Co znamená být špatná matka?

Anonymní
27.2.21 22:09

Co znamená být špatná matka?

Holky, můžete mi objektivně napsat, jakou matku si představíte, když se řekne špatná matka? Od mé “blízké” osoby neustále poslouchám výtky, že jsem strašná matka.
Rozhodla jsem se, že než tuto osobu nadobro vymažu ze života, tak se nad sebou zamyslím, zda na tom není něco pravdy.
Takže jak to vidíte? Buďte prosím konkrétní.
Díky moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2109
27.2.21 22:14

Jedina spatna matka je ta, ktera sve dite nemiluje a vedome mu ublizuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 22:18

Já jednu takovou znám… o děti nezájem, zájem jen co se týče zábavy, ale výbava do školy nulová, oblečení malé, děravé, špinavé, děti obezní…prý vy vývinu, k zubaři nechodili ještě po pátem roce, vyhnité zuby. Ale ráda je asi má… ale prostě nic neřeší… ona sama exekuce apod… za mě špatná matka!!! anonym prosím

• Citovat
  • Nahlásit
1060
27.2.21 22:18

Špatná matka za mě je ta, která dítě týrá, ponižuje ho, nechá ho týrat někým jiným, nepodporuje své dítě v rozvoji, je jí lhostejné, taková, která miluje alkohol a jiné drogy více než své dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
27.2.21 22:25

Matka feťačka, alkoholička. Matka, která děti bije, zanedbává, ponižuje, říká dětem ošklivé věci. Upřednostňuje jedno dítě před dalšími. Dále matky socky, které nechtějí pracovat a zneužívají sociální systém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 22:27

Díky moc, tohle už jsou extrémy. U mě je myšleno spíše to, že nemyslím nonstop jen na dítě a nezapomínám i na sebe - nehraju si od rána do večera, půjčím klidně tablet na pohádky, vypiju si v klidu kafe.. nechci mít rozmazlené dítě, takže nemám problém něco zakázat, okřiknout, výjimečně dát i na zadek.

• Citovat
  • Nahlásit
6406
@Anonymní píše:
Já jednu takovou znám… o děti nezájem, zájem jen co se týče zábavy, ale výbava do školy nulová, oblečení malé, děravé, špinavé, děti obezní…prý vy vývinu, k zubaři nechodili ještě po pátem roce, vyhnité zuby. Ale ráda je asi má… ale prostě nic neřeší… ona sama exekuce apod… za mě špatná matka!!! anonym prosím

U nás je podobná, akorát nemá obézní děti. Děti mají stále vši. Doma i štěnice. Horor. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201

Podle mě je špatná matka ta, které je dítě lhostejné, nevěnuje se mu. Má milion jiných „zálib“, které před dítětem upřednostňuje, ať už mobil, počítač, alkohol nebo drogy. Dítě ji nezajímá, zanedbava ho. Dítě ponižuje, týrá, nebo přihlíží tomu, jak to dělá někdo jiný. Nebo jakkoli jinak dítě trápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
27.2.21 22:30
@Anonymní píše:
Díky moc, tohle už jsou extrémy. U mě je myšleno spíše to, že nemyslím nonstop jen na dítě a nezapomínám i na sebe - nehraju si od rána do večera, půjčím klidně tablet na pohádky, vypiju si v klidu kafe.. nechci mít rozmazlené dítě, takže nemám problém něco zakázat, okřiknout, výjimečně dát i na zadek.

Tak to jsem taky spatna matka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 22:30

Nechat miminko, dítě plakat
shazovat dítě a jeho pocity (zase se vztekas, zlobíš, brečíš, bojíš se?)
strašení dětí (přijde si pro tebe čert)
ztrapnovat dítě (proč jsi nepozdravil, pozdrav)
zneschopnovani děti (počkej, já to radši udělám)
kritizovat dítě (podívej, jak vypadáš)
používat dítě jako hromosvod svých emocí (kvůli tobě já teď…)
používat dítě místo kamarádky (víš, že táta dělá to a to?)
používat dítě jako objekt k chlubeni před ostatními říkat mu, co přesně má dělat, nosit na sobě, jíst, co si má myslet, jak se má cítit
chovat se k dítěti s menším respektem než k dospělému (například křičet nebo dokonce fyzicky trestat)
vytvářet doma dusno

to jen pár příkladů, které jistě zná mnoho „milujících“ rodičů, kterým v podstatě „není, co vytknout“

Ke své škodě a škodě svých dětí se zaměřujeme často na to nepodstatné - kolik se toho dítě naučilo, jestli dobře jí a vypadá, později kolik má kroužků a kolik absolvovalo výletu nebo dovolených, jaké mu dárky a věci, a podle toho se pak vzájemně placame po ramenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
27.2.21 22:31
@Anonymní píše:
Díky moc, tohle už jsou extrémy. U mě je myšleno spíše to, že nemyslím nonstop jen na dítě a nezapomínám i na sebe - nehraju si od rána do večera, půjčím klidně tablet na pohádky, vypiju si v klidu kafe.. nechci mít rozmazlené dítě, takže nemám problém něco zakázat, okřiknout, výjimečně dát i na zadek.

Kdyz Te dite necha… :jazyk: :jazyk:

Pokud ma zena vyssi priority nez to dite (mysleno tak, ze systematicky uprednostnuje svoje potreby pred potrebami ditete), tak to pro me neni dobra matka. Pokud si jednou za cas chce od ditete dachnout a dat si v klidu kafe, tak to matku spatnou urcite nedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 22:38
@Anonymní píše:

myslet taky na sebe je více než žádoucí (Karlíku, jsem už unavená, teď si vypiju čaj…)
vymezovat hranice je více než žádoucí, problém je najít zlatý střed mezi rozmazlenosti a přísností
a ten křik a plácnutí je samozřejmě špatně a je to vždycky vina rodiče, že mu ujedou nervy (i když dítě je toho šikovným strůjcem), ale jsme jenom lidi. neškodí i o tomhle s dítětem mluvit, jak se cítím a proč, omluvit se, když moje chování nebylo ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
27.2.21 22:38
@Hobitka píše:
Kdyz Te dite necha… :jazyk: :jazyk:Pokud ma zena vyssi priority nez to dite (mysleno tak, ze systematicky uprednostnuje svoje potreby pred potrebami ditete), tak to pro me neni dobra matka. Pokud si jednou za cas chce od ditete dachnout a dat si v klidu kafe, tak to matku spatnou urcite nedela.

Tak to jsem já. :oops: Systematicky dojídám nejprve svůj oběd než jdu kojit. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
27.2.21 22:40
@Sedmnactnulajedna
ztrapnovat dítě (proč jsi nepozdravil, pozdrav)

To jako fakt? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
27.2.21 22:43
@Kolicek95 píše:
Tak to jsem já. :oops: Systematicky dojídám nejprve svůj oběd než jdu kojit. :lol:

:mrgreen: Tak jsem to uplne nemyslela. Ale znam matky, co umi diteti rikat jenom pockej chvili a dite proceka cele detstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat