Průjem po probiotikách

11527
5.6.13 21:02

průjem po probiotikách

Ahoj maminy, mam problem..dcera je nemocna, zase :roll: neni mesic kdy nedostala zas nejaky sirup, tabletky :zed: (jeji 13,5M)
ted ma snad vse dohromady, i prujem, na ten jsme dostali probiotika, ale po tech paradoxne mame jeste vetsi prujem, co s tim? pozn.: uz jsme vyzkouseli vice druhu, ale porad se stejnym,,vysledkem" :roll:

homeopatika ji obecne moc nepomahaji :nevim: uz jsem zoufala, ted spi bez pliny, nenecha si na zadek a prcinu vubec sahnout :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8151
5.6.13 21:08

@alsem tak my to máme úplně stejné, syn necelých 9 let a jakmile dostane probio tak má neskutečné průjmy, jediné co nám při antibiotikách pomáhá tak klasická průjmová dieta a klid a vydržet. Nesnáší i takové ty nápoje jako actimel nebo jogurty activia. Chodíme pravidelně ke gastroenterologovi kvůli tomu že má celiakii a ten mi tvrdí že to není možné, ale obvodní zase říká že někdy se to stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5374
5.6.13 21:08

Mohu se zeptat, kdy naposled dostala ATB (+ typ ATB a onemocnění, na nějž bylo nasazeno)? Komplikací některých ATB je pseudomembranózní kolitida způsobená obligátně anaerobní bakterií Clostridium difficile. Probiotika by neměla způsobovat průjem, možná jen obsahují složku, která zvyšuje onkotický (koloidně-osmotický) tlak ve střevě, což způsobí nasávání vody do střeva (podobně jako u laktózové intolerance). Co jsem se díval na jedna probiotika, tak je to pořádná směsice chemických, byť z velké většiny tělem tolerovaných látek.

Příspěvek upraven 05.06.13 v 21:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
5.6.13 21:10

Jenze prinut rocni drzet dietu :oops: ona je strasny jedlik, ale nic jineho mi asi nezbyva :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
5.6.13 21:10

@alsem ještě dodám začaly mu dělat problémy i multivitamíny od té doby co do nich přidali probio

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
5.6.13 21:11

@Doctus cca pred 2 mesici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
5.6.13 21:12

@alsem já vím je to horší že je malá, já klukovi většinou dávám dušenou rýži se zeleninou, banány a samý takový věci po kterých si myslím že se zahustí, ale stejně když to má hodně tak nepomůže nic, je to pro něj hrozné hlavně psychicky, protože když se mu to rozjede tak není schopen udržet stolici a v jeho věku to nesnáší zrovna dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5374
5.6.13 21:13

@alsem
2 měsíce jsou již dostatečná doba na to, aby se přirozená mikroflóra GITu stihla zregenerovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
5.6.13 21:14

@Doctus náš gastroent. taky říká že to není možné, ale syn to má taky jakmile mu dám pribiotika tak mi dva dny prosedí na záchodě, než jsme přišly na to že je to z nich tak jsme mu paradoxně dávali probio při každém průjmu a jednou jsme to dotáhly na 28 stolic během 24 hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
5.6.13 21:16

@anickadomnik my mame zatim 6 od rana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
5.6.13 21:16

Zitra uz ji teda nedam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
5.6.13 21:19

@anickadomnik myslis, ze je tady nejaka sance, ze ma celiakii? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
5.6.13 21:24

@alsem to si myslím že s tím nemá nic společného pokud nemá jiné problémy, při celiakii by reagovala na lepek, celiaci berou probiotika bez problémů a jak říkám zatím si první s kým jsem se setkala kdo má stejný problém, který mi ani žádný doktor vysvětlit nedokáže, moje dítě je prostě exot :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
5.6.13 21:25

@anickadomnik myslela jsem si to, ale uz fakt nevim cos ni :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
5.6.13 21:27

@alsem v tom ti moc nepomůžu fakt jsem za ty roky snad vyzkoušela všechno, jak říká můj muž průjem je jako bouřka, tu taky nazastavíš:o) vysaď ty probiotika zkus na pár dní nedávat mléčné výrobky a uvidíš že se to zlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat