Reklama

Protilátky proti embryu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chojcicka17
Nováček 5 příspěvků 07.02.17 08:23
Protiláky proti embryu?

Ahojky :mavam:,

jsem tu nová a chtěla bych se zeptat, jestli měl někdo ten samý problém nebo by mi alespoň poradil, co dál. O dítě se snažíme dva roky, zjistili mi, že mám protilátky proti spermiím a dr. mě poslala na IVF. Tam mi dělali test znovu a i přes tří měsíční sex s kondomem, se mi hladina pořád zvedala. Nikdo mi ale neřekl, jak je to možné.
1. ET dopadl neúspěšně,
1. KET dvou embryí také neúspěšný, i když dr. říkala, že jsem oba v pořádku, embrya mají super kvalitu.
Začala jsem pročítat různé články a témata ohledně těch protilátek a došla jsem k závěru, že je pravděpodobnost, že mám protilátky proti embryu, když mám protilátky proti spermiím, tudíž šance na uhnízdění je skoro nulová. Vím, nejsem doktor, ale vycházím z nasbíraných informací. V CARu nám řekli, když jsem se zmínila, že bych chtěla pořádné imunologické vyšetření, že není třeba, že je vše v pořádku a hned se mě snažili objednat na další KET. Což jsem odmítla, nechci zažívat další zklamání, chci pořádné vyšetření. Bohužel je to i má vina, že jsem se o takové věci měla zajímat dřív, ale když člověk neví a jde do CARu s tím, že mu chtějí pomoc, takové věci mě vůbec nenapadly.
Přemýšlíme, že změníme CAR, po poslední návštěvě mám dost smíšené pocity.
Jsou ty protilátky na embryo možné? Je možné se sama objednat na imuno vyšetření do specializovaného zařízení? - dočetla jsem se, že nějaké v Plzni.
Měla jste některá podobný problém? Vyřešilo se?
Děkuji moc všem za přečtení, případné odpovědi. :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 07.02.17 08:28

A jsi si jista, ze ti ty protilatky na embryo (a dalsi veci) nedelali? Protoze ja je mam ve vysledcich spolecne.
Jinak neuspesny ET a KET neni jeste neco vyjimecneho, bohuzel :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 08:29

Muj bratr s manzelkou prosli tim samym. Nekolikrat pocali prirozene a pokazde svagrova v 1 trimestru potratila. Zjistili jim pak nesnasenlivost vuci spermiim.

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 07.02.17 08:52

@Chojcicka17 ahoj ja byla na imunologii v Podolí. Tam dělají komplet a říkají tam i ty protilatky proti trofoblastu.
Jinak my taky měli protilatky proti spermiim. Mela jsem 35 a hranice je 65. Nekde nam doporucili nemít sex vubec, ze prý jsou vyrazne lepší výsledky. No nejak jsme to dali ;-) a fakt se to zlepšilo. Ty protilatky uz jsem pak mela nad hranici normy. A to jsem ani nebrala prednison. Místo toho jsem pila kombuchu a brala wobenzyn :lol:

Nicméně ačkoli jsme uz prý imunologicky v pořádku tak dítě furt nikde…ale na ivf ja nebyli.

katy3011
Kecalka 350 příspěvků 07.02.17 08:56

Mě před rokem imunologie vyšla špatně proti cizím tkáním - tedy embryu, v 7tt jsem potratila a po roce mi to vyšlo ok…

Marisen
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 07.02.17 09:15

@Chojcicka17 imuno vyšetření obou je fakt důležité! Nám taky tvrdili, že jsme oba ok, než nám udělali podrobné imuno vyšetření (ukázal se problém u obou, u chlapa výrazně vetsi) V 1.caru se tím úplně odmítli zabývat, v 2.to řeši, i když jsme zatím bez kýženého efektu - miminka. V Plzni si všichni chválí Dr. Ulcovou Gallovou, objedná vás tak do 14dni- měsíce, vyšetřuje celý pár. Musíš mít jen doporučení z caru nebo od gynekologa. Já k ní byla objednaná, ale nakonec mě vzala dr. Malickova v Pze, tak jsme tam nejeli. Možná ale vzhledem k dalšímu neúspěchu se tam objednám znovu.

Ginuš
Hvězda diskuse 37741 příspěvků 07.02.17 09:32
@Devuska píše:
A jsi si jista, ze ti ty protilatky na embryo (a dalsi veci) nedelali? Protoze ja je mam ve vysledcich spolecne.
Jinak neuspesny ET a KET neni jeste neco vyjimecneho, bohuzel :(

bohužel, kamarádka zjistila až po 3tím ivf, že nemá tyhle testy udělané, přešla jinam, opravdu v tom byl problém, ale bohužel se zadařilo při 4tém IVF - na úhradu celého ivf už peníze nemají, takže mají jedináčka. Rozhodně to nebyl žádný neznámý car, ale car v Praze :roll:

Ginuš
Hvězda diskuse 37741 příspěvků 07.02.17 09:34

@Chojcicka17 k imuno vyšetření potřebuješ diagnózu. Zkus zavolat do Plzně prof. U-Gallové a optej se a nebo jí napiš email. Držím palce, ať se zadaří

Chojcicka17
Nováček 5 příspěvků 07.02.17 09:45

@Devuska Dělali mi testy na ty protilátky proti spermiím, což už jsem měla potvrzené od své dr., pak štítnou žlázu, prolaktin, reprodukční hormon a pohlavně přenosné nemoci. Na dotaz ohledně protilátkám na embryo mi doktorka nebyla schopna odpovědět ano - ne. Pořád jen, že jsme v pořádku a další vyšetření nejsou nutná.
Já vím, že neúspěšný ET a KET není nic výjimečného, ale ráda bych měla pro jistotu všechna vyšetření podrobně.

Chojcicka17
Nováček 5 příspěvků 07.02.17 09:48

@Tšekkin Kulpa Já měla v září výsledek 235. Mně teda říkali, že hranice je 75, ale i tak. Držím palce, ať vám to co nejdřív klapne :)

Chojcicka17
Nováček 5 příspěvků 07.02.17 09:49

@Ginuš Děkuji, zkusím Plzeň…

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 07.02.17 09:53
@Chojcicka17 píše:
@Tšekkin Kulpa Já měla v září výsledek 235. Mně teda říkali, že hranice je 75, ale i tak. Držím palce, ať vám to co nejdřív klapne :)

Aha tak to jsou jine testy. U téhle je optimum 65-120. Takze cokoli pod 65 je spatne.

A ja teda uz nevěřím ze se to povede. Uz jsem to vzdala.

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 07.02.17 10:04

@Ginuš to, ze to centra nedelaji vim. Ale spise me napadlo, ze kdyz uz zabrousili k alergii na spermie, delali celou cast tohodle imuna

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 07.02.17 10:07

@Chojcicka17 ty vysledky ti asi nedali, ze? Podle me mas pravo vyzadovat cely tohle na pojistovnu ve svem centru. A pokud s tim maji problem, zmenila bych CAR. Mrazaky si muzes nechat prevest. Muzu ti napsat, co jsem mela vsechno ve svem vysetreni, ktere mi CAR delal okamzite, na pojistovnu a nebyly zadne potraty, jen jedno biochemicke tehotenstvi.

Chojcicka17
Nováček 5 příspěvků 07.02.17 10:13

@Devuska Po každé návštěvě dostávám lékařskou zprávu. Včera jsem do nich koukala a řekla bych, že nějaké výsledky tam napsané mám. Teď nejsem doma, že nemůžu říct konkrétně. Jediné co si pamatuji na 100% je, že v každé zprávě mám napsáno - imunologické vyšetření: neindikuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama