Prvňák sám do školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
soleile
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 05.09.19 10:58
Prvňák sám do školy

Ahoj,
chtěla bych se Vás zeptat, zda jste někdo posílal dítě samo do školy (prvňáka, hned první týden)? Dcera šla včera sama domů po obědě (ze školy odchází 13.20, dojde asi 13.25 a já přijedu domů 14.05) a dnes chtěla jít sama do školy ráno. Školu máme asi pět minut cesty, obec o cca 500 obyvatel. Všichni se známe. Děti (nejen naše, ale veškeří předškoláci-školáci) chodí samy ven, dcera normálně chodí sama do obchodu, zvládá to. O ni strach nemám ani v nejmenším, spíš jak to vypadá ve škole..Nechci hned vypadat jako nezodpovědná matka :oops:
Díky moc za názor

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12186 příspěvků 05.09.19 11:02

Pokud to zvládne proč ne? Ve velkém městě, přes frekventované silnice bych měla strach, ale takle, pokud je zodpovědná tak by mi to nevadilo. A jak ve škole poznají jestli dítě chodi samo? To rodice doprovází děti až do třídy a předávají je učitelkam osobně?? :think:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26718 příspěvků 05.09.19 11:04

@soleile
To bych ještě nenechala.
Taky jsme z malé vesnice a chápu jak to myslíš a taky bych asi neměla problém s tím poslat ji samotnou. Nicméně ze začátku bych se spíš zeptala ostatních maminek (děti se jistě znají ze školky) že by chodily spolu. :think: Víš jak, vyzvedávat se po cestě…

Pokud úplně samotnou, počkala bych aspoň první měsíc.

Třeba dnes jsem dceru vedla do ranní družiny a BUM, na dveřích cedulka, že z hygienických důvodů je ranní družina jinde a už jsem tápala jak krtek kam jít 8o :D Nedovedu si představit, že by dcera měla toto podniknout sama :mrgreen:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54910 příspěvků 05.09.19 11:09

KLidně bych poslala, pokud se na to cítí a je zvyklá někam dojít sama.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16212 příspěvků 05.09.19 11:10
@FreeLady12 píše:
@soleile
To bych ještě nenechala.
Taky jsme z malé vesnice a chápu jak to myslíš a taky bych asi neměla problém s tím poslat ji samotnou. Nicméně ze začátku bych se spíš zeptala ostatních maminek (děti se jistě znají ze školky) že by chodily spolu. :think: Víš jak, vyzvedávat se po cestě…

Pokud úplně samotnou, počkala bych aspoň první měsíc.

Třeba dnes jsem dceru vedla do ranní družiny a BUM, na dveřích cedulka, že z hygienických důvodů je ranní družina jinde a už jsem tápala jak krtek kam jít 8o :D Nedovedu si představit, že by dcera měla toto podniknout sama :mrgreen:

vidíš u nás jasně řekli že zvykačka jen první týden, takže ani vodění do družiny už ne :nevim: asi jaká škola a jak kde
zakladatelko vzhledem k tomu že domů chodí sama a i je sama doma tak to ráno zvládne

soleile
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 05.09.19 11:11

Jako ona chodí přímo na vyučování. No asi to ráno nechám. Jestli to bude zvládat odpoledne sama domu třeba měsíc, tak až asi pak ji nechám chodit i ráno. Přece jenom jsem z toho trochu nesvá, že celej den vlastně nevím jestli to zvládla :lol: I když nevím co by zvládnout neměla. Oni mají školu 1-5 ročník a celkem 31 dětí :lol: A mají dozor v šatně, pro prvňáky, kterým třeba nejde odemknout skříňka nebo tak. A prváků je šest, takže určitě poznají jestli šla sama nebo ne, ale už neví jestli třeba nejsem ve školce že? Ale nevím proč bych se měla tak obhajovat že jo :)
Myslím si, že s jinými občany se určitě potkají s prekérnějšími situacemi :oops: :lol:

AstraG
Závislačka 4521 příspěvků 05.09.19 11:13

Dcera je taky prvňák, chodí teda s bráchou čtvrťákem. Ale jdou sami tak i zpět. A v poho.

Jana206
Nadpozemská drbna 28592 příspěvků 05.09.19 11:14

Děti taky chodí samy a dokonce i do školky. V předškolním roce, když byla třída v patře, jsem se normálně dole rozloučila a poslala dítě samotné.
Děti byly předem připraveny na snad všechny situace, které by mohly nastat a věděly, že ze školky se prostě neodchází, že kdyby byly třídy nějak spojené nebo něco jinak, mají jít do vedlejší. Naštěstí nemáme ve školním řádu nic o tom, že dítě musíme osobně předat učitelce a co si o tom myslí ostatní, je mi celkem jedno. Neberu ani argument, co když se stane něco na schodech, schody máme i doma a děti chodí samotné taky.

Tím, že děti pořád vodíme za ručičku si potom nejsou schopny poradit v naprosto standartních situacích z našeho měřítka. Jak je tu psáno o té ranní družině. Podle mě je to běžná situace, kterou by měl prvňáček vyřešit sám, bez maminky za zadkem.

Pokud jí věříš, tak ji pusť. U nás je výhoda, že děti mají vstupní čipy, když dítě nedorazí do školy(nebo se zapomene odčipnout), už v 8.05 přijde email. Dále jí můžeš dát mobil. Ale zbytečně nevolat, i to je znakem nedůvěry a přílišné kontroly. Je možné se s ní domluvit, ať dá vědět, až dorazí a potom mobil vypne.

Kriss Tina
Extra třída :D 12186 příspěvků 05.09.19 11:14

@soleile a co jí dát mobil? Že by vždycky po příchodu do školy jenom napsala třeba ok nebo smajlika, že došla :nevim: klidně jenom nějaký starý tlačítkovy, aby mohla chodit sama a zároveň tys měla aspoň trochu přehled že je vše v pohodě.

soleile
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 05.09.19 11:17

To jsem taky přemýšlela, ale mobilům se strašně bráním..jako pro dítě. Myslím si, že by si ho dítě mělo zasloužit, třeba až se naučí něco přečíst nebo tak. Ale je fakt, že tlačítkovej by mi nevadil, vadil by mi dotykáč, má to podle mě úplně jinej smysl než volání pro to dítě..

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4368 příspěvků 05.09.19 11:17

@soleile Pokud to zvládá a jde jí to tak proč ne? A pokud má do školy bezpečnou cestu (což předpokládám že má když domů jde sama) tak není vůbec co řešit. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi že se z dětí úplně zbytečně dělají neschopní blbouni co nic nedokážou a když se k dětem takhle chová tak z nich i ti neschopní blbouni vyrostou. Mému staršímu synovi (4r) dovoluji dělat skoro všechny činnosti o které projeví zájem a neohrozí ho (třeba nedovolím dát těstoviny do vařící vody protože máme plyn a hrnec není tak stabilní jako u babičky na sklokeramice).

Příspěvek upraven 05.09.19 v 11:19

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54910 příspěvků 05.09.19 11:17
@soleile píše:
Jako ona chodí přímo na vyučování. No asi to ráno nechám. Jestli to bude zvládat odpoledne sama domu třeba měsíc, tak až asi pak ji nechám chodit i ráno. Přece jenom jsem z toho trochu nesvá, že celej den vlastně nevím jestli to zvládla :lol: I když nevím co by zvládnout neměla. Oni mají školu 1-5 ročník a celkem 31 dětí :lol: A mají dozor v šatně, pro prvňáky, kterým třeba nejde odemknout skříňka nebo tak. A prváků je šest, takže určitě poznají jestli šla sama nebo ne, ale už neví jestli třeba nejsem ve školce že? Ale nevím proč bych se měla tak obhajovat že jo :)
Myslím si, že s jinými občany se určitě potkají s prekérnějšími situacemi :oops: :lol:

Spíš bych takovému dítěti, které se už pohybuje samostatně, pořídila mobil, právě pro ty nenadálé nepředvídatelné situace, kdy by potřebovala nějak pomoc ( u nás třeba právě uzavření družiny, neproběhlý kroužek, přesun zastávky, havarie vody, přejeli autobusem, ztracená bota v šatně)

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 2254 příspěvků 05.09.19 11:19

@soleile tak rikala jsem si jak by ve skole poznali, kdo prisel sam. Ale v synovo skole je pres tisic deti, uplne jine meritko. Pokud to zvladne at chodi sama.

soleile
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 05.09.19 11:20

Přesně to si říkám i já. My jsme chodili normálně do i ze školy, bez mobilů, normálně jsme fungovali. Dneska se děti všude vozí, vyzvedávají, někteří neznají ani hromadnou dopravu :roll: Ne samozřejmě všichni, ale přijde mi to tak. I v okolí.
Jako já chápu, je jiná doba, provoz, ale na té dědině to není žádná hrůza a řeší se to přehnaně.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 05.09.19 11:20

První dítě šlo už druhý den samo. Další pak v doprovodu starších sourozenců.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama