Lysina ve vlasech

1206
15.3.16 11:14

Lysina ve vlasech

Ahoj, právě jsem ostrihala syna (28m) a zjistila jsem že ma na boku lysinu zhruba o velikosti padesatikoruny.. Jsem z toho celkem vydesena, nezpozorovala jsem ze by mu vlasy padaly, ani když mu vlasy procesavam, prohrabavam tak nepadají. Máte nekdo zkušenost? Prosím reknete mi ze to zase doroste a nic to není. Bojím se alopecie..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

456
15.3.16 11:25

Ja jsem na to u dcerky prisla nedavno taky, delala jsem ji dva culiky a ma tu lysinku za levym ouskem smerem na temeno, taky velikost tak 50 koruny. Je ji 31 mesicu, vlasy taky nepadaji, nema je na obleceni, polstari ani v hrebenu, kdyz ji cesu. Taky nevim, co by to mohlo byt a chci to ukazat pediatricce a uvidime, co na to rekne. Take jsem cetla o alopecii a to doufam ze neee :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8313
15.3.16 12:05

To jsme taky měli a bylo to kvůli tomu, že kluk spával v jedný poloze a hlavu si tam sám olysal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
15.3.16 13:08

@Lorink diky za info, ja to budu hlídat a uvidíme. A jak to mate dlouho? A je to porad stejny jo? Zas vy to muzete mit z tech culicku třeba..
@KalamityJohn v tomhle veku jo? U mimin je to častý ale u dvouletaka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
15.3.16 14:00

@Leniczka23 Ja si toho vsimla minuly tyden, kdyz jsem ji ty culicky zkousela delat. Z culicku to mit nemuze, protoze jsem ji je delala asi podruhe, jinak ji je nedelam. Ma to na tom miste uplne hole a po okrajich jakoby pichlave kratoucke vlasky. Na duhe strane ma jen náznak, take to budu sledovat a konzultovat s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
15.3.16 14:03

@KalamityJohn A v kolika letech jste to meli? Taky mi prijde divne u 2,5 lete, ze by si to osoupala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8313
15.3.16 14:14

Nepamatuju, už je to dávno, kluk letos maturuje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
15.3.16 14:17

@KalamityJohn Tak to resite uz uplne jine problemy :lol: Hodne stesti u maturity!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
17.3.16 08:13

@Lorink ahoj, ja hlásím ze jsme vcera byli u doktorky a mame zadanku na kožní s podezřením na alopecii.. :,( v pondělí jdeme tak stale věřím, ze by to mohlo byt neco jinýho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
17.3.16 13:27

@Leniczka23 Urcite to nic nebude, pak dej vedet, jak jste dopadli na koznim. Ja to sleduju, poridili jsme vitaminy multitabs a uvidime…zatim se k dr nechystame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 14:17

@Leniczka23 Chci tě jen potěšit, sama jsem alopecii měla (asi v důsledku hormonální nerovnováhy po porodu, ale těžko říct, příčinu nikdo jednoznačně nestanovil), lysina asi 2×2 cm, už jsem se dívala na paruky :-) Kožařka mi řekla, že nějaká dramatická alopecie se většinou projevuje pleškama na více místech, že když je to takhle ohraničené a na jednom místě, je velká šance, že to doroste. A taky jo :-) Byla jsem tam párkrát na chlazení tekutým dusíkem (kvůli prokrvení a podpoře růstu), doporučili mi i nějaké kapky, ale ty jsem nakonec nepoužívala, jsou to docela dryáky a já jsem v té době ještě kojila, tak jsem se tomu chtěla vyhnout. Začalo to růst a pořád to roste, jinde už se lysina neobjevila. Jo a taky jsem si nevšimla, kdy mi to vypadalo, a to mám dlouhé vlasy.

Díky za zachování anonymu, osobní informace o zdravotním stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
456
17.3.16 15:25
@Leniczka23 píše:
@Lorink ahoj, ja hlásím ze jsme vcera byli u doktorky a mame zadanku na kožní s podezřením na alopecii.. :,( v pondělí jdeme tak stale věřím, ze by to mohlo byt neco jinýho..

Tak mi to nedalo, vyfotila jsem to a poslala nasi doktorce. Obratem mi posila zadanku na kozni. S nejvetsi pravdepodobnosti se u nas pry jedna o plisen (z bazenu), ale pry to muze mit i vaznejsi endokrinologickou pricinu. Zacneme na koznim a uvidime…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
18.3.16 11:25
@Anonymní píše:
@Leniczka23 Chci tě jen potěšit, sama jsem alopecii měla (asi v důsledku hormonální nerovnováhy po porodu, ale těžko říct, příčinu nikdo jednoznačně nestanovil), lysina asi 2×2 cm, už jsem se dívala na paruky :-) Kožařka mi řekla, že nějaká dramatická alopecie se většinou projevuje pleškama na více místech, že když je to takhle ohraničené a na jednom místě, je velká šance, že to doroste. A taky jo :-) Byla jsem tam párkrát na chlazení tekutým dusíkem (kvůli prokrvení a podpoře růstu), doporučili mi i nějaké kapky, ale ty jsem nakonec nepoužívala, jsou to docela dryáky a já jsem v té době ještě kojila, tak jsem se tomu chtěla vyhnout. Začalo to růst a pořád to roste, jinde už se lysina neobjevila. Jo a taky jsem si nevšimla, kdy mi to vypadalo, a to mám dlouhé vlasy.Díky za zachování anonymu, osobní informace o zdravotním stavu.

Moc děkuji, si už druhá co mi to píše, moje kamarádka to měla taky a má to teda dodnes, ale jen jeden jedinej flek.. Nicméně jsem dokonce přišla na to, že mi malej spí rád hlavou na rámu postele, takže to může mít i otlačené.. Uvidím, každopádně jsem už trochu klidnější a věřím, že to bude dobré, Ještě jednou díky za podporu.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
18.3.16 11:28
@Lorink píše:
Tak mi to nedalo, vyfotila jsem to a poslala nasi doktorce. Obratem mi posila zadanku na kozni. S nejvetsi pravdepodobnosti se u nas pry jedna o plisen (z bazenu), ale pry to muze mit i vaznejsi endokrinologickou pricinu. Zacneme na koznim a uvidime…

To je dobře že si to poslala, ona se dá plíseň lehce poznat, za prvé to většinou svědí a za druhé když se jedná o plíseň vlasy tam jsou, ale jsou zlámané těsně nad kořínkem, tudíž tam jsou jakoby tečky těch vlasů. Ale uvidíte. Já už jsem taky trošku klidnější protože co jsem tak četla, tak kdyby to mělo být vážné byl by už nejspíš plešatý nebo by měl těch lysin mnohem víc. Dám vědět v pondělí.. Krásný víkend..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
18.3.16 12:08

@Leniczka23 My dostali termin na koznim az 22.4., do te doby to mame sledovat. Je fakt, ze se mala casto skrabe na hlave a na te lysince ma sem tam ulomenou jakoby stetinku. Snad to bude jen ta plisen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama