První botičky a bačkůrky

167
12.4.20 12:54

První botičky a bačkůrky

Ahoj, batole mi začne brzy chodit a já vůbec nevím, jaký botky a bačkůrky koupit a čím se řídit :( poradíte někdo? Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26408
12.4.20 12:57
@Sybilla2020 píše:
Ahoj, batole mi začne brzy chodit a já vůbec nevím, jaký botky a bačkůrky koupit a čím se řídit :( poradíte někdo? Děkuju!

Boty jsem koupila až na chození venku. Myslím, že to byly Pegres. Bačkory mělo dítě až do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
12.4.20 12:58

@Sybilla2020 doma je mít nemusí.. Na ven capáčky. Já kupovala barefoot.. A spokojenost.. Teď ale těžko radit, leda náhodně objednat z netu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
12.4.20 13:00

Backory nemame, doma chodi v ponožkách. Kupovala sem az botky na ven, když už malej sám chodil, taky mam dobrou zkusenost se značkou Pegres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50562
12.4.20 13:03

Řeš, až ti začne chodit opravdu a hodně. Mně už pomalu začíná chodit pomalu dva měsíce :lol: Tak doufám, že až bde chodit, jako fakt chodit, obchody s obuví budou otevřené. Bačkory pořizovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
12.4.20 13:08

Doma boty nepotřebuje (a nemusí ani ponožky). Na ven až když začne chodit. Malá je teď ve fázi obcházení, ale i tak má zatím jen ponožky, protože obchází třeba jen kočár na zahradě na trávě, ale jinak leze. Až začne chodit, půjdu do specializované prodejny, kde mi snad i pomuzou s vhodným výběrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9312
12.4.20 13:14

Mám dobrou zkušenost s Pegres, kvalita za super cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6510
12.4.20 13:16

My dceri kupovali na leto sandalky Jonap a byly super - ne plne barefoot, ale bezva kompromis - krasne siroke a skvele mekke. Na doma mela kozeny capacky - mame v pul byte lino a dlazbu a je to fakt studeny. Ale ted uz nic moc nechce, je prevazne v obyvaku, kde je koberec a tak ma jen ponozky.
Super jsou taky DD Step botky (mela zimni).
Dcera ma sirsi nozku a tohle ji sedi.
Ja bych jen v ponozkach venku po trave a betonu - chodniku nenechavala, ale na to ma asi kazdy jiny pohled. Koupila bych treba aspon Attipasky. Jsou to v podstate ponozky s mekkou ohebnou gumovou podrazkou. I na nejaky tapani staci, pripadne aspon kozeny tapacky (na travu treba).

Jinak mala mela i klasiku backurky v zime a taky v nich u tchanu chodila a uplne v klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
12.4.20 13:26

@Sybilla2020 Ja koupila synovi Attipas a jsou super. Syn zatim jenom leze a chodi kolem nabytku, boticky ma na ven, aby nebyl jenom v ponozkach. Az zacne chodit, zajdu do specializovane prodejny, kde si necham poradit boticky, ktere budou sedet jeho nozce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
12.4.20 13:34

Jestli si už opravdu stoupne samo v prostoru, ne, že doleze k něčemu a přitáhne se do stoje, dej mu na ven lehké, ohebné prostorné boty. Nebo capáčky. Obkreslit nožky na papír a změřit délku a šířku v nejširším místě, přičíst cca 1 centimetr nadměrku, aby měla noha místo a podle toho volit velikost. Jestli máš Facebook, přidej se do skupiny „zdravé neobouvani…nebo Barefoot nejen pro děti“ nemusí se ti zamlouvat zrovna barefoot, ale dají ti tam spoustu tipů jak vybírat boty, jsou tam i alba bazarových bot s přesnými rozměry, jako inspirace mi to přijde lepší než jen tak náhodně něco objednat. A jestli teda chceš ze značek, třeba Jonap, D.d.step, nike sunray, filii, Bobux, beda. :nevim: Bačkory nepotřebuje, kór na léto, bohatě stačí ponožky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6510
12.4.20 13:44

@prejeta_zaba presne tak a casto i pres internet poradi, kdyz napises rozmery - delka, sirka, vyska nartu…poradi znacku, ktera detem s timto typem nozky sedi :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
12.4.20 21:12

Třeba ve zmiňovaných attipas se prý dětem hodně potí nohy a děti v nich zvláštně zakopávají, mají tu špičku opravdu mohutnou, ale na druhou stranu pořád o moc lepší než klasické tvrdé, úzké boty, to musí pro ty prcky jako kdyby člověk chodil v preskáčích na lyže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6861
12.4.20 22:06

Svleč mrněti ponožky, nech ho vylézt schody a sleduj, co dělá chodidlo a prstíky. Skvělě se hýbe a přizpůsobuje podložce.
Takže to chce botky měkké, ohebné a dostatečně široké pro prsty.
A dát je až tehdy, kdy dítě opravdu chodí, do té doby stačí ponožky nebo na ven capáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14386
12.4.20 22:48
@ugluk píše: Řeš, až ti začne chodit opravdu a hodně. Mně už pomalu začíná chodit pomalu dva měsíce :lol: Tak doufám, že až bde chodit, jako fakt chodit, obchody s obuví budou otevřené. Bačkory pořizovat nebudu.

Mně kluk chodí měsíc a je to spíš styl tučňák a hlavně teda stojí festovne na vnitřní straně chodidla takže samozřejmě zalomeny ty vnitřní kotníky :roll: máte to taky? Alespoň ze začátku je to snad normální :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50562
12.4.20 23:01

@Bubla Bůčková mé dítě stojí teda na celé plosce, ale samozřejmě nohy od sebe a do o (má látkovouu plínu, ale dělá to i v jednorázu). Tučňák je pro ty začátky normální, oni chytají rovnováhu, rozkročit, pomalu se sunout… Ale fakt mám zatím teprve začátečníka, který po dvou ujde tak 5 % svých přesunů v prostoru (kolem nábytku chodí od listopadu). Starší dítě taky začínalo rozkročené jako tučňák a teď je z něj zdatný turista a chodí zcela normálně :lol: Se zalomením kotníků ale neporadím, to neznám (čímž netvrdím, že je to blbě a nesrovná se to, jen že to neznám).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama