První příkrmy, nevím si rady

6.4.20 15:36

První příkrmy, nevim si rady

Zdravím, začínáme s příkrmy. Dnes dcera dostala pár lžiček mrkve, celkem ji to chutnalo. Nicméně, mrkev mám dávat 3dny, a pak zkusit něco jiného? Samotnou bramboru? A pak dohromady? Nebo hned dohromady? A jakou potom zeleninu? A zase zvlášť, nebo hned kombinace? Na netu jsem toho moc nepohledala.. Všude pisou něco jiného, nerada bych ji uskodila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3886
6.4.20 15:45

Neuskodite ji nijak. Stejne to vsechno casem bude jist.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
6.4.20 15:56

@Koroptev12 Podle toho jsem se řídila já a moc mi to pomohlo: https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
6.4.20 16:01

Ja jsem se tim davat ochutnavat na trikrat jeden druh moc neridila.. jasne ze zacatku jsem zkusila, co udela trocha mrkve, dyne, spenat, brokolice zvlast, ale uz po par dnech jsem pridavala brambor a kombinovala vic zelenin. Obe moje deti jsou ale zravy a oba byli schopny snist celou porci po tydnu :-D a treba jen porce mrkve je absolutne neuspokojila :-) takze to asi musis vysledovat na diteti no…

doktorka mi rikala, ze netreba se s tim takhle babrat, kdyz neni v rodine zadna potravinova alergie :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6671
6.4.20 16:25

U prvního jsem u všeho dodržovala 3 dny, strašně se to táhlo, u mladší jsem stejnou zeleninu nechala 2, někdy ty 3 dny a šup na další. Ze začátku dýni, mrkev, špenát, brokolici, květák, červenou řepu, brambor samotný není nic moc, tak ten potom v kombinaci s další zeleninou, třeba i cuketa samotná není nic moc, kapustu,… Než vyzkoušíte několik druhů, uběhnou 2-3 týdny a už můžeš přidat maso všech druhů (kuřecí, kachní, vepřové, hovězí, králičí, příp. zvěřina atd.), opět točím zmíněnou zeleninu s masem a bramborem nebo rýží, někdy to vylepším pórkem nebo cibulkou. Později můžeš zkusit hrách, červenou čočku, fazolky… Neboj se ničeho, děťátko potřebuje zkoušet nové chutě. Hlavně nesolit. Neboj, ono to půjde. Zatím zkoušejte zeleninu samotnou a klidně se i vracej k oblíbené zelenině. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
6.4.20 16:53

Tak jde o to, že kdyby jí něco nesedělo, ať dokážeš hned poznat, z čeho to je.
Po mrkvi vyzkoušej třeba brokolici čistou zas tři dny a pak můžeš přidat bramboru - klidně kombinace brambor-mrkev-broko, protože ty dva druhy už jsou vyzkoušené a bude jasné, že nesedí ta brambora. (například)
A pozor, at ji ta mrkev nezacpe… hodně staví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 17:01

Dekuju všem moc! :) takže květák, brokolice, cuketa, můžu hned.. A maso až tedy za měsíc? Nikdy bych neřekla že příkrmy budou tak složitý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
6.4.20 17:18

@Koroptev12 tak zrovna kvetak bych nechala na pozdeji, nadyma :-) ale brokolici, cuketu, spenat, mrkev, dyni muzes hned :-) taky kukurice je dobra :-)
maso jsem pridala asi po 14ti dnech, mensi kousek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6671
6.4.20 18:47

@Euforia Co jsem před třemi lety dostala brožurku, tam je květák doporučený mezi prvními. Ale je fakt, že jen ty květy. Prý nejvíc nadýmá ten kmen, tak jsem okrájela jen ty konce, mé děti z toho neměly problémy. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
8.4.20 13:25

@Koroptev12 klidně pak můžeš začít kombinovat, ale vždy tu novou zeleninu dej po málu a 3 dny hlídej, jestli se neosype. Určitě nedávat dva nové druhy najednou.
Nezapomeň přidat kapku kvalitního tuku/oleje, ta mrkev třeba hodně staví.
Hezky je to vypsané na kojeni.net/prikrmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama