Průkaz dítěte do tří let

5970
24.3.16 08:17

Průkaz dítěte do tří let

Prosím o pár info o pražské průkazce. Inspirovala mě jedna z předchozích diskuzí a já si uvědomila, že vlastně nemusíme platit plnou palbu za víkendové cestování s dětmi. Do Prahy se chystáme zítra.

1. Průkazka se na počkání vyřizuje v infocentrech? Nasla jsem si, která jsou i zítra otevřená. Potřebuji doklad, tedy nejlepe RL dítěte. To už vím.
  2. Máme dvě děti do tří let, můžeme si tedy s manželem vyřídit každý svoji průkazku na jedno z dětí?
  3. Po vyřízení průkazky tedy všichni čtyři cestujeme komplet pražskou mhd zdarma?

Díky za odpovědi, jedná se o jeden víkend, zařizuju na rychlo a stránky pražského podniku jsou pro mě trošku nepřehledne, přestože jsem vše vícemene nasla, chtěla bych si potvrdit, že to tak opravdu je. 8) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12125
24.3.16 08:22

Ano ve vsech 3 bodech. Ale ta prukazka neni na tebe jako dospelou osobu, ale prukazka je ditete. Tudiz udelate kazdemu diteti 2× 20kc a mate kazdy jednu nebo ty treba pak obe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3366
24.3.16 08:23

Ja osobne bych rekla, ze jen jeden z doprovodu ma narok na nulove jizdne, ale jiste to nevim. Nicmene, kdyz budete delat, ze k sobe nepatrite, tak muzete jet zadarmo urcite vsichni ctyri :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
24.3.16 08:24

Chapu moje babicka si porad kupuje listek i kdyz uz ji bylo 70let a listek nepotrebuje. Ale je z toho nervozni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
24.3.16 08:25
@Gorlami píše:
Ja osobne bych rekla, ze jen jeden z doprovodu ma narok na nulove jizdne, ale jiste to nevim. Nicmene, kdyz budete delat, ze k sobe nepatrite, tak muzete jet zadarmo urcite vsichni ctyri :).

Ano jen jeden z doprovodu, tak to urcite bude. Ale pokud kazdy vytahne prukazku nemuze asi nikdo nic rict.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
24.3.16 08:27

Btw na dopravak si muzes cinknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.3.16 08:29

@Gorlami : když mají 2 děti do 3 let a každé dítě bude mít průkazku, tak můžou až 2 doprovody cestovat zadarmo. Neni to omezené, že smí jen jeden rodič ( když spni podmínky, můžou oba, když budou mít tři, tak můžou vzít i babičku :mrgreen: ).
@LLLL : jinak děti nemají OP nebo pas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
24.3.16 08:31
@Šarlota4 píše:
Chapu moje babicka si porad kupuje listek i kdyz uz ji bylo 70let a listek nepotrebuje. Ale je z toho nervozni :mrgreen:

chudak :lol: ale mam to stejne, tisickrat vse overuju, nez do neceho jdu a i tak jsem z toho pak nervní :lol:
Do Prahy jezdim na jeden az dva vikendy v roce uz od malicka a v zivote jsem tam revizora nepotkala, listek mam vzdy a celou cestu ho tisknu v ruce, aby mi nahodou nevypad. Od doby sms listku mi zas ujedou tri autobusy, nez jizdenka dorazi. do te doby nenastupuju :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
24.3.16 08:33
@myskalucka píše:
@Gorlami : když mají 2 děti do 3 let a každé dítě bude mít průkazku, tak můžou až 2 doprovody cestovat zadarmo. Neni to omezené, že smí jen jeden rodič ( když spni podmínky, můžou oba, když budou mít tři, tak můžou vzít i babičku :mrgreen: ).
@LLLL : jinak děti nemají OP nebo pas?

Jo taky mi prijde logicke, ze kdyz ma kazde dite svou prukazku, muze si kazde vzit do autobusu sveho dospeleho :mrgreen:
Nene, jiny doklad nez RL nemaji. U starsiho nebylo potreba, mladsi ma teprve 4m :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
24.3.16 08:35
@Šarlota4 píše:
Btw na dopravak si muzes cinknout

To je pravda, ale s dvouma kriklounama se lepe domluvim tady nez po telefonu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.3.16 08:36

@LLLL : jen podle metriku, ten starší už měl 3 roky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
24.3.16 08:39

Holky omlouvam se za naruseni diskuze. Zeptam se zas jak uplnej debil-dneska muzou mit i maly deti obcanku??? Zadny cekani do 15ti?
Jinak dekuji za info ze se v Pze muze cestovat jako doprovod zdarma, az bude mrne trochu schopny si uzit vejlet tak to vyuzijem. Pokud to do ty doby nezrusej:-D

• Citovat
  • Upravit
58700
24.3.16 08:40
@kazda.m píše:
Holky omlouvam se za naruseni diskuze. Zeptam se zas jak uplnej debil-dneska muzou mit i maly deti obcanku??? Zadny cekani do 15ti?
Jinak dekuji za info ze se v Pze muze cestovat jako doprovod zdarma, az bude mrne trochu schopny si uzit vejlet tak to vyuzijem. Pokud to do ty doby nezrusej:-D

to už je dávno, ano, od narození můžou mít op i pas.. co jim uděláš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.3.16 08:41

@kazda.m : ano, op může mít už dítě od 1 měsíce ;-) ( beru to tak, že necháš udělat novorozeneti, tak do 30 dnů ji má hotovou :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
24.3.16 08:43

@martina.se O pasu jsem vedela, o OP ne. Nj cerstva matka, vubec jsem tyhle detsky veci nesledovala :-) Uz jsem se tuhle divila ze kdyz pojede dite na dovolenou s prarodici, tetou, strejdou atd ze je dobre sepsat nejake prohlaseni ze jako o tom rodice vedi ze je to ok. No jsem ze vseho jak v jirikove videni:)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama