to vadí, trochu mu tekli slzy a chtěl držet za ruku, doktorka opět jestli TOTO mi připadá normální, takové úzkostlivé dítě takhle velké! A chtěla, abych jí říkala, co doma vaříme za jídla s masem a jak děti jedí. Tak jsem jí to řekla a ona se ptala, jestli děti nejedí mořské plody, že jsem o nich nemluvila. Řekla jsem, že nejedí, že to nekupujeme. Na to ona, že to je špatně, že chudáci děti. Pak nějak pochopila ze situace, že třetí dítě má jiného tátu a že jsem teda rozvedená a evidentně ji to pohoršilo a začala se vyptávat na detaily rozvodu a jak často tatínek kluky navštěvuje a že kdyby k němu chodili kluci častěji, tak by se nebáli odběru krve a nebyli třeba tak světlí, že dcera, která doma otce má, tak tolik světlá není a nebojí se (nejmladší, které odběry ale nedělala, jinak by řvala určitě). Přítel se tomu doma smál, ale já si připadala jak v Jiříkově vidění a jsem na vážkách, jestli nezměnit pediatra, přišlo mi to jak z nějakého špatného filmu. Závěrem mi řekla, že když jsem rozvedená, děti se bojí krve a malá je tak stydlivá, že ani neřekne dobrý den, že to není normální a měla bych já i děti navštívit psychiatra, že ještě neviděla, aby devítiletý kluk se bál odběru krve. Odcházela jsme odtamtud jak zbitá, ale po delším odstupu mám spíš pochybnosti, jestli to ta doktorka moc nevyhrotila, když předchozí paní doktorka nikdy nic takového k dětem neříkala, učitelky školka, škola také ne, nevím, co si z toho vzít a co si myslet, jestli změnit pediatra, nebo jestli jsem udělala opravdu něco špatně, že se tříletá stydí a kluk se bojí krve. Ještě teda starší paní doktorku malá normálně zdravila, reaguje takto na cizí lidi, když přišla do ordinace, kde to zná a byl tam někdo jiný, tak se asi trochu lekla a nečekala to a prostě nepozdravila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2045
6.2.21 09:03

Tak po tomhle bych tedy změnila pediatra. A tu krev bych jim vzít nenechala. Objektivně k tomu nebyl důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 09:04

Gratuluju k bezva pani doktorce :kytka:

Jinak je dobre chovat se asertivne, tj. mluvit jako dospely - strucne, vecne, bez omlouvani se. Vzhledem k tomu, ze se tady ptas na nazor, bych tipovala na bojacnost, a pak se po tobe kazdy bude vozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
6.2.21 09:04

Změnila bych doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
6.2.21 09:06

Pak se tolik lidí diví, že si už velká část pacientů tyhle rozhovory nahrává a bez zapnutého diktafonu do ordinace nevleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
6.2.21 09:07

Okamžitě bych od takové krávy odešla a ještě jí udělala “pěkné” recenze…
A tu krev bych jím vzít rozhodně nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
6.2.21 09:08

Nejpozdeji u dotazu na rozvod bych se ji zeptala, co je ji po tom. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
6.2.21 09:08

Promin, mela bys zapracovat na sebevedomi a asertivnim chovani. Mam zkusenost, ze tohle se deje lidem, co na sobe nechaj drivi stipat. Doktorka je uplne svihla, ale bojim se, ze ty trochu taky, ze si nechas tohle libit.
Kazdopadne - tohle vysetreni povazuju za prinejmensim neprifesionalni a lekarku bych zmenila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
6.2.21 09:09

Ahoj nedá mi to..naše dětská dr je spis homeo bylinky atd. Zvykli jsme si na požádání da atb Nikomu to nenutí. Syn od narozeni neji maso zeleninu proste mimo asi 6 věci NIC doplňujeme vše uměle. Dr s tim problem nema prospívá roste hold je belejsi. Zvykla si neresi to jen kdyz chci radu poradu. Ale ma zastupující doktorku starsi pani kolem tak 70let a to je MAZEC to co popisujes ty. Hned odbery a rodine zazemi a malo vzduchu a pohybu špatná výchova idealne ho hnat na gastro psychologa..od te doby vzdy volám jestli je tam naše dr a nebo zaskok. Jestli to bude i u další navstevy zmenila bych doktora nemela bych na tohle nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100

Odběr byl asi kvůli železu? :nevim: Jinak změnila bych pediatra, nechtěla bych aby se po mně někdo vozil, jen proto, že se špatně vyspal. Objektivně na takový výslech neměla nárok :nevim: Já mám jedno dítě pěkně rostlé a druhé jak Somálče a nikdy mě doktorka nevyslýchala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012

Určitě je doktorka divná, ale i to že devítiltého jste ještě nenaučili nechat si brát krev bez scén.
Asi by mě uráželo, kdyby se navažovala do vzhledu mého nebo dětí. Dal bych ji ještě jednu šanci, jestli to nebyl jen úlet, a pak měnil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
6.2.21 09:10

Změnila bych doktorku hned, takové blbé kecy bych neposlouchala a krev bych odebírat nenechala, prostě bych se rozloučila a šla pryč a příště už jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
6.2.21 09:13

@riccius Jak to chces dite naucit? Muj syn bude mit devet a krev mu jeste nebrali. A netroufam si odhadnout, jak by se zachoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
6.2.21 09:15

Změnila bych doktorku, je drzá jako opice. Některé děti jsou úzkostné a výchova s tím nemá, co dělat. A že se devítileté dítě bojí odběru? Já se bála celé dětství. A co je jí po tvém rozvodu? Je jí do toho velké kulové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
6.2.21 09:17

Ne, naši pediatři se takhle nechovají, taky bych zírala :nevim:

Příspěvek upraven 06.02.21 v 09:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...