Prosla lhuta u antikoncepce

12.11.20 21:40

Prosla lhuta u antikoncepce

Dobry den, mam dotaz mam doma antikoncepci tri-regol, ale lhuta do 2.2019 bude jeste chranit? Nebo ji mam radsi vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14299
12.11.20 21:47

@PetraKrejsova prosle leky, nevyužité, se snad vrací do lékárny ne? Ale třeba se pletu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
12.11.20 21:53

@PetraKrejsova
Prošlé léky se ze zásady likvidují. Každá účinná látka kterou lék obsahuje prošla analýzou stability tak, aby do data expirace byla zaručena účinnost. Po datu expirace není zajištěna plná účinnost žádného léku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28509
12.11.20 22:01
@lachtanice86 píše:
@PetraKrejsova prosle leky, nevyužité, se snad vrací do lékárny ne? Ale třeba se pletu

Ano. Do směsného odpadu do kontejneru nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
12.11.20 22:56
@PetraKrejsova píše:
Dobry den, mam dotaz mam doma antikoncepci tri-regol, ale lhuta do 2.2019 bude jeste chranit? Nebo ji mam radsi vyhodit.

vyhodit nebo vrátit do lékárny, to už účinek mít nebude, je to moc dlouho prošlé
@Russet já jsem právě dnes v lékárně byla svědkem, jak pán donesl prošlé léky a lékárnice mu říkala něco o tom, že v době koronaviru ty prošlé léky neberou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
12.11.20 22:59

@stinga
Je to tak. Už to bylo i v první vlně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
12.11.20 23:02
@Pajik 76 píše:
@stinga
Je to tak. Už to bylo i v první vlně :?

no je fakt, že pozitivní nesmějí ani třídit odpad, a tohle je něco podobného - lékárnice nemůže vědět, jestli ten člověk, co to tam nese, není pozitivní - takže logiku to má

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
12.11.20 23:07

@stinga
Oni to mohou brát, ale museli by zavést kvůli tomu nějaký nový opatření, vytvořit směrnici atd. a řídit se podle toho… Vopruz. Plus nevím jestli všechny společnosti co to odvážejí mají aplikované totéž… V podstatě administrativa. Jak jinak v EU.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28509
13.11.20 00:39
@stinga píše:
vyhodit nebo vrátit do lékárny, to už účinek mít nebude, je to moc dlouho prošlé
@Russet já jsem právě dnes v lékárně byla svědkem, jak pán donesl prošlé léky a lékárnice mu říkala něco o tom, že v době koronaviru ty prošlé léky neberou :nevim:

Tak jestli mají nějaké předpisy během koronáče, ale když to v rukavici vezme a hodí do nějaké krabice, nemá se čím nakazit. Zabalený lék na sobě sotva bude mít nálož virů. Předpokládám, že se to pak hází do spalovny stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.20 08:43

Nekde na strankach jsem cetla ze 2 roky po lhute to je jeste ok. Ze to delaji tak, aby to jeste nejakou dobu po tom melo ten ucinek. Ale nebudu to ryskovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
13.11.20 12:03

@Russet
S tím naprosto souhlasím. Máš pravdu.
Ale musí mít písemně novou směrnici a chodí jim na to kontroly ze SUKL 8o
Na dodržování… Proškolení všech atd atd…
Nepochopíš, když nezažiješ. Neskutečný vopruz.
To samé ten co pro ten opad pak jezdí…
Lepší/jednodušší je říct „nebereme“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
13.11.20 12:44
@Russet píše:
Tak jestli mají nějaké předpisy během koronáče, ale když to v rukavici vezme a hodí do nějaké krabice, nemá se čím nakazit. Zabalený lék na sobě sotva bude mít nálož virů. Předpokládám, že se to pak hází do spalovny stejně…

no to je jedno, prostě je to zakázané, tak je to zakázané
lidi v karanténě také nesmí třídit odpad, také je to nesmyslné nařízení, když dáš plastový odpad do plastového pytle, čemu to vadí? ale prostě je zákaz, musíš všechno dát do komunálního odpadu a zavázat do dvou pytlů :nevim:
navíc není, kdo by to kontroloval, popeláři těžko vědí, kdo je nakažený a kdo ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
13.11.20 12:46
@PetraKrejsova píše:
Nekde na strankach jsem cetla ze 2 roky po lhute to je jeste ok. Ze to delaji tak, aby to jeste nejakou dobu po tom melo ten ucinek. Ale nebudu to ryskovat.

no 2 roky tomu bych teda nevěřila, možná tak půl roku, a třeba bych to riskla u léku proti bolesti např. brufen, ale ani ten bych nebrala 2 roky prošlý
ale riskovat zrovna u antikoncepce, ne to fakt ne :mrgreen: ušetříš 300,–- a máš překrásné miminko, které tě do dospělosti bude stát milion, opravdu to stojí za to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat