První mimi po 30?

1177
27.1.05 12:24

První mimi po 30?

S manželem jsem se poznala před 2 lety, letos mi bude 32 let a snažíme se o první miminko. Bohužel se nám už více než rok nedaří. A právě to, kolik mi je let, si dost uvědomuji a vím, že početí v tomto věku jde hůř než třeba v 22. Máte někdo podobné starosti nebo takové věci naopak házíte za hlavu a uvědomujete si výhodu toho, že jste moudřejší a zralejší než třeba v těch 22?

Hasmandka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

238
27.1.05 12:49

Nikdy není pozdě, ale v našem věku (je mi 34) to chce trochu více snahy a možná i lékařské pomoci. První dítě jsem měla ve 32 a nyní jsem 5tt a doufám, že se udrží. Kvůli prvnímu jsem vyměnila doktora a požádal ho o pomoc a tak jsem prošla všema testama, manžel zvládnul spermiogram a za pomocí Clostilbegytu jsem do půl roku otěhotněla. Hold to chtělo trochu popohnat vaječníky a chodit každý měsíc na UZ, abychom věděli přesně, kdy na to. Nyní jsem taky neotěhotněla bez drobné pomoci, ale co bych pro mimíse neudělala. Držím palce ať najdeš dobré pomocníky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.05 12:55

věk

Ahoj, abych řekla pravdu, myslím , že třicítka není pro zdravou ženu věkem, který by měl nějak limitovat její schopnost otěhotnět, i když podle statistik plodnost po 25letech klesá-sama jsem otěhotněla poprvé ve 30 na první pokus:))))
Snad po 35ych to viděla jako trochu problém.
SARA

• Nahlásit
  • Citovat
278
27.1.05 13:19

Já si taky myslím že 30 let pro ženu dnes není tak alarmující jako před 30 lety :) obecně se věk lidí prodlužuje, tak proč ne i možnost mít první mimi po 30tce? Otěhotněla jsem v 29 a v porodnici jsem patřila k mladším prvorodičkám. Možná to chce postrčit, možná na to tlačíte až moc, stres určitě nikomu neprospívá. U nás se to povedlo napoprvé možná proto, že jsem plánovala jen já, manžel byl jen lehce upozorněn na ukončení antikoncepce.
V každém případě ať vám to výjde

Markmark

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
27.1.05 13:28

Ahojky,letos mi bude 34 a loni jsem porodila svoje první dítě.Povedlo se opravdu hned na poprve,i když jsem čekala potíže.
Manželovi je totiž už padesát,takže oba jsme už „v nejlepším“ věku :lol:
Ale já měla výhodu v dokonale pravidelném cyklu a taky v tom,že jsem nikdy nebrala HA (nedělala mi dobře)
Teď,vzhledm k věku,chceme hned druhé,tak jsem na to zvědavá.Začala jsem měřením BT,jak vůbec při kojení funguju,počítám,že manža se za rok a kousek nezhoršil :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
27.1.05 13:30

Jsem taky zivym dukazem toho, ze otehotnet, prozit bezproblemove tehu a porodit zdrave dite po 30 neni zaden problem a bylo to moje prvni dite a bylo mi bez 3 mesicu 32 let v den porodu. A otehotnela jsem ani jsem nevedela jak, proste to jednou ujelo … a to si otec ditete myslel, ze je mozna neplodny, nebot pry jeste s nikym dite nesplodil ackoliv se mu obcas ujeti stalo a to mu bylo 41 let v te dobe … mozna byla jenom ta spravna konstalace hvezd, kdo vi … ja te chvili vsak musim podekovat za me celozivotni stesticko v podobe male Verunky (uz 2lete), i kdyz s jejim otcem neziju.
Samozrejme statistiky mluvi o tom, ze plodnost zen po 30ce klesa, mozna byt tebou, svetim se svemu gynekologovi at posoudi, zda je cas nejak veci resit a popohnat, nebot naopak vzhledem k veku by bylo v pripade problemu vhodne zacit neco s tim delat co nejdrive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
27.1.05 13:32

Ahoj holky,
Neztracejte hlavu,vek 32 let vubec neni vysoky,se mnou lezela pani bylo ji 39 let a cekala svoje prvni a jeste k tomu dvojcata.Me bylo 23 a taky to neslo otehotnet hned.Takze si myslim,ze hlavni je na to nemyslet a urcite se zadari.
drzim palecky!
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.05 14:02

Je mi 35 let a čekám první miminko. Dříve jsem neměla na dítě vůbec myšlenky, přišlo to na mě prostě později. Takže jsem moc neuvažovala o věku. Teď jsem naprosto v pohodě, na mimi se těším a myslím, že se mu budu schopna věnovat více než před 10 lety. S otěhotněním jsem neměla žádné problémy a těhotenství zatím probíhá bez potíží. Hlavně se nestresuj, buď v pohodě a určitě se dočkáš. Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
12466
27.1.05 15:14

Ahoj,
ja se taky hlasim do klubu „dite az po 30“. Kdyz jsem otehotnela tak mi bylo 29, otehotnela jsem bez jakychkoliv obtizi, hned " napoprve". A ted jsem rada, ze jsem nikam nespechala, mam pocit, ze teprve az ted uz vim jak si to tehotenstvi a dite poradne uzivat a nestresovat se. :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.05 15:26

Tady další členka klubu… První dítě jsem měla ve 30, šlo to snadno a rychle, druhé dítě budu mít ve 33 - dítě jako na zakázku. Trochu víc jsem si pohlídala plodné dny pomocí symptotermální metody a bylo to na to šup :) Věk samotný není až natolik limitující. Plodnost je jistě statisticky vzato mírně snížená, ale žádná hrůza to nebude. Ale někdy stojí zato trochu se poradit s lékařem.
D

• Nahlásit
  • Citovat
2339
27.1.05 15:47

Ahoj,
mám 2 kamarádky, které měly první dítě po třicítce. Jedna měla první dítě ve 36 na druhý pokus, druhé dítě trvalo trochu déle, asi rok, to už jí bylo 39. Obě děti jsou zdravé, maminka taky. Druhá kamarádka se začala snažit ve 30, ale nedařilo se, 4 roky se léčila než se podařilo, ale už má zdravou holčinu. Nejspíš by měla problémy i kdyby se začali snažit o několik let dřív. Já jsem začala ve 28 letech, v 31 letech mám druhého prďolku.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
BaM
370
27.1.05 16:00

Ahojky!

Já si začala přát miminko v 29 a ono se hned zadařilo…k třicetinám jsem si „nadělila“ Anežku. Teď jsou jí dva roky a jsem nesmírně šťastná že ji mám. Nicméně jedním z důvodů bylo i „Co když to nepůjde…?????“ Jo jo, kdyby člověk věděl, že se zadaří hned první měsíc po vysazení antikoncepce - asi bych klidně ještě nějaký rok počkala. Jenže to nikdo neví a je to asi dobře. Biologocké hodiny jsou prostě zatraceněnsilný motor. No a já, teď už „v klidu“ si představuju, že Anežce sourozence pořídíme tak za 5 let…uvidíme, snad nebude ještě pozdě!
Je to ale věc názoru a vnitřních pocitů.
Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
27.1.05 17:15

kdy je spravny cas na mimise si musi kazdy rozhodnout sam, podle svych pocitu a situace. Priroda si to pak stejne zaridi podle sveho :lol:
Ja jsem na miminka nejak nemela myslenky az tak do 33, pak zase chybel ten pravy muz, se kterym bych ho splodila. No a pak to jednou ujelo :oops: a ja jsem se v 35 stala maminkou. Tehotenstvi i porod byly pohodove, Tomasek je naprosto zdravy a ja jsem pred tehotenstvim, behem tehu i po porodu byla fit. Jsem moc stastna, ze Tomaska mam, kdyby byl i tatinek, uz bych uvazovala o sourozenci.
Katerina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
27.1.05 21:58

Ahoj,
taky jsem měla trochu obavy z toho, že budu mít své první dítě až v 33 letech (dlouho trvalo než jsem našla toho nejlepšího tatínka :lol: ), ale otěhotněla jsem 2 měsíce po vysazení HA a celé těhotenství i porod byl bez problémů. Své „pozdní“ mateřství si teď úžasně užívám a v hlavě se mi začíná honit myšlenka na druhé mimi…
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.05 22:24

Své první mimčo jsem měla ve 20,druhé ve 22.Tenkrát taková doba byla a spousta mých spolužaček či kamarádek dětičky v tomto věku měla.Letos mě bude 34 a s manželem přemýšlíme,že jsme ještě mladí,děti rostou,takže další mimčo by se k nám do rodinky hodilo.Je pravdou že mateřství jsem v mladém věku brala naprosto jinak,nyní hodně přemýšlím.Hlavně aby vše bylo dobré.Takže mám větší strach.Obavy zda vůbec otěhotním,zda těhotenství bude bez větších komplikací,jaký bude porod…Zda a jak mimčo zvládneme strach nemám,vím že podmínky máme úžasné.Děti moc si sourozence moc přejí a já mám toho nejbáječnějšího chlapa pod sluncem-již 15 let.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama