Poprvé na cvičení pro děti s dvouletým dítětem

18
21.3.16 15:29

Poprvé na cvičení pro děti s dvouletým dítětem

Zdravím vás maminky,

Dnes jsem byla se svým dvouletým synkem poprvé na cvičení pro děti a byla to naprostá katastrofa. Nechtěl se zapojovat, vzpíral se a vztekal a v jednu chvíli dostal takový záchvat, že jsem s ním musela jít na chodbu, aby se uklidnil. Připadala jsem si jak nejhorší matka na světě s nejvíc rozmazleným a neposlušným dítětem. Cvičitelka říkala, že trvá tak dvě, tři hodiny, než se dítě rozkouká a zapojí se do hry. V tuhle chvíli mi to přijde jako něco, co se nikdy nestane. Máte s tím nějaká zkušenost? Jaké byly Vaše první hodiny na cvičeních? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
21.3.16 15:34
@Lillian161 píše:
Zdravím vás maminky,Dnes jsem byla se svým dvouletým synkem poprvé na cvičení pro děti a byla to naprostá katastrofa. Nechtěl se zapojovat, vzpíral se a vztekal a v jednu chvíli dostal takový záchvat, že jsem s ním musela jít na chodbu, aby se uklidnil. Připadala jsem si jak nejhorší matka na světě s nejvíc rozmazleným a neposlušným dítětem. Cvičitelka říkala, že trvá tak dvě, tři hodiny, než se dítě rozkouká a zapojí se do hry. V tuhle chvíli mi to přijde jako něco, co se nikdy nestane. Máte s tím nějaká zkušenost? Jaké byly Vaše první hodiny na cvičeních? Děkuji

naprosto v klidu a obe dve deti plne spolupracovali ;) rozkoukavaly se a pak po par minutach když pochopili co se po nich chce, tak se zapojily ;) tle mi udelat jedno z nych deti, tak uz bych tam nikdy nesla jednak by mi to bylo hodne blby vuci tem ostatním maminkam detem ze jim to narusuju a jednak bych pochopila, ze moje dite proste na tohle nebude a ze to není spravna cesta ;)

• Citovat
  • Upravit
58808
21.3.16 15:40

@Lillian161 klid, je to zcela běžné.. dítě v tomhle věku ještě neví, co je to se zapojit, co to znamená si hrát atd.. musí se to naučit.. kor pokud jde o jedináčka. vydrž.. pokud by mu to nesedlo ani příště a popř popříště, tak najděte jinou aktivitu.. my chodíme tančit v šátku, poprvé byl kluk strašně vyjukaný z ostatních dětí, teď už se tam těší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
21.3.16 15:44
@JayLee píše:
naprosto v klidu a obe dve deti plne spolupracovali ;) rozkoukavaly se a pak po par minutach když pochopili co se po nich chce, tak se zapojily ;) tle mi udelat jedno z nych deti, tak uz bych tam nikdy nesla jednak by mi to bylo hodne blby vuci tem ostatním maminkam detem ze jim to narusuju a jednak bych pochopila, ze moje dite proste na tohle nebude a ze to není spravna cesta ;)

TAk já tedy nesouhlasím, zkusila bych to opravdu 3×, 4×, pokud to nebude lepší, tak třeba za půl roku zas. Určitě nejsi první ani poslední. Ne každý má úžasné geniální dítě. Moje dcera taky nespolupracuje, něco se jí nelíbí a jen sedí a chce koukat, do něčeho se zapojí. Ale proboha jsou jí dva roky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
21.3.16 15:48

@Lillian161 s našim malým to bylo úplně to samé, trvalo to asi dvě tři hodiny, kt. prostě prořval nebo tam lítal jak blázen a odmítal se účastnit. Pomohlo, že jsem ho nechala být, buď tam třeba pobíhala sama, on si seděl v koutku a chvílema se připojil ke mě :mrgreen: Zkoušela s nim cvičit třeba i cvičitelka, no to byl amok totální. Takže moje rada je, prostě vydržet :) jestli na tebe někdo blbě kouká, tak si jich nevšímat. My chodíme na cvičení se čtyřma holčičkama a jednim mladším chlapečkem, všechny dětičky cvičily, matky na mě blbě čučely, cvičitelka zkoušela všechno možný, malý řval jak tur a teď je to pohodička :) držim palce, vydrž

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20298
21.3.16 15:50

@Lillian161 Syn chodil od 14 měsíců. Ne že by úplně spolupracoval, prostě některé části hodiny ho nebavily, tak si dělal svoje (ale nerušil). Podobně ostatní děti.
Ale mám zkušenost, že děti, které přišly až okolo těch dvou let a doposavaď žádnou „organizovanou činnost“ nenavštěvovaly, tak to tak nějak hůř snášely a trvalo jim dýl se zapojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
21.3.16 15:56

Hlavně být v klidu, do ničeho ho nenutit a nechat, ať se rozkouká a zapojí až sám bude chtít. Každé dítě je jiné, jinak přizpůsobivé, někdo jede hned a někomu to trvá, hlavní je nenutit a nechat tomu volný průběh. některé děti třeba jen koukají a hrají si v rohu, i to je pro ně přínosem, ani netušíte, co všechno i tak stihnou pochytit a pak to třeba začnou opakovat i doma, jako kdyby cvičili na 200% a navíc vše se velmi rychle mění, jednou je takový, za měsíc „makový“. Samozřejmě pkud to některé znají od miminek, tak je to taky jiné než když začnou chodit do kolektivu na kroužky ve 2 letech, prostě tomu jen dejte čas a buďte v klidu, není potřeba se cítit nějak hrozně, lektorky jsou an to zvyklé. Já mám teď pauzu a jen zaskakuji, ale předtím jsem vedla cvičení s nejmenšími dětmi 5 let ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
21.3.16 16:23

@Lillian161 syn chodí do cvičení od 5 měsíců a chodíme stále, je tam v klidu, protože to tam zná, zná lektorku, zná některé děti a je to v klidu. Občas příjdou nové maminky a doslova nutí děti dělat to, co samy nechtějí, místo toho, aby počkaly až se děti rozkoukají. Teď jsem se synem začala navštěvovat nový kroužek, hezky se zapojil, ale když se necítí, je tam víc dětí, než obvykle, tak sedí bokem a ostatní děti pozoruje. Až chce, sám se zvedne a připojí se. To samé někdy v roce a půl jsme se synem chtěli vyzkoušet cvičení s pejsky, bylo to fajn cvičení, ale synek se necítil. Byli jsme tam několikrát, občas se na chvilku zapojil, ale nenutila jsem ho, nechtěl tam být, tak jsme nepokračovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
21.3.16 16:42

Díky za uklidnění že v tom nejsem sama :). Určitě ty tři hodiny vyzkoušíme a pak uvidíme co dál :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
21.3.16 16:58

Dvouleté dítě nebude skákat jak se píská, nechat ho zjistit o co jde, klidně i sedět a koukat, komentovat mu to. Syn (2,4) chodí od září a stejně jsou pasáže, kde prostě nebude spolupracovat-např. běhat na povel, cvičit na podložce, ale jak se postaví opičí dráha, otočí o sto procent a jede:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
21.3.16 17:15

Můj syn by byl stejny. Teď začal chodit na jedno dopoledne do skolicky, aby si začínal zvykat. No je tam rád, dokud po něm nechtěj společně aktivity… Taky jsem z toho smutná, ale učitelky říkají, že si zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
21.3.16 20:54

My jsme začaly chodit v roce a půl a katastrofa. vztekal se nechtěl dělat to co oni, několikrát jsem s ním šla na chodbu.byly jsme dvkrát a pak jsem to cvičení vzdala. přitom jinde je v pohodě, na hřišti, doma, ve městě jde za ruku.tak holt musím ještě počkat no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3413
21.3.16 21:01

Chodim s dcerkou od pul roku. Ze zacatku to byla katastrofa. Zmenily jsme prostredi a lektorku a zacalo se ji to libit :) Ted ma dva roky, chodime uz jinam (to predchozi cviceni bylo super, avsak daleko).

Pokud ji neco nebavi, tak beha, splha a dela co ji napadne. Kdyz se ji nejaka spolecna aktivita libi, tak se prida. Pridava se cim dale vice, kazdy tyden je to jen a jen lepsi :)

Kdyz splha a blbne, tak ji jen hlidam aby si neublizila, koukam na ni poocku a cvicim sama.

Na tvem miste bych zkusila jeste dve, tri lekce. Hlavne nenut, prdola na to bud prijde nebo ne. Kdyz se to za par lekci nezlepsi, muzete bud prejit k nekomu jinemu, zkusit plavani nebo chodit jen na hriste. Dvouletak ma podle mne na vetsi spolupraci cas :)

PS: kdyz jsou s nami na cviceni triletaci, je moje mala nejvetsi anarchista. Jakmile jsou tam jen o trochu mensi deti, tak je razem z nich nejvzornejsi. Zbyle deti totiz nedelaji ze spolecnych aktivit skoro nic. Jakmile zacne opici draha, zapoji se vsichni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
22.3.16 07:47

Když jsem chodívala ještě i s dcerou, taky byla na část cvičení rapl, ale těsně před třetím rokem obrátka-psychický přerod a najednou z mrňátka bylo dítě, s kterým se dalo ve všem spolupracovat. Říkám, že doběhla hlavou svůj věk:-) Chce to trpělivost, všecky děti nejsou tvárné a hlavně nesrovnávat s těmi poslušnými.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama