Průběh zánětu močáku

Anonymní
16.6.17 08:34

Průběh zánětu močáku

Dobrý den,

právě prodělávám zánět močáku, kdy mě už od víkendu slabounce pobolíval podbřišek, trochu podobně jako před MS (ale mám po MS), ale pouze saln´bounce, jen když jsem se na to soustředila. V úterý v noci jsem už ale pocítila jako by pálení v močové trubici a ráno mě dost pálilo a řezalo při čůrání a dokonce jsem 2× vyčůrala růžovou moč a jednou tam byl červený cucek (jako by tak 1cm hlen). šla jem k dr, dělal vyšetření moče chemicky a sedimentaci - závěr močáku, ATB Augumentin 1000.
Od druhého dne již pálení při čůrání nemám, piji hodně, nečůrám žádné kapky, jen mě pobolívá uprostřed ten podbřišek, ne nějak šíleně moc, ale cítím to, nebo jako by pnutí. A taky trochu v zádech, ale to nevím, jestli je od toho, protože trpím chronickou lumbagií a v zádech mě bolí víceméně furt už pět let. žádné jiné problémy nemám, teplotu, cítím se jinak ok. Trochu mě děsí, aby něco nebylo na ledvině, protože mě dost vyděsila ta krev, i když byla 2×. Jak dlouho vás při tomto zánětu pobolíval podbřišek. ATB mám dnes druhý den…
Krev z moči byla 4. Bylo by možné z testu, aby poukazoval na nějaké závažnější onemocnění ledvin? Trápí mě ten podbřišek, že stále cítím, i když to není nic omezujícího… žádné jiné vyšetření jsem neměla, sono ledvin naposledy v roce 2013 v těhu a to bylo ok, velké krevní testy před rokem a čtvrt a také ok…

Jaký byl průběh zánětu u vás?
děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Aenne
16.6.17 08:46

Robili vám vyšetrenie moču kultiváciu a citlivosť na antibiotiká? Ak áno, tam je to vidieť, či sú tie bakterie citlivé na konkrétne antibiotiká. Nestresujte sa, netrápte sa zbytočne, pri zápale močových ciest môžete mať krv v moči a to ešte neznámená, že zápal postihol aj obličky. Antibiotiká tačínajú účínkovať po 24 hodinách, takže ste v norme. Dajte si po dobraní atb spraviť kontrolné vyšetrenie moču, podla toho uvidíte, či je všetko v poriadku. Vela pite a ak vám môžem poradiť, po intimnom styku sa chodte hneď vymočiť, spolu s pitným režimom je to najlepšia prevencia zápalov močových ciest u žien.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
16.6.17 08:47

No zádá mě bolí, ale jako páteř…
Děsí mě třeba nádor na ledvině 8o
je mi 33 l.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.6.17 08:48

@Aenne no, dělali mi moč chemicky a sedimentaci…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.6.17 08:49

@Tute ten podbřišek, bolí uprostřed a je to jako by takové pnutí? Nic hrozného, nic omezujícího, ale je to trochu cítit. No, do práce chodím také :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Aenne
16.6.17 08:52
@Anonymní píše:
@Aenne no, dělali mi moč chemicky a sedimentaci…

Tak si môžete ešte požiadat o mikrobiologické vyšetrenie, ak máte pochybnosti, tam sa kultiváciou zisťuje, aké bakteríe vám spôsobili zápal ia ich citlivosť /rezistencia na jednodtlivé antibiotiká.

• Citovat
  • Upravit
749
16.6.17 09:00

Mocak vas bude pobolivat jeste dlouho, i po zanetu - me hlavne pri zmene pocasi a kdyz venku prsi…zanet je zanet a telo dostane zabrat. Kupte si Uroval sirup a pravidelne berte, je volne prodejny a muzou ho i tehotne a male deti. Mam s nim dobre zkusenosti, na zanety jsem trpela opakovane a ted kdyz citim i mirnejsi paleni, hned se s nim zacnu,,prolejvat" a musim zaklepat, vzdy to prejde. A popijim urologicke caje…Pro vas klid bych se objednala na sono ledvin. Nebojte se, ne kazda bolest znamena hned nador :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 09:00

Měla jsem záněty močáku a jednou i ledviny.

Záněty i u mě měly přesně takový průběh, jako jsi psala, akorát u mě to několikrát začalo tak rychle, že ze mě šly prakticky jen kapky krve a bolelo to při močení k zbláznění. Takže to s ledvinami nemá co do činění.
Zánět ledvin jsem měla, když jsem se jeden slabší zánět močových cest snažila vyležet a vyléčit čajíčky a brusinkami, bez antibiotik. Pálení i krev postupně přešly, pak teprve (po cca 5 dnech - týdnu) mě začala bolet ta záda a bolela čím dál víc, až s tím nešlo ani chodit, ani ležet, tak mi konečně došlo, že to bude od ledvin a vypravila jsem se k doktorce… Tj. - při zánětu ledvin mě při močení nepálilo, ani jsem nemočila krev.

Tedy, nepanikař, pokud bereš antibiotika na správné bakterie, neměl by se ti rozjet zánět ledvin, ty léky na moč. cesty „protékají“ taky ledvinami. Hlavně je dober do konce a pak dodržuj věci, které psala už @Aenne :

@Aenne píše: …
Vela pite a ak vám môžem poradiť, po intimnom styku sa chodte hneď vymočiť, spolu s pitným režimom je to najlepšia prevencia zápalov močových ciest u žien.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.17 09:06

@klamonožka zánět ledvin jsem měla před 17ti lety a dodnes si ho pamatuji, jako by to bylo včera. Je pravda, že u toho mě čůrání nepálilo ani nebolelo břicho :think: jen mi bylo hrozně blbě od žaludku, slabě, a na ledvinách mě bolelo, jako by mě do nich někdo bodal kameny. Pak mi máma naměřila teplotu 42 a bylo jasné, že je průser.
Ok, tak s tou bolestí, pnutí podbřišku ještě počkám.. snad to od ledvin nebude…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama