Kamarádky syn mlátí mého syna 1,5

Anonymní
2.3.21 13:18

Kamarádky syn mlátí mého syna 1,5

Ahoj maminky, prosím o radu. schazim se často s kamaroudkou, která má o 3 měsíce staršího syna, mému synovi je 1,5 roků.
Jde mi o to, že když jsme venku, tak můj syn se drží spíš u mě a pokaždé ho kamarádky syn třeba strčí ze zadu a on spadne, nebo když se rychle pririti, tak se ho bojí a začne brečet. nebo když jsme u mě doma, tak kamarádky malý vezme Vojtovi hračky a když mu podá ruku, že chce aspoň jednu hračku, tak ho buď odstrči, nebo ho majzne hračkou. Trhá mi to srdce, když vidím, že mu takhle ubližuje, Vojta je drobný a kamarádky syn má strašnou sílu. Kamarádka pokaždé se snaží vysvětlit, že se to nedělá, ale není to k ničemu platné. kdyby tohle delalo moje dítě komukoliv, tak mu dám aspoň přes zadek.co se stim dá dělat? prosím poraďte :,( děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
2.3.21 13:26
:h/** píše:
Ahoj maminky, prosím o radu. schazim se často s kamaroudkou, která má o 3 měsíce staršího syna, mému synovi je 1,5 roků.
Jde mi o to, že když jsme venku, tak můj syn se drží spíš u mě a pokaždé ho kamarádky syn třeba strčí ze zadu a on spadne, nebo když se rychle pririti, tak se ho bojí a začne brečet. nebo když jsme u mě doma, tak kamarádky malý vezme Vojtovi hračky a když mu podá ruku, že chce aspoň jednu hračku, tak ho buď odstrči, nebo ho majzne hračkou. Trhá mi to srdce, když vidím, že mu takhle ubližuje, Vojta je drobný a kamarádky syn má strašnou sílu. Kamarádka pokaždé se snaží vysvětlit, že se to nedělá, ale není to k ničemu platné. kdyby tohle delalo moje dítě komukoliv, tak mu dám aspoň přes zadek.co se stim dá dělat? prosím poraďte :,( děkuji moc

a to by něčemu pomohlo? Tím že ho plácne, mu vysvětlí a ukáže, že se plácat nemá? :think: kamarádka nic jiného než řešit, vysvětlovat, upomínat moc nemůže. Takže buď počkáš, jak se to časem vyvine, nebo se s ní přestaň stýkat, když je to pro tebe tak vážné. Jen upozorňuju, že takových situací budou desítky a je potřeba, aby na to syn byl připraven a učil se jednat, pokud z něj uděláš skleníkovou kytičku, jen mu tím ublížíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16109
2.3.21 13:26

Zaprvé - nescházet se v této době s dalšími rodiči s dětmi.
Zadruhé - nescházet se s rodiči, kteří neumí své dítě vychovávat (a ne, dát mu na zadek není výchova) nebo předcházet jeho špatnému chování.
Zatřetí - nečekat v tomto věku nějakou prudkou socializaci dítěte a už vůbec neočekávat, že si s kámoškou pokecáš a děti se zabaví. S tím si ještě tak aspoň 2 roky počkáš.
Pokud se s touhle mamkou chceš scházet i tak, počítej, že budeš muset být synovi pořád za zadkem a jejich rozepře řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16109
2.3.21 13:28
@Keyllah píše:
a to by něčemu pomohlo? Tím že ho plácne, mu vysvětlí a ukáže, že se plácat nemá? :think: kamarádka nic jiného než řešit, vysvětlovat, upomínat moc nemůže. Takže buď počkáš, jak se to časem vyvine, nebo se s ní přestaň stýkat, když je to pro tebe tak vážné. Jen upozorňuju, že takových situací budou desítky a je potřeba, aby na to syn byl připraven a učil se jednat, pokud z něj uděláš skleníkovou kytičku, jen mu tím ublížíš…

Já jen k té skleníkové kytičce - ony jsou děti a děti. Pokud má zakladatelka skutečně bázlivé, introvertní dítě, tak ho v tom nemůže nechat prostě vymáchat, určitě ne v tomhle věku, kdy se kluci spolu nedomluví ani na tom základním „neber mi moje věci“. A to píšu jako rodič velmi opatrného a stydlivého kluka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
2.3.21 13:31

Kamaradka ma take vetsi dite, ktere muci to moje..omezila jsem styk na mimnimum, ze az budou vetsi..ji to taky neni prijemne, nemysli si.., ze jeji dite ublizuje tvemu..takhle male deti si fakt spolu nebudou hrat a silnejsi vyhrava..dat mu na zadek? Proc? Jako on to nedela schvalne chapes? Vzdyt mu nejsou ani 2 roky :roll: proste si mysli, ze vsechno, co chce je jeho a kamaradka mu to proste bude vysvetlovat tak dlouho, az to jednou pochopi..tvoje dite to za chvili, za ty 3-5 mesicu delat jinym, mensim detem na hristi taky, pak muzes vyzkousrt sve metody..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
2.3.21 13:35
@unuděná píše:
Já jen k té skleníkové kytičce - ony jsou děti a děti. Pokud má zakladatelka skutečně bázlivé, introvertní dítě, tak ho v tom nemůže nechat prostě vymáchat, určitě ne v tomhle věku, kdy se kluci spolu nedomluví ani na tom základním „neber mi moje věci“. A to píšu jako rodič velmi opatrného a stydlivého kluka.

rozumím, já to myslela spíš tak, že tahanice o věci budou a za mě je lepší si tím projít s mamkou za zády, která to koriguje, než dítko omezit v kontaktech, protože je bázlivé a pak ho ze dne na den vypustit do světa…ona ta druhá maminka moc jiných možností nemá. Pokud se to snaží řešit, tak bych u toho nenápadně asistovala, aby si klučík neublížil, ale nechávala bych ho pomalu otrkat :think: nebo může zcela utnout kontakt, ale to nikomu podle ně nepomůže. Jiné by to samozřejmě bylo, kdyby to ta druhá maminka neřešila a nechala mi valchovat dítko :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 13:36

A teď pohled třeba té kamarádky. Ty máš dítě, který ti je pořád u zadku, každou chvíli řve kvůli každý kravině, furt něco řešíš. Pochop, že to jsou děti a ve skoro dvou letech dítě prostě ještě nechápe co může a co ne. Ty koukáš blbě na jejího kluka, ona zase na tebe a na toho tvého. Nech děcka ať si to vyřeší sami. Mam dvojčata. Kdybych jim měla stát za zadkem u každýho kroku nedělam nic jinýho. Dokud na sobě neleží a nesnaží se si vydloubat oči, tak neřeším.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 13:36

Je to těžký, její syn je hyperaktivni dítě. U Vojty stačí mu ukázat tohle se nedělá, nebo tam nesmíš a on poslechne, prostě to neudělá. Ona mi říkala, že si musí na sebe zvyknout ať ji ho někdy v létě můžu pohlídat třeba na 2h, ale opravdu jestli se takto bude chovat k Vojtovi, tak pochybuju, že ji ho budu hlídat.

• Citovat
  • Nahlásit
2016
2.3.21 13:37

Ono jedna výchovná na zadek ještě nikoho nezabila a leckdy pomůže daleko víc. Já nevím, co všichni v dnešní době tak strašně propagujete vysvětlování, atd., když vidím u svých dětí, že to stejně nikam nevede. Jako děti jsme s bráchou taky dostávali na zadek a kupodivu to vždycky zabralo, moc dobře si to pamatuju a to upozorňuji na to, že máme tátu, který se o nás vždycky staral, mazlikoval se s námi, prostě ten kontakt tam byl denodenne, ale když už jsme jó hodně zlobili, tak jsme dostali na zadek no a vždycky jsme ho oba dva měli rádi, máme rádi do teď a vážíme si ho a díky tomu, že jsme občas dostali jsme měli ke svému tátovi vždycky i trochu respektu, což dnešní děti vůbec nevědí, co znamená. Musím říct, že máma, ta nám nedala na zadek nikdy a taky jsme si k ní s bráchou o dost více dovolovali. Takže si tu svoji nevychovu všichni strčte někam, budu to dělat tak, jak to zabíralo na nás, když jsme byly děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
2.3.21 13:40

No, ten její bude spíš „normální“. A ty si važ toho, co máš, to běžná opravdu až zas tak není, obzvlášť u kluků :think:
Tak trochu mi přijde, že ti vadí, že ho kamarádka neseřeže a o něm si myslíš, že není normální. Dej tomu nějaký čas, až kamarádce dojde, co si o nich myslíš, omezí kontakt sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
2.3.21 13:42
@Zoe1 píše:
Ono jedna výchovná na zadek ještě nikoho nezabila a leckdy pomůže daleko víc. Já nevím, co všichni v dnešní době tak strašně propagujete vysvětlování, atd., když vidím u svých dětí, že to stejně nikam nevede. Jako děti jsme s bráchou taky dostávali na zadek a kupodivu to vždycky zabralo, moc dobře si to pamatuju a to upozorňuji na to, že máme tátu, který se o nás vždycky staral, mazlikoval se s námi, prostě ten kontakt tam byl denodenne, ale když už jsme jó hodně zlobili, tak jsme dostali na zadek no a vždycky jsme ho oba dva měli rádi, máme rádi do teď a vážíme si ho a díky tomu, že jsme občas dostali jsme měli ke svému tátovi vždycky i trochu respektu, což dnešní děti vůbec nevědí, co znamená. Musím říct, že máma, ta nám nedala na zadek nikdy a taky jsme si k ní s bráchou o dost více dovolovali. Takže si tu svoji nevychovu všichni strčte někam, budu to dělat tak, jak to zabíralo na nás, když jsme byly děti.

Dobre, ale ve 21 mesicich? Kdyz moje dcera bere nekomu hracky, tak se snazim odlakat pozornost, nabidnout neco jineho..kdyz nepomaha, tak durazne odtahnu i za cenu vztekani..to same, kdyz vidim, ze by jine dite strcila/placla apod..tak proste odvedu pryc a reknu ji proc..jako davat diteti na zadek za prirozeny instinkt…a na druhou stranu ji nenutim pujcovat sve hracky a kdyz ji to nekdo chce vzit, tak ji branim a jine mamince se omluvim, ze ted proste svuj kyblik pujcovat nechce :nevim:…dite musi pochopit, ze nesmi nekoho bit, ale to nepochopi bitim..a jeste z toho nema rozum..kolikrat 5ti lety si berou hracky, natoz dvou lety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
2.3.21 13:42

Pokud to kamaradka resi a snazi se tem situacim i předcházet, neudelas nic. Leda byt jim za zadkem opravdu 100% nebo naopak styk omezit. Ale ze ho nebije, to je snad dnes uz normalni ne? Teda mam v okoli mamu stejne stareho dítěte a ta mu pres ruce i zadek dá a to dost casto, protoze je fakt divoky. A vis k cemu to je? K nicemu. Prijde mi jeste agresivnejsi a podle me si z toho nema co jineho vzit, nez ze silnejsi bit může, ale to je kazdeho vec. Ja jen aby ses neupinala k tomu, ze kdyby mu jednu liskla, bude klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
2.3.21 13:43
@Zoe1 píše:
Ono jedna výchovná na zadek ještě nikoho nezabila a leckdy pomůže daleko víc.Já nevím, co všichni v dnešní době tak strašně propagujete vysvětlování, atd., když vidím u svých dětí, že to stejně nikam nevede. Jako děti jsme s bráchou taky dostávali na zadek a kupodivu to vždycky zabralo, moc dobře si to pamatuju a to upozorňuji na to, že máme tátu, který se o nás vždycky staral, mazlikoval se s námi, prostě ten kontakt tam byl denodenne, ale když už jsme jó hodně zlobili, tak jsme dostali na zadek no a vždycky jsme ho oba dva měli rádi, máme rádi do teď a vážíme si ho a díky tomu, že jsme občas dostali jsme měli ke svému tátovi vždycky i trochu respektu, což dnešní děti vůbec nevědí, co znamená. Musím říct, že máma, ta nám nedala na zadek nikdy a taky jsme si k ní s bráchou o dost více dovolovali. Takže si tu svoji nevychovu všichni strčte někam, budu to dělat tak, jak to zabíralo na nás, když jsme byly děti.

já teda nechci podceňovat dnešní dvouleté děti, ale obávám se, že pokud se plesknutím přes zadek snažíš dvouletému dítku vysvětlit, že se neplácá, tak to asi nepochopí :think: Chtít po dítěti aby pochopilo, že se druhý nebije tím, že mu maminka názorně ukáže, jak někoho bít, to není úplně logické a mine se to účinkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
2.3.21 13:45

A to, že je hyperaktivní určil nějaký odborník nebo jsi na to přišla sama? :think:
Vojta je možná teď rozumný a za měsíc třeba bude jiný. Každé dítě si touto fází projde. Naše malá má 15m, ještě před měsícem, když si někdo půjčil její hračku, vzala si jinou, nyní se může zbláznit a ano, také je schopná dítě odstrčit. A přesto ji nebiju (nejsem zastánce fyzických trestů, ale chápu… jedna na zadek jednou začas..). Zamezuji tomu, aby to udělala, stihnu ji dřívě chytit, než plácne atd. Momentálně po 3 „tréninku“ jakž takž začíná chápat. Kamarádku bych požádala, aby malého více hlídala, aby se nestalo, že ho strčí atd., ale jak říkám, ono si tímto projde skoro každé, ne-li každé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
2.3.21 13:45
@Villanelle píše:
Pokud to kamaradka resi a snazi se tem situacim i předcházet, neudelas nic. Leda byt jim za zadkem opravdu 100% nebo naopak styk omezit. Ale ze ho nebije, to je snad dnes uz normalni ne? Teda mam v okoli mamu stejne stareho dítěte a ta mu pres ruce i zadek dá a to dost casto, protoze je fakt divoky. A vis k cemu to je? K nicemu. Prijde mi jeste agresivnejsi a podle me si z toho nema co jineho vzit, nez ze silnejsi bit může, ale to je kazdeho vec. Ja jen aby ses neupinala k tomu, ze kdyby mu jednu liskla, bude klid.

já zkusila ve výchově syna i toto a bylo to opravdu k ničemu. Maximálně jsem si ulevila, ale ten požadovaný efekt to opravdu nemělo. Takže jsem mu stále za zadkem, neustále ho chytala za ručičku, odebírala hračky a hlídala a hlídala…fakt opruz, ale efekt to mělo větší, než mu jednu plesknout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat