První dítě po 35. roku?

Anonymní
15.11.15 13:40

první dítě po 35 roku?

Dobrý den,
prosím o zachování anonymity, je to pro mě citlivé téma a nechci aby známí co sem chodí co napíši věděli.
Je mi 33 let, jsem bezdětná, zatím bez přítele. Přemýšlím, jestli mít ještě první dítě. Říkám si, když jsem alespoň jedno nestihla do 30 let, tak zda má vůbec cenu jít do prvního dítěte po 35 roku. Kdybych teď našla chlapa, nějaký čas spolu chodili a potom založili rodinu, zda by to už nebylo pozdě? Druzí už by měli děti veliké a já teprve se o dítko starala. :think:
Teď je mi fajn, nestěžuji si, že jsem sama, ale říkám si, zda mě nebude vadit v budoucnu, že nemám alespon jedno dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

ish
5353
15.11.15 13:42

Jo, já myslím, že 35 na první dítě je pozdě. Pořiď si rovnou druhé :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
15.11.15 13:42

To je hrozně těžká otázka… :think: Já si to už bez dítěte nedokážu představit a určitě by mě to strašně mrzelo ho nemít, ale ne každá to cítí stejně :nevim: A také ti nic nezaručí, že se ti názor nezmění :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5370
15.11.15 13:45

Když mi bylo 33, tak jsem si říkala totéž, nakonec jsem měla první dítě v 38 a je to OK. Mám i dost známých, kteří mají stejně staré děti, dokonce i starší kamarádku se stejně starým dítětem. Takže já bych řekla, že máš času dost:-). Taky mám hodně kamarádek, co jsou ve 40 bez partnera i dítěte a jsou z toho nešťastné a už ani nedoufají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8312
15.11.15 13:46

Pokud to nevyšlo dřív a je stále možnost dítě mít, tak proč ne. I když pozdě to je, tak pořád lepší dítě pozdě než vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Chocoloco2
15.11.15 13:46

Proc ne? Ne kazdy ma stesti, ze potka toho spravneho partnera brzy a nikdo nema pravo rikat druhemu, kdy ma mit dite.Sama vim, ze bych bez ditete byt nechtela a i kdyz nejsem pritelem trendu odkladani materstvi smerem ke ctyricitce, chapu, ze nekdy se to tak proste vyvine. Pokud po diteti budes touzit a budes mit prima partnera, urcite bych do toho sla.
Petatricet neni dnes zadny vek a radeji pozdeji s tim spravnym partnerem a v laskyplnem prostredi, nez honem to stihnout s jinym do triceti a pak rozvod a tahanice.
Hodne stesti :kytka:

Příspěvek upraven 15.11.15 v 13:47

• Nahlásit
  • Citovat
22373
15.11.15 13:47

Ne každý má před 30 dítě. Někomu prostě jde život jinak, a pak klidně stihne do 40 dětí více. Moje kamarádka měla první v 34, druhé v 37..sestřenice první a jediné v 38..to není pravidlo mít odrozeno do 30.
Pokud potkáš někoho, s kým bys chtěla dítě mít, tak proč ne. Osobně bych bezdětná zůstat nechtěla, na druhou stranu ho mít s kdekým taky ne (ačkoli s otcem svých dětí stejně nejsem)..je to těžké. Ale pro mě osobně do 38 úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
15.11.15 13:47

Já měla první ve 33 a teď v 36 se chystáme na druhé. Všechno má svoje pro a proti, ale vím, že ve 20 bych si syna určitě tolik neužívala jako dneska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.15 13:49

Děkuji za názory. Jsem na vážkách tak jsem se tady zeptala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.11.15 13:51

@andelka83 @kytkalenka tak jak tady čtu, tak nebude pozdě po 35 roku. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
544
15.11.15 13:51

Přesně jak píše @andelka83. Pokud se najde „kvalitní“ chlap, tak v tom nevidím problém. Znám rodiny, které si pořídili další dítko, když jim ty starší už vylétly z hnízda :lol: a to byly i kolikrát starší, než se tady zatím uvádí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.15 13:56

Přišlo mi to pozdě. Jakmile bych někoho potkala, kdo by chtěl taky dítě, tak bych asi do toho šla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
1175
15.11.15 13:56

Je mi 36, jsem vdaná a bezdětná…zatím. Nemyslím si, že je pozdě, ale uvědomuji si, že už tam nějaké riziko je a taky jak píšeš, kamarádky mají děti odrostlé. Já osobně s tím problém nemám.
Spíš, aby jsi toho pravého potkala. I já mám kolem sebe holky, co jsou kolem 40ti samy a už nedoufají. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22373
15.11.15 13:58

Však proč ne. Jedno je v pohodě, a mockrát se stane, že si maminka pořádně užije mimčo a dítko právě v tom pozdějším věku více. A moje hodně dobrá kamarádka měla první v 38, druhé ve 40. Je skvělá máma, užívá si to.Je o 10 let starší než já, ale rozumíme si moc. Naopak některé moje kamarádky stejně staré, ještě děti nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Misskaaa
15.11.15 13:59

Můj názor je ten, že už to pozdě je. Nedokážu si představit, že má někdo dítě například ve 45ti letech kdy moje mamka je babička. Prostě mi to přijde divné a nepřirozené. Ale je to jen můj názor :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama