Prosím Poraďte - Vyvařování skleniček

9239
24.12.05 23:12

Prosím Poraďte - Vyvařování skleniček

Prosím o radu. Začali jsme přikrmovat (bohužel mlíčko nestačí) a já nevím jak vyvařovat sklenice. Když totiž vyvařuju klasicky v hrnci deset minut tak mám na všech věcech bílý povlak. :cry: Asi je to tím že máme velmi tvrdou vodu. Jenže jak jinak sterilizovat bez vyvaření. Stačí prolít vařící vodou z varné konvice????? :?: :?: Nebo vyvařovat kratší dobu??
A ještě jeden dotaz??? Můžu si mlíčko připravit do lednice a pak jen přihřát v teplé vodě?? 8O Pokud ano jak dlouho může být v lednici od rána až do šesti sedmi večer nebo jen třeba hodinku???? Jedná se mi o jednu láhev kterou dám k večernímu kojení (vlastně večer jen jakoby požužlá prso a pak má ještě hlad).

Děkuji moc vím, že jsem si vybrala špatnou dobu, ale mlíko skutečně není a nemůžu malou nechat křičet hlady. Ale ten bílý povlak se stírá i rukou to jí dát taky nemůžu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
25.12.05 09:29

Ahoj,
myslím, že vyvařovat nemusíš tak dlouho, já jsem slyšela 5 minut. A některé mamky tady na emiminu psaly, že vlastně nevyvařovaly vůbec, ale to bych si já netroufla. Můžeš zkusit vařit v kupované vodě, která nemá tolik sanejtru, v některých obchoďácích se dají sehnat 5litrové lahve za 15 korun i v kojenecké kvalitě. Nebo já mám sterilizátor do mikrovlnky, naleje se do něj jen 200ml vody a sterilizuje se vlastně jen parou. Ale ten stojí asi 800 Kč.
A k tomu uchovávání MM. V lednici ho můžeš mít 24 hodin, klidně průběžně dolévej. V mrazáku pak může MM strávit až 3 měsíce. Může se stát, že po nějaké době najdeš ve skleničce jakoby řidší vodu u dna a nahoře hustší tukovou. To je taky v pořádku, stačí proklepat a prohřát a zase se to spojí.
Krásné svátky,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
25.12.05 11:57

Věrko díky za odpověď. A krásné svátky i tobě.
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
25.12.05 13:17

Ivo, ten parni sterilizator urcite sezenes i levneji. Zkus pohledat na eshopech na netu.

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
25.12.05 19:52

Doktorka mi řekla, že ke sterilizaci stačí přelít pouze převařenou vodou z rychlovarné konvice. Pokud jsem ještě převařovala, ten povlak se dělal taky. Vyřešila jsem to tak, že jsem lahvičky i dudlíky po vyvaření vytahal pomocí vidličky z vody (tu jsem před tím přelila převařenou vodou z rychlovarné konvice) a hned jsem je utřela plenou. Měla jsem trošičku opařený prsty, ale ten povlak tam potom nebyl. Potom jsem to řešila s doktorkou a ta mi poradila tu rychlovarnou konvici. Ivča_K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
25.12.05 20:49

Ahoj já jsem si nakonec koupila parní sterilizátor do mikrovlnky. Stál cca 350Kč a navíc u toho je asi 6 lahviček. Je to fakt super věc, rychlá, bez práce a hlavně bez toho povlaku. Dávala jsem tam i dudlíky. Jen je potřeba změřit výšku mikrovlnky, kamarádce se to do ní nevešlo. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama