Průběh transfuze - příjemce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anik
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 19.02.17 16:13
Průběh transfuze - příjemce

Ahojky holky, prosím kdo máte zkušenost s transfuzí? Možná mi to hrozí, v krvi mi cosi chybí, tak si dopředu jenom snažím představit, jak to probíhá. Asi hlavně jak dlouhá je přitom hospitalizace? nebo jdu po pár hodinách domů? nějaké omezení - dieta? můžu si přitom číst? nebo mi bude špatně a budu spíš spát? Jak dlouho trvá kapačka? je to formou kapačky předpokládám. Je jasné, že některé věci jsou individuální,,,ale jen základní představu abych měla. Díky, A.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 19.02.17 16:34

Předpokládám že myslíš krevní transfúzi. Hospitalizace není potřeba pro transfúzi jako takovou, samotná transf.je otázkou tak hodiny max, podle toho jak ti to pustí. Dieta není potřeba pokud jsi příjemce, vyhla bych se jenom alkoholu a kouření. Číst si klidně můžeš, když to zvládneš jednou rukou. Jestli ti bude blbě ti nikdo neřekne.

Příspěvek upraven 19.02.17 v 17:18

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 19.02.17 16:46
@Anik píše:
Ahojky holky, prosím kdo máte zkušenost s transfuzí? Možná mi to hrozí, v krvi mi cosi chybí, tak si dopředu jenom snažím představit, jak to probíhá. Asi hlavně jak dlouhá je přitom hospitalizace? nebo jdu po pár hodinách domů? nějaké omezení - dieta? můžu si přitom číst? nebo mi bude špatně a budu spíš spát? Jak dlouho trvá kapačka? je to formou kapačky předpokládám. Je jasné, že některé věci jsou individuální,,,ale jen základní představu abych měla. Díky, A.

CO Ti chybí? Trensfuzi bych jen tak nechtela

Svosa
Povídálka 35 příspěvků 19.02.17 16:54

Ahojky, mám 15letou praxi na JIP, takže krví vykapalo dost a dost. Nikdy mi nikdo neřekl, že by byl při transfuzi ospalý nebo mu bylo jinak zle. Vůbec to na sobě nepociťovali. Krev kapala cca hodinu. Pokud se nejednalo o kritický stav a tlačili jsme to do něj přetlakovou pumpou. Ale to není tvůj případ :)

Anik
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 19.02.17 17:07

Transfuze erymasy, tady čtu. při diagnoze hemoglobinopatie. Jak řekl doktor, pokud klesne červená složka, jdeme na to. uvidím zítra.

Tak to je taková rychlovka? aha, tak to je ok, představovala jsem si to mnohem hůř :)

Princess-ka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 17:09

Dostala jsem 2,ale ja to mela u hospitalizace, takze envim ja u tebe s hospitalizaci. spatne mi nebylo, ale rikali mi, ze mi spatne byt muze, tak at to hned hlasim. Nevim jak dlohho kapala dieta zadna, bxla jsem i toho normalne na mobilu.

Proto02
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 19.02.17 17:46

@Anik No tak jestli dostaneš trasf. červených krvinek, bude to jako když ti dají živou vodu :-), uvidíš. Mám to za sebou, bude ti líp, bude se ti líp dýchat.

Saffiraa
Závislačka 3750 příspěvků 10 inzerátů 19.02.17 18:12

Ahoj, já dostala 2 transfuze po prvním porodu. Vůbec nic to nebylo, každá kapala cca hodinu a cítila jsem se potom o moc lépe, než předtím… (měla jsem větší ztrátu krve během porodu). :mavam:

Anik
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 19.02.17 19:12

Proto02 - to zní moc hezky, moc díky, těším se :)

Děkuji i ostatním, uklidnily jste mě, měla jsem z toho trošku strach, teď už si snad opravdu vážně přeju, aby ty výsledky zítra byly horší a aby mě na tu trasf. poslali.

atominnka
Generální žvanilka 21675 příspěvků 19.02.17 19:38

@Anik nůj muž dostal před 3mi lety 4 transfuze za sebou - těžká anemie, hemoglobin jen 45 (nebo 49). Byl tedy několik dní hospitalizovaný. Ptala jsem se ho a říkal, že tp kapalo kolem hodiny.

Nicollka
Kelišová 6530 příspěvků 15.06.18 11:30

Ahojte oživují téma , jsem 32tt a mám málo železa , po týdnu užívání léků 84 na 86.k tabletam sirup maltofer. Kdyžtak bych ve středu tedy zjistila kam na transfuzi. Do porodnice? Budu tam muset zůstat? Mám doma tři dětičky. Jo a také mám dietu na tehu cukrovku :(

Uživatel je onlineKeyllah
Echt Kelišová 9474 příspěvků 15.06.18 11:37
@Nicollka píše:
Ahojte oživují téma , jsem 32tt a mám málo železa , po týdnu užívání léků 84 na 86.k tabletam sirup maltofer. Kdyžtak bych ve středu tedy zjistila kam na transfuzi. Do porodnice? Budu tam muset zůstat? Mám doma tři dětičky. Jo a také mám dietu na tehu cukrovku :(

A tu transfuzi už máš nějak zajištěnou přes lékaře? Já s takovými hodnotami normálně porodila a transfuzi jsem dostala až potom, kdy mi hodnoty ještě klesly :think:

Demi
Závislačka 4064 příspěvků 15.06.18 11:58

@Nicollka Nevím, jak u dospělého, ale u dítěte trvala transfuze skoro několik hodin. Ale tohle musí doporučit lékař.

Verun83
Echt Kelišová 8762 příspěvků 33 inzerátů 15.06.18 12:16
@Nicollka píše:
Ahojte oživují téma , jsem 32tt a mám málo železa , po týdnu užívání léků 84 na 86.k tabletam sirup maltofer. Kdyžtak bych ve středu tedy zjistila kam na transfuzi. Do porodnice? Budu tam muset zůstat? Mám doma tři dětičky. Jo a také mám dietu na tehu cukrovku :(

Zkusila bych boruvkovy narosan od justu, vyssi davky.

Nicollka
Kelišová 6530 příspěvků 15.06.18 12:43

Dr se mě zeptala zda chci na transfuzi. Nechala jsem to na příští týden, že dá m šanci lékům a sirup maltofer. Nakoupila ovesné vločky. Jen nechci nikde být dlouho mimo domov , stresující stavy pro mě :( ale když nebude zbytí. Pomalilinku to poskočilo nahoru , no mohlo by více achjo. Popř příští týden transfuze , jinak normal kontrola 29/6 na gyndu

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >