První IVF červenec/srpen 2016

267
1.6.16 15:03

první IVF červenec/srpen 2016

Zdravím všechny.
podstupujete některá v létě první IVF? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4154
3.6.16 07:48

@Kimme ahoj ja mam odhad prvniho IVF cervenec/srpen..podle toho jak bude rychla pojistovna.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
3.6.16 10:24

@Lentilanek
já bych taky měla jít červenec/srpnen, doufám že to bude rychlý proces :D a můžu se zeptat jakou jsi vybrala kliniku IVF? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4154
3.6.16 11:58

@Kimme ahoj chodim do Motola mam to tedy 100 km ale jezdila jsem tam dlouho na usni a mela tam i par operaci prave s uchem…vzdy jsem byla spokojena…no mam za sebou 4iui (dnes jedu z mereni foliku a z embrionalni konzultace)
Ale ted si rikam jestli jsem se rozhodla dobre…no 1 ivf urcite tam ted podstoupim a pak uvidime…a kam chodis ty? Co mate za problem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
6.6.16 09:58
@Lentilanek píše:
@Kimme ahoj chodim do Motola mam to tedy 100 km ale jezdila jsem tam dlouho na usni a mela tam i par operaci prave s uchem…vzdy jsem byla spokojena…no mam za sebou 4iui (dnes jedu z mereni foliku a z embrionalni konzultace)
Ale ted si rikam jestli jsem se rozhodla dobre…no 1 ivf urcite tam ted podstoupim a pak uvidime…a kam chodis ty? Co mate za problem?

Ahojky tak jakpak jsi dopadla s folíkama? Já jedu do Gynemu (Praha) Já ani přítel přesne nevíme ode je chyba spermio je slabší ale ne tak špatné a u mě na ten hlavni problém Můj gyn.este nepřišel, docela svou práci zanedbává a tak jsme se objednali rovnou k odborníkům, uvidíme co se bude dít dál, už mě to čekání nebaví. tobě přeji úspěch! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4154
6.6.16 18:52

@Kimme ahoj :mavam: Já dnes v Motole dopadla tak jak jsem čeklala folík se neukázal prej anovulační cyklus ( ale ovu hlen byl :nevim: ) čert se v tom vyznej…plus SLIZNICE 15,5 nasadila mi utrogestan 1-1-2 prý bych hrozne krávcela prý se to se sliznicí stává když je anovulace - pochybuji o tom…stále nevím čím to tak opravdu je jestli kontyhelem (6 hrnečků) nebo nosifolem…prý mám kvuli té sliznici i bolesti v podbřišku(týden už mě pěkně v podbřišku bolí )…tak tento mesíc nic…natáhli mi i cyklus o 5 dní aby jsem se trefili jak se v Motole domaluje tak začneme s IVF…začátek července hned jak dostanu MS

No u nás se ví i neví…manžel ok já mam endometriozu ale jen malo plus mám nižší hladinu estrogenu…nebo nějakého takého hormonu ale já si myslím, že největší problém je s hladinou AMH…(má být 6-2) já má 2,4…tak jsem na spodní hranici bojíme se i o kvalitu vajíček nejak to tak tuším…no to zjistíme ted u ivf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
7.6.16 16:47

Ahoj. Můžu se k vám přidat holky? Já bych měla taky v létě absolvovat první IVF. Teď jsem prošla neúspěšným IUI, tak jsme podali žádost na pojišťovnu a v červenci začneme s protokolem. My teda červen využijeme ještě pro jedno IUI (kéž by se zadařilo a já na IVF nemusela), abychom si to pak jednou třeba nevyčítali, ž eto mohlo třeba vyjít i tak. U nás je problém u mě i u partnera. Já mám PCO, takže sama naovuluji a on má horší spermio a občasné funkční problémy :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
7.6.16 19:46

@Lentilanek
tak to koukám že to taky nemáš vůbec lehký, ale neboj doktoři umí dnes doslova zázraky, budešmít vajíčka bojovníky!
já měla taky problémy se štítkou, musím zaklepat že jsou pryč, ale jak to tak vypada nebyl to jediný muj problém, jelikož dítko nikde! zvládneš to, všichni ti tu držíme pěstičky!! @Onlythis Ahoj,to bylo tvé první IUI? možná bych zkusila 3 pokusy, není to tak náročné pro tělo i peněženku, a kdo ví.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
7.6.16 21:42

@Kimme JJ,první. Já bych klidně i na třetí šla, ale právě kvůli problémům, co má partner, nechceme ani my, ani doktoři, aby se to příliš prodlužovalo. Já vím, že ani ivf nemusí hned vyjít, ale pořád je ta šance mnohem vyšší než iui, kdy my nemáme zaručeno, že se nám to podaří podpořit i doma. Bojím se, že partner pak selže úplně, když se začne stresovat tím, že to víckrát za sebou nevyjde.
Můj gyn. byl také laxní, on mi tvrdil, že jsem naprosto zdravá, ačkoli jsem problémy měla už několik let. A to aniž by udělal alespoň základní vyšetření 8o. Podařilo se mi nakonec vydupat si doporučení do caru a dnes jsem ráda, ptže tam mi konečně řekli, co mi je a začali to léčit. Takže určitě pomůžou zjistit, kde je chyba :kytka:.

@Lentilanek Já piju nosifol dvarát denně teď asi dva měsíce a nic takového mi nezpůsobil. Ale slyšela jsem, že kontryhel může nadělat neplechu. Já mám anovuláky běžně a břicho mě vždycky bolí tak týden až 14 dní před ms. Akorát se divím nad tím utrogestanem. Mně ho dávají právě na to, aby sliznice hodně narostla a já se rozkrvácela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4154
7.6.16 22:06

@Onlythis ahoj na co ze ti davaji ten utrogestan??? Ja i hodne holek kolem me ten utrogestan berou po IUI na udrzeni aby nekrvaceli dokud ho beres tak by jsi to dostat nemela ja to mam tak jak ho vysadim do 3dni to dostanu…ted ale nevim proc ho mam :nevim: vlastne
@Onlythis ahoj drzim pesti treba to zrovna pujde :oops: my s manzelem s tim sexem to mame taky trochu komplikovane pracuje dlouho do noci a ja brzo vstavam..no rekneme ze to u nas neni alfa omega vztahu ke vsemu jak se dlouho mimi nedari a porad resim dokola oviuaci spermio atd…dost nam to vzalo chut na sex takove to na povel to u nas fakt nejde…
Kdyz to vyjde tak pujdeme na IVF stejne :palec:
@Kimme a vite kde je ted tedy zakopanej pes? A kolik a jake pokusy mas za sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
8.6.16 08:10

@Lentilanek JJ, je to tak, jak říkáš :). Mně bylo vysvětleno, že podporuje růst sliznice, takže když by bylo iui úspěšné, podpoří uhnízdění vajíčka. No, a když nebude úspěšné, tak způsobí to, že tu ms aspoň opravdu dostanu. A to právě tím, že mi díky němu dobře naroste sliznice a má se co odloučit. Jinak by mi ms přišla třeba až za další dva týdny, což pro mě znamená bolesti atd., ptže mám PCO a ovulaci vyvolanou léky. Třeba teď mi po utrogestanu píchli ještě agolutin, abychom si byli jistí, že odmenstruuju.

To by bylo dobré, kdybychom tu šly na ivf stejně. Je super podělit se o zážitky a zkušenosti. Třeba nám to všem rovnou vyjde :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1729
8.6.16 13:56

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? V létě nás taky čeká první IVF. Na pojišťovnu už máme zažádáno, příští týden jdu na ultrazvuk a dle toho se naplánuje stimulace. U nás vyšlo docela špatný spermio a snažíme se už dlouho, takže na IVF už se těším, že se to zase někam pohne a samozřejmě doufám ve vytoužený výsledek :).
Všem držím moc palce, aby to vyšlo :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
8.6.16 21:51

@Lentilanek
bohužel to právě nevím, na to mi přijdou až ted v červnu, tedy doufám v to, když jsem po dvou letech snažení pouštěla s radostí svého gynekologa tak ani nevěděl zda u mě probíhá ovulace, až takový to byl s prominutím lempl že mmi za 2 rky snažení neudělal ani tak základní vyšetření a když jsem si dupla řekl mi že musím jen čekat… dobrý ne? proto jsem ráda že se někam pohneme, spermio nám vyšel tak na dobrou může být lépe ale i hůř ne? partnerovi je 40 a před 5 lety ho srazil vlak, takže je trochu sešroubovaný a i pře to je tu možnost že z něj bude skvělý táta, jojo holky, po hlavě do toho!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4154
9.6.16 05:47

@Rozarkaa1
ahoj :) to tady koukám, že od posledního iui se u vás moc nedělo jak to? Věřím, že se těšíš :) já jsem se toho IVF bála spoléhala jsem na to IUI, ale po 4 pokusech se těšín taky my žádali min týden…tak cca 21.6. si budu volat jestli to schválili :kytka:
Kamarádka měla 2 IVF a nebyli ji stejně schopný říct proč jim dvoum to nejde možná proto nebo proto…no nehodíte se k sobe geneticky…keci a před 14 dny zjistila, že se jim to povedlo přirozene!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1729
9.6.16 08:06

@Lentilanek já jsem měla ještě nějaký jiný zdravotní trable, který jsem potřebovala dát do kupy, potom jsme se snažili chvíli sami a teď už asi není nač čekat, navíc když máme stejně špatný spermio.
Koukám, že chodíš do Motola. My jsme tam právě chodili na začátku, bylo tam i to IUI. Měli jsme tam z toho takový rozpačitý pocity. Chodila jsem k MUDr. Hynkovi, ten byl v pohodě, ale bylo vidět, že nestíhají. Jednou se tam dokonce s Uhrovou pohádali na chodbě před pacientkami, kdo půjde dělat RTG, to vypadalo dost divně. Navíc to tam bylo vždycky strašně na dlouho.
Teď chodíme do Iscaru a musím říct, že už jenom ten pocit z prostředí se nedá ani srovnat. Při první návštěvě jsme šli na řadu dokonce ještě dřív, než jsme byli objednaní. Je tam víc doktorů, tak to ocejpá. Tím ti samozřejmě Motol nechci nijak hanit. Hlavní je, že ty jsi tam spokojená.
Je fajn tady alespoň sdílet pocity, když jsme na to stejně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama