Reklama

Prvni navsteva ortopeda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 08.11.09 09:11
Prvni navsteva ortopeda

Ahoj maminky, v utery jdeme na nasi prvni navstevu ortopeda a chci se zeptat, jake mate zkusenosti ohledne toho kolik je tam lidi a jak dlouho se tam asi ceka.
Zatim nejsem zvykla prebalovat a kojit nekde na verejnosti, tak mam trochu strach, jak to tam zvladneme. Nase pediatricka me strasila, ze je to tam nadlouho 8-o
Jsem sice objednana na konkretni hodinu, ale pamatuju na tehu poradnu v porodnici, kde jsem i s objednanym casem cekala standardne 2hod.
Jdeme konkretne na Bulovku, tak pokud mate nekdo zkusenost primo tam, budu vdecna za info. Diky

Reklama

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14886 příspěvků 08.11.09 09:30

jéé, tak to neporadím. Ale z porodnice nás taky naváděli, ať přijdeme na kontrolu kyčlí k nim do fakultní nemocnice, ale naše doktorka řekla, že bychom tam strávili půl dne a doporučila mi jiného ortopeda a tam to byl cvrkot. Při první návštěvě jsem přišla a už tam byli 4 maminky a za čtvrt hoďky jsem byla venku. Při druhé to jen brzdili maminky, které zřejmě neviděli ceduli jako kráva, že mají miminka přinést jen s plínkou,takže dodatečně museli odstrojovat v ordinaci a to zdržovalo. Ale i tak jsme tam nebyli víc než půl hodiny. Snad se ozve někdo, kdo v Bulovce byl :wink:

kacenka78
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.11.09 09:30

Ahoj, je to asi jak kdy jak kde… Já jsem s holkou pře 3 rokama taky docela čekala (a to bylo na poliklinice v Praze 6). Ale rychle to odsejpá, takže bych si zase tak velký starosti nedělala. Minulý týden jsem byla na tom samým místě s malým a hned jsme šli. Jede to docela rychle. U nás to je tak, že 8 maminek se vleze na přebalováky, takže 8 maminek buď svléká, obléká nebo je právě u dr. A jde to celkem rychle. :-)

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 08.11.09 09:32

Ahojda, mi sice nejsme z Prahy, ale z Hradce Králové a zkušenost mám takovou, že pokud jdeš na kyčle do špitálu připrav se na dlouhé fronty ať jsi objednaná nebo ne. Pokud jdeš k soukr. doktorovy tak jsme šli asi za deset minut na řadu. Doporučuju prcka hodně nacpat mlíčkem než půjdete z domu ať dlouho vydrží. A neboj kojení na veřejnosti není nic tak hroznýho, v nejhorším si zalezeš někam do koutku…Ono si toho ani moc lidí nevšimne že kojíš, buď v klidu. Přebalovat budeš muset stejně, musíš u pana doktora mimi svlíknout úplně do naha. Vezmi si sebou hlavně látkovou plenu, v ní ho tam budeš přenášet na sono z přebalovacího pultu. Tak snad pořídíte v pohodě a v něčem jsem ti pomohla.

Adinka
Stálice 68 příspěvků 08.11.09 10:09

Ahoj, u nás doktor neobjdednává a vždycky tam bylo okolo 8 - 1O maminek, ale trvalo to nanejvýš půl hodiny a šli jsme domů. Takže to šlo.

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 08.11.09 10:12

U nas na Jizaku to jde desne rychle, ale prave je tam pekny chaos, kocary nemaji kde parkovat, oblikam mimi na prebalovaku a uz tam za mnou ceka nachystana dalsi mamina, aby svlikala…, takze jsem se docela zapotila. Ale od prichodu jsme za 20 min odchazeli.
Na Bulovku jsme chodili s Emci vykloubenou kycli, kdyz byla uplne malinka, naposled skoro pred dvema roky. Co si pamatuju, tak jsme byvali pozvani na konkretni cas, ale asi na stejny tam bylo pozvanych vic deti. Kocarky musi zustat venku za sklem pred cekarnou, v cekarne jsou asi tri prebalovaky, zidle tam jsou usporadany tak, ze se da kojit docela v soukromi, podle toho, kolik je lidi. Slo to ale vzdycky docela rychle, vzali dovnitr dve deti, v ordinaci jsou dva prebalovaky, kde svlikas do naha nebo do bodycka. Ta latkovka s sebou je dulezita, Emca vetsinou pri kontrole curala… :roll:
S Eminkou jsme jezdili vzdycky dva, byla jsem jeste docela zmatena, tak jsem byla za pomoc manzela rada. Ted uz to u nas zvladam s Tomem v pohode sama.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.11.09 10:25

Řekla bych, že všude to rychle frčí, třeba u nás ve Vyškově jsou snad jen dva ortopedi který maj na starost i mimča a chodí se jen určitý den a hodinu,čeká se v čekárně (u nás se tam sejde tak 10 mimin najednou)a pak se volá do pidi místnustky na vybalení dítka kam se vejdou na dva přebalováky 4 mimča, tak to fakt jede jak na běžícím pásu, do 20 minut jsme od příchodu pryč. Horší je to s parkováním kočárů a autosedaček, to je fakt síla, nedá se tam hnout :evil: Jo a do kapsy si nachystat průkazku a papír z porodnice z prvního vyšetření.

Jednou bylo dokonce za 2 hodiny vyšetřeno 80 miminek, páč jim minule vyhořel UTZ.

Radím přijím tak o 15 minut dřív, vysléknout dítě ze zimního overalu, čepičky, ponožek adt. , jo u nás se dítko svléká jen po pás a mezi nožky látková plena, takže já měla lehčí overálek na rozepínání dole a bylo to šup šup :wink:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 08.11.09 10:54

ahoj
tak u nas jsem vzdy dostala jen datum a muzu rict ze to byla katastrofa!!!!Ma­minek opravdu strasne moc,takze dr tam byla do 11.30 a ja pravidelne chodila na 11.45 a to jsem jeste cekala asi 20minut.
S kojenim si nedelej hlavu,koji tam takhle spousta maminek a nikdo na tebe nebude okate hledet.
Vzdy jsem si malou nachystala na prebalovaku,dovnitr sla a mala mela plinku a normalne i bodynko,az jsem prisla na radu tak jsem ji plinku sundala a polozila na bavlnenou,mudra koukla,ja zase dala plinu a bylo to.

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 08.11.09 11:21

Holky, dekuju za info, vypada to, ze to vsude docela odsejpa. No, ja mam strach z toho kojeni hlavne protoze, se Bertika posledni tyden docela trapi rihani a dost casto mi po kojeni hodinu breci, jak ho to tlaci v brisku :cry:
Handulinko z toho kocarku venku nejsem teda moc nadsena. To s nim nemuzu ani do cekarny? Co kdybych prisla jen s autosedackou v ruce?

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 08.11.09 11:56

Marketo ja si myslim ze pokud nechces nechavat kocarek venku za sklem tak s autosedackou to pujde urcite lepe a tu snad za sklem nechavat nemusis :wink:

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 08.11.09 13:47

ahojky no u nás v Domažlicích … Tam sice můžes s kočarkem i s autosedačkou. ale i přes tro e sme byli objednaný, tak sem čekali třeba hodinu. S tím přebalováním :-) strach mít nemusís náš malej nám na prvních nožička udělal pěknou ostudu protože sem mu v čekárně sundala na přebalovaku plenku, jenže měl prujem a zrovan si prd a vyletělo to až na zem a na mí triko.. takže :lol: pobavili sme tam všechny ale nikdo neměl blbí keci :-)

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 08.11.09 15:18

jojo, s tou autosedackou je to idealni. Ta cekarna je docela velka, ale kdyby tam mely vsechny maminky najednou kocarky, tak uz by se tam nedalo projit. Mozna je to i kvuli hygiene, naky predpisy …

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 08.11.09 15:55

Tak holt nepujdeme pesky, jak jsem planovala, ale pojedeme autem :mrgreen:
Janino, s tou strelbou to musela byt sranda, to mi Bertik dela obcas doma, ale na zem jeste nedostrelil :wink: Za to detskou doktorku vzdycky pocura :lol: protoze tam maji vzdycky otevrene okno a je mu zima…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 10.11.09 13:36

Tak to mame za sebou, vsechno v pohode a ani to tak dlouho netrvalo. Prisli jsme o 15min driv a celkove za 45min jsme odchazeli…
Jo a s tema kocarkama to taky neni tak hrozny, ja sice prisla s autosedackou, protoze jsem myslela, ze kocarky budou nekde venku, ale v podstate jsou hned vedle cekarny a clovek na nej i vidi. Takze priste prijdeme s kocarkem pekne prochazkou, jestli tou dobou uz nebude snih :mrgreen:

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 11.11.09 11:17

no vidíš :palec: a to bylo strachu :lol: jo náš malej na sebe vždycky všude upozorňuje :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >