První slabiky, slovo

41
12.1.05 10:47

prvni slabiky, slovo

Ahoj maminky,
chtela jsem se zeptat, kdy vase detatka zacali rikat nejake slabiky, mam na mysli tatatata, lalala, treba jen jedno nebo pak uz i zdvojene. Stejne tak, kdy miminka reknou nejake to slovicko ?
Nasi holcice je 7m a kousek a stale nic, nevim, jestli je to jeste brzo, aby neco ze sebe vydavala, ale zatim jen tak krci, kdyz chce upoutat pozornsot.
A pokud mate nekdo nejaky trik ci radu, jak miminku pomoci, tak budu rada, kdyz mi poradite.
hezky den Monca a Niki 7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

550
12.1.05 11:01

Ahoj Manasku,

je to individualni. Nasim holkam je taky 7 a kousek a Anezka zacala v pondeli rano rikat tata, taaaa tata, dneska pridala daaaaa a maaa. A Babetka vejska, houka, pysti a tak, ale zatim nic konkretniho. Chce to hodne mluvit a opakovat i po nich. Vzdycky tema pusinkama stelujou jako by to po me rikaly, ale nevydaj hlasku, je to strandovni, vypadaj jak v ty reklame na Slunicko :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
12.1.05 13:28

Ahoj holky, taky si myslím, že je to hodně individuální - naše Aninka začala na 6m říkat bába, táta, na 7m dáda, ham a na 8m dokonce máma, všichni se diví, že je to brzy (máma je pri děti dost těžké, m je s přídechem…). Mám kamarádku a její chlapeček nepovídá do dnes, a to už mu jsou dva roky. Konec konců, Einstein taky začal mluvit až ve 4 letech. Hlavně klid, oni se rozpovídají.
Petra a ANinka (10m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
12.1.05 13:29

Ahojky,
poradila bych ti asi jediné, hodně na mimíska mluv a pokud ze sebe vydá nějakou slabiku nebo nějaký zvuk podobný nějakému slovu, opakuj to po ní. Moje malá (2,5 m) vydává zvuky něco jako grr, hele,je… a já to po ní pořád opakuju a ona se to potom snaží opakovat taky. Ahojky a ať vám to pěkně povídá
Radka a Sabinka 2,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
12.1.05 17:45

Ahoj ,
Nas Kubik rika tata od pateho mesice :D ted je mu skoro sedum mesicu a porad jen tatatata mama ani nahodou.. mluvim na nej a tak ale porad nic :? ale uz sem tam rekne baba , vava,,, ale nic co by aspon vzdalene pripominalo mama.. ale urcite se dockam..
pa Maty + Kuba 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
12.1.05 19:14

Ahoj,
všem moc děkuji za rady. Zkouším na ni mluvit právě tatata nebo mama a sice po mě neopakuje, ale zase se tomu směje,tak aspoň něco. Opakovat zvuky po ní zkusím i když mi npřijde, že to nic konkrétního neni, ale více se zaposlouchám, takže ještě jednou díky,
hezký večer Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.05 20:42

Milé maminky,vidím,že některé děti jsou vnímaví a šikovní povídálci.Můj chlapeček (dnes má 9.měsíců)začal ráno tata dada baba hama áááá jejej.a jel celý den.mám velikou radost,víc si toho povíme,že. :lol: Jsem fakt ráda,protože dodnes kromě pištění,výskání,bručení atd. si oblíbil štěkání.to se naučil u babičky,která má pejsky.takže,když jsem včera jela s kočárkem,vypadalo to,že vezu hafíka(nebylo ho vidět,ale štěkal pěkně).taky se naučil vrčet,(mysleli jsme,že v tom má prsty babička),ale byl to ruční mixér (odposlouchal zvuk při přípravě obědu).samožřejmě kočky druhé babičky nezůstaly pozadu.takže dnes máme velký den! :lol: překonali jsme mixér,pejsky a kočičky.Katy

• Nahlásit
  • Citovat
lisa2
12.1.05 20:46

Ahojky,

tak z našeho šmudlíka vypadlo asi kolem 5.měsíce ata, pak nic, v 6,5měs. mama,ham, což pořád opakoval a 14dní na to nás začal bombardovat babou, kterou si jakoby vždycky nanečisto připraví, takže to vypadá komicky-malej si jako povídá pro sebe šeptem a pak nahlas,no a dva dny za babou přišel deda-dada. Je to ale opravdu individuální-kamarádky malá má 1,5roku a nechce říct ani slabiku.
Lisa + Lukášek /7měs/

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.1.05 22:24

Ahojte maminky a miminka. Asi to bude s tym dzavotanim naozaj individualne - nas maly (7,5 mes.) este mesiac dozadu stale nic a nic, a potom v jeden den spustil vajajadada - dookola. Dovtedy to bolo len vyskanie, vrcanie, niekedy pri zaspavani spievanie - akoby eja-eja . No a pred tyzdnom pri jedeni zacal rozpravam mam, mam (zeby mnam?), posledne tri dni nas vsak s muzom sokuje, lebo neustale vyprava : glyko-glyko-koglyko-jooojglyko, koglyko-jeee-giii-glyko. Akoby mal nejaky problem s cukornatou otazkou, nie?! :D
Samozrejme, ze po nom vsetko opakujeme, ale kde vzal to glyko :!
Tak vela zdaru a potesenia z dalsich skomolenin!
Martina a Matus

• Nahlásit
  • Citovat
198
22.1.05 09:02

ahoj holky já se přikláním k Radce ,protože naší malý jsou dva měsíce a já už od narození na ní pořád mluvím a je to tak týden co se začala smát a do toho smíchu přidává i takovéto grrr no a já to samozřejmě po ní opakuju a ona jak na mě pořád kouká tak se to snaží opakovat po mě takže jedna rada hodně si s mimískama povídat a uvidíte že to půjde mnouhem lépe vždyt děti jsou velmi učenlivé s pozdravem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
31.1.05 07:10

Nemyslím, že by na tu holčičku, co ještě v roce a půl něřekla ani slabiku, doma nemluvili:)
Prostě … fakt je to individuální! Moje malá od 8mi měsíců stojí a chodí kolem nábytku, ta-ta a ba-ba z ní vypadly někdy kolem půl roku (už si nepamatuju) … a od té doby nic nového. Sice celé dny „povídá“, ale je to čínsky :lol: A ani baba a tata nemají význam (tata říká hlavně našemu labradorovi:) ).
Já to měla naopak, byla jsem „buchta“ a o hodně dřív jsem povídala, než se pohybovala.
Holt, každému ten centrální nervový systém zraje jinak:)

Myslím, že je (nebo by alespoň mělo být) samozřejmé, že se s dětmi hodně mluví, opakuje se po nich a NEŠIŠLÁ se na ně (marné boje s mojí tchýní!!!).

Baghira a Eliška (9,5 m.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
31.1.05 07:31

ano, je to velmi individuální. když srovnám 19 měsíční dcerku s 21 měs synkem bratránka, musela bych nabýt dojmu, že chlapec je mentálně opožděn - to co dcera uměla povědět ve 12 měsících, s tím Honzík právě začíná. Je úplně normální, rozumí všemu, jen zkrátka nemluví a hluchý evidentně není. Vystačí si s gestikulací, slabikami. Příklad : řeknu-li dcerce, at poví tatínkovi, že se mají jít vykoupat, malá utíká k tátovi, chytne za ruku a TÁTO, KUP KUP (táto, koupat…), Honzík v podobné situaci přiběhne k otci, chytne za ruku a s válečným pokřikem ho donutí vstát a odtáhne ho na místo určení.
Myslím, že pokud dítě reaguje na podněty a není podezření na omezení sluchu, tak není třeba mít obavy.

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
20.5.11 08:40

První slabiky

Ahoj, na osmiměsíční prohlídce mi bylo zděleno, že dítě už by mělo slabikovat…mama,tata atd.Ale naše malá ne a ne něco takovýho říct.Jede si stále tu svojí hatmatilku.Kdy vám děti začali slabikovat?Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
20.5.11 08:42
MarkyM píše:
Ahoj, na osmiměsíční prohlídce mi bylo zděleno, že dítě už by mělo slabikovat…mama,tata atd.Ale naše malá ne a ne něco takovýho říct.Jede si stále tu svojí hatmatilku.Kdy vám děti začali slabikovat?Díky

Koukám že máme stejně staré dítko - naše teda poctivě slabikuje mama, tata, baba, papa - už tak měsíc. Myslím si že každé dítě je jiné a tvoje to brzy dožene, vědu bych z toho nedělala (chodím na plavání a cvičení se stejně starými dětmi a malá je tam nejukecanější).

• Nahlásit
  • Citovat
7640
20.5.11 09:20

Doktorka je prdlá, když ti tohle řekla…to si může dovolit podotknout při roční prohlídce..Slabiky malá používala tak od desíti měsíců, ale není na závadu, když začne později, tak klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama