Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Četla si profil uživatelky Pudloslava? Má tam instrukce, co dělat v případě uhození do hlavy
Já jsem otrlá, já bych nejela. Pokuď jsi fakt vyklepaná, klidně jeď.
bude dobrá
moji je 16 m a takhle už praštila několikrát, poprvé jsem plasila bála se… Ale teď už ne. Pokud je ok dej třeba obklad. Vcera dělala kraviny a narazila hlavou do futer, opět modrý slinc ![]()
Tak bych nejela, kdyz je ok
vzdy jsem kontrolovala zornicky a celkovy chovani. Kdyz bylo vse ok, nehrotila jsem..
Vzhledem k tomu, že to nebyl žádný pád z výšky, tak bych neřešila. Takových modráků ještě bude…spousta ![]()
Pozoruj zorničky, zda reagují.
Pokud by začala být malátná a začala by zvracet, jela bych..
Pokud si hraje a nic ji není, tak bych nejela
Tak jako ona je v pohodě. Hraje si, povídá i se smála už a chodí normálně. Se spíše bojím jestli jí to nemohlo v hlavičce něco udělat. Jako spadla už hodněkrát, ale ne tak přímo hlavou na něco. Radši se ptám jestli je nutné jed, jelikož v naší nemocnici moc kvalitní nejsou a jen proto, aby měli co napsat do zprávy by nás tam třeba dva dny nechali i když by jí nic nebylo.
Hlidala bych ji v noci, obcas zkusila probudit a kontrolovala zda nema vytok z usi
@Iustitia omnibus píše:
Vzhledem k tomu, že to nebyl žádný pád z výšky, tak bych neřešila. Takových modráků ještě bude…spousta
jo tak moncla už měla hodněkrát, ale jde mi o to, že to bylo na hranu dveří. prostě byly otevřené a ona jak padala tak spadla čelem na tu hranu
Presne tohle se stalo synovci, taky mu to nekrvacelo nic, jen modrak… Jeli s nim do nemocnice a rtg vse v poradku ![]()
@dalmati píše: Četla si profil uživatelky Pudloslava? Má tam instrukce, co dělat v případě uhození do hlavy
ne nečetla, pokusím se vyhledat děkuji
@Jana525 píše:
Hlidala bych ji v noci, obcas zkusila probudit a kontrolovala zda nema vytok z usi
jaký výtok z uší? Myslíš krev nebo jen nějakou tekutinu? Děkuji za upozornění budu to kontrolovat
Náš mladej takhle bourá téměř denně, zatím jsem nikam nejela.. pozorovala bych do zítřka ![]()
@Taciras píše:
Hlídat, po 2-3 hodinách budit, ale jet až v případě nějakého problému. V případě zvracení okamžitě, většinou indikuje otřes mozku. (To jen můj brouček musel chytit sra-bli bacil zrovna, když se praštil do hlavy). Každopádně info od dr., když si dala do hlavy dcera (měla viditelnou modřinu pod okem) bylo, že když se praští do obličejové části, většinou z toho nic nebývá. Takových praštění ještě bude
, můžeš dělat maximum, abys tomu předešla, ale stejně to neuhlídáš na 100%.
já vím, že to nejde 100% uhlídat. Kolikrát stojím vedle ní a jí se zamotají nohy a už je na zemi. Manžel taky říkal, že když to není do spánku nebo do temene tak že nemusím plašit, ale tak já se prostě bojím no je maličká. U 5ti letého bych tak neplašila
Dobrý den maminky, prosím radu. Asi před půl hodinou se mi stalo to, že moje 15m dcera zakopla a spadla a při pádu se udeřila do hrany otevřených dveří. Krev jí netekla, jen tam hned měla modrý otisk té hrany, začalo jí to modrat a má trošku bouli. Praštila se doprostřed čela. Plakala asi 3 minuty, nezvracela, neusíná ani není malátná. Normálně si hraje, povídá a asi 5 minut po tom si hned řekla o kokino. Myslíte, že to bude dobré nebo radši jed na rentgen? Nemohla si naprasknout lebku nebo něco? Prosím zdržte se rýpavých komentářů fakt jsem vyklepaná a bojím se. Děkuji