Jak to synovi vymluvit?

Anonymní
13.2.21 15:28

Jak to synovi vymluvit?

Zdravím. Syn nám na vánoce oznámil, nemilou zprávu. Chce se stát ženou, vůbec jsem to nečekala, dalo by se říct že jsem se psychicky zhroutila, vánoce jsme tedy měli úplně zkažené. Já jsem je probrečela, manžel je propil, mojí další dva děti syn a dcera se synem pohádali. Nechci tím někoho urazit, ale myslím že to syn dělá jen kvůli dnešní době, kdy je všechno normální a každý má na všechno právo. Syn byl vždy typický kluk, hrál fotbal a hokej, měl skoro jen kamarády, manželovi pomáhal v dílně, sice ho baví i vaření a nakupování, ale že by byl transgender či co by mě v životě nenapadlo. Syn o tom řekl i okolí a je to opravdu hrozný, ne že bych kvůli tomu třeba přišla o kamarádky, ale ta změna chování je prostě znatelná. Jak to synovi vymluvit? Už nemám moc času a nechci aby si tím zkazil celý svůj život.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12763
13.2.21 15:31

Pokud vi, co to obnasi, ze zadneho rozmaru to fakt nebude. Misto vymlouvani pracuj na tom, abys to zvladla akceptovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
13.2.21 15:35

To mu nevymluvis, jestli se citi byt opacnym pohlavim. Kolik ma syn let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
13.2.21 15:35

Jediné, co mu může zkazit život, je váš přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 15:37

@eviku-miluna V březnu mu bude 18

• Citovat
  • Nahlásit
17576
13.2.21 15:38

To není že on si řekne a za měsíc jde na operaci. Je to běh na dlouhou trať a čeká ho řada psych. testu a podobně… Místo vymlouvání zapracujte na svém postoji k němu-potrebuje podpořit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17576
13.2.21 15:39
@Hoa Mai píše:
Jediné, co mu může zkazit život, je váš přístup.

Naprostý souhlas! Ten je potřeba změnit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 15:46

@Hoa Mai Formulovala bych to jinak, přístup lidí mu opravdu může zničit život. Ale neřekla bych že ten můj, pokud se bohužel ze syna stane dcera, tak se s tím budu snažit smířit. Ale co ostatní lidé? Okolí se k nám chová značně jinak a taky jsem hledala na internetu různé informace a názory opravdu nejsou pěkně, stačí se podívat třeba i tady na emimino. Někteří tady i psali že zato může výchova, takže podstatě zato budu mít i já a můj manžel zkažený život.

• Citovat
  • Nahlásit
93
13.2.21 15:46

Měl by pochopit, že je to nevratný. Zaráží mě, že do teď to byl typický kluk ( hokej, dílna,…,rád vaří a nakupuje i můj manžel). Pokus se ho vzít za dobrým psychologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6539
13.2.21 15:47

Ne, opravdu to není syn, komu je něco potřeba vymluvit. Problém není on, ale tvůj přístup. A čím dřív to pochopíš, tím líp pro všechny. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.2.21 15:49

Absolutně nechápu, že nejsi na jeho straně, podle popisu vaší reakce jste situaci silně nezvládli. Chápu, že na takovou zprávu nemůže být rodič připraven, ale pokud je to pravda a syn se cítí být ženou, divím se, že se už dávno psychicky nezhroutil sám. Takto mu ale vůbec nepomůžete, koukejte se sebrat a buďte mu oporou! Nebo navštivte nějakou psych. poradnu. Hodně štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
13.2.21 15:52

Na okolí bych vůbec nemyslela, ti vás neživí.
Bude muset projít několika psychologickými testy atd, pak ty hormony atd…Přímo tu operaci mu nikdo neudělá.
Takže pokud se tak necítí a byl by to opravdu jen ten nával dnešní doby tak brzo vycouvá.
Pokud se ale opravdu celou dobu cítil ve špatném těle tak to bude běh na dlouhou trať a bude vás všechny potřebovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 15:56

@Aidara Snažím se ho tam dotlačit, ale syn říká že žádného psychologa nepotřebuje. Trochu se upínam na psycho testy.

• Citovat
  • Nahlásit
6539
13.2.21 15:58

Měla bys stát za svým synem a ne za cizími lidmi, kteří o tom nic neví. Zkažený život se neprojeví tak, že si na vás lidi budou ukazovat (za chvíli si stejně zvyknou/budou řešit jinou senzaci), ale že přijdete o důvěru syna a pokazíte si vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
13.2.21 16:01

Zakladatelko nezlob se, ale mě je z toho co píšeš opravdu smutno. Samé já, já já… a že díky tomu budete mít ty a manžel zkažený život. Možná by bylo dobré se stejnou měrou starat o synovy pocity tak jako se staráš o sebe a manžela a co na to řekne okolí. Chápu, že jsi v šoku, a že i v dnešní velmi liberální společnosti se tato změna leckomu nelehce kouše, sama netuším jak bych reagovala být to moje dítěte, ale pokud váš syn už došel tak daleko že své rozhodnutí oznámil celé rodině, musí si být sakra jistej. A nebude to mít vůbec jednoduché. Bude potřebovat vaši podporu. Zkus si k němu hledat cestu a ne jen řešit, jestli se na tebe a manžela bude někdo koukat skrz prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat