Průjem po leknutí ze spání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:20
Prujem po leknuti ze spani?

Treba budete vedet…mam za sebou tezke stresove obdobi…a ted se mi uz po treti stalo v noci…ze me neco ze spani prudce vyrusilo…ja prudce vstala…udelalo se mi spatne…hned musim na wc…tam prujem…mam teda super nizky tlak…ale proc ten prujem…z leknuti?

Reakce:
Heivka
Závislačka 3617 příspěvků 06.09.18 10:04

Ono to může být celkově z psychického stavu. Já jsem introvert a i když mám lidí ráda, tak když máme mít návštěvu nebo se chystáme na návštěvu mimo rodinu, tak taky nemůžu opustit záchod, když přijde návštěva neplánovaně (zavolají že za hodinu by se stavili) tak je to v pohodě, protože se nestihnu vystresovat. A úprava jídelníčku na tohle nemá vliv.

Ou
Kelišová 6217 příspěvků 06.09.18 10:26

Ano - stres ovlivňuje i vyměšování.

1. začněte si psát deník - ani ne tak co se děje, ale abyste ze sebe vypsala svoje obavy, všechno co se vám honí hlavou, všechno negativní. KDyž to dáte do slov, bude to o trošku přehlednější, než ta strašlivá bouře, co zůstává jen v hlavě. Ideálně pište rukou, je to efektivnější, než do počítače.

Napsané klidně můžete hned rituálně pálit, aby si to nikdno nepřečetl, nebo roztrhat na milion kousíčků.

2. Začněte se víc hýbat - stresové hormony v krvi se odbourávají pohybem. Je to základní evoluční mechanismus, který dnes ignorujeme a tak se nám v těle stress hromadí.

Zkuste ráno jednoduché protažení - třeba pár pozdravů slunci - zabere to doslova minutku. https://www.youtube.com/watch?… a večer před spaním ideálně alespon na 30 minut procházku. POkud vám nedělá dobře chodit jen tak, a spíš se vám negativní myšlenky rozjíždí, než aby se vám hlava zklidňovala, tak při chůzi poslouchejte hudbu a nebo mluvené slovo.

3, na akutní úzkost jsou dechová cvičení
https://www.youtube.com/watch?…
 https://www.youtube.com/watch?…

4. naučte se říkat si o pomoc, nenechte se úzksotí zahnat do kouta tím, že vám diktuje, že o tom nesmíte nikomu říct a že vám nikdo nepomůže. Jsou tady vaši blízcí, jsou tady právníci, psychologové, sociální pracovníci, nejrůznější neziskovky pomáhající téměř s jakýmkoliv tématem a spousta dalších. Třeba jen linka důvěry, když je vám zle a nemáte s kým si promluvit. Úzkost vás nechrání, úzkost se vás snaží odstřihnout od dalších lidí, aby vás měla pro sebe a nepřišla o možnost ovládat váš život.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Martin Hofmann z Mostu!: Chanov už není divočina, komparz je tam snadnější

Kdyby dal na svoji matku, je z něj lékař a možná dokonce dobrý, protože má... číst dále >

Dámy, čtěte: Povinných 5 P, bez kterých se žena slavného sportovce neobejde

Těžko říct, co tím manželka Milana Baroše (37) Tereza (32) sledovala, když se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >