Odkdy peřinu, polštář?

70
11.1.05 21:02

Odkdy peřinu, polštář?

:P Ahoj holky!

Chtěla jsem Vás poprosit, jestli byste mi nenapsaly, odkdy jste dávali svým miminkům polštář a peřinu. My zatím spinkáme ve spacím pytli, ale brzy nám z něj už prcek vyroste a chtěla bych mu dát aspoň peřinu. Na polštář si ještě netroufám, mám i tak strach, aby se mi malej nějak nezadusil.

Dík moc Pavlička a Martínek 7m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50
11.1.05 21:17

Ahoj pavlicko, já dávám polštář od osmého měsíce. Jen takový tenounký. Peřinou přikrývám ale snad od té doby, co malý nespí v povijanu. Rozhodně si nemyslím, že by se 7 měsíční dítě mohlo udusit polštářem. Je už trochu pohyblivější než novorozenec a navíc silnější. Záleží také na tom, jak klidně spí. Náš Tomeš se někdy přetočí i na bříško a usne tak. Je mu 9. měsíců. Problém je trošku s odkopáváním. Jak se v postýlce hemží, tak je někdy odkopaný. Kvůli tomu dávám spací pytel. A přes něj přehodím tenkou peřinku. Sama bych nemohla spát nepřikrytá, tak přikrývám i dítě. Samozřejmě je to věc názoru. Měj se Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.05 23:05

ahoj,
nasi verunce jsou dva roky a kousek a teprve ted premyslim, ze bysme ji polstar koupili. jednak jsem taky mela dlouho strach, ze by se mohla … jezis to snad ani nenapisu .. a jednak si myslim, ze polstar pro miminka neni dobrej kvuli pateri. mozna snad tenounkej jak pise marketa, ale pak uz je snad jedno, jestli ma polstar tenoulinkej nebo zadnej..
perinku ji moje mama usila takovou mensi, ale ted uz ji hrozne lehce odkopa, tak asi uz koupime normalni velikou.
tolik nase postelove plany :lol: at ti miminko pekne roste
kacatko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
12.1.05 09:02

Ahojky,

já teda nepíšu z vlastní zkušenosti, ale zrovna včera jsem četla v nějakým odborným článku, že dítě do 1 roku by se na polštář mělo jen z dálky dívat.o)) Kvůli páteři. Psali, že i ty nejtenší nejsou nejvhodnější a že pokud dítě potřebuješ nějak podložit (např. kvůli širkoému balení - což už nebude tvůj případ.o) tak to máš dělat polohováním matrace a neřešit polštářkem pod hlavou.

Ahojky

Markéta + Michal 34 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
12.1.05 09:25

Eliška má deku od začátku a co se týče polštáře tak v jednom pořadu měli pozvaného dětského ortopeda a ten říkal,že dítě polštář nepotřebuje vůbec.Neví co to je a začne ho vyžadovat až když si na něj zvykne.
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
12.1.05 17:54

Díky holky, s tím polštářem určitě počkám, peřinku vyzkouším, jakmile odroste ze spacího pytle a když to nebude fungovat, koupím další větší pytel. Díky P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.05 20:23

Poradíte?Můj malý začal chodit a bohužel mu nožky pochodují i v noci(ted,když už bych se vyspala,tak celou noc zakrývám).Cestuje v postýlce a nakonec skončí hlavou napresovanou v rohu postele a spí skrčený ne na délku,ale šířku postele.když ho posunu,za minutu je zpátky. :lol: Spí jak dudek,ale nožičky vykopává jak baletka.existuje nějaký zateplený spací pytel na roční dítě? Ted dáváme overal bavlněný+overal fleesový(spíme při pootevřeném okně).do ted byl pod peřinou a vše Ok.co s tím cestovatelem?Díky. Katy

• Nahlásit
  • Citovat
76
13.1.05 05:03

Katy, tak to máme podobné cestovatele. Ten náš je jak větrný mlýn, procestuje celou postýlku a ráno ho najdu spícího s hlavou napasovanou na špryclích. Přikrytý vydrží asi pět vteřin, takže ho akorát víc oblékáme na noc. Spí, jak je vidět, cestování mu nevadí, tak se tím moc netrápím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
13.1.05 12:37

Aldo a Pavlicko,
když Vám děti cestují, proč je nepřesunete i s postýlkou tím směrem, kam se stáčejí? Myslím, že spí na špatných zónách a protože jsou na to citlivější, uhýbají. Dospělý člověk se na takovém místě po spánku cítí nevyspalý a celkově špatně spí, ale nenapadne ho uhnout. Dítě reaguje instinktivně. Myslím, že za zkoušku nic nedáte, ne?
Spousta lidí v tom vidí nesmysl, odmítají tomu věřit, je to příliš záhadné, aby to mohla být pravda. A pak jsou šokování, když to otestují. My budeme taky stěhovat o víkendu postel a bude to vypadat blbě a musejí se kvůli tomu převrtávat poličky, a… Ale je to jedna z možných příčin proč se nám nedaří otěhotnět, tak to chci zkusit. A když nic, bude se nám spát lépe. A pro děti bych to rozhodně udělala taky.
Tak přeji klidnou noc :wink:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
22.1.05 23:30

Nedavno jsem v TV slysela ortopeda, ktery rikal, ze polstar ma podepirat krcni pater a jelikoz malinke deti zadny krk nemaji, tak je polstar na skodu. Z toho vyplyva, ze polstar je pro deti s krkem, ale jak poznam, ze uz ma me dite krk, to tedy nevim. Mala mi spi na brise, takze o polstari ani neuvazuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
23.1.05 11:23

Ahojky,

my jsme dostali dětský set-peřinu a polštář, kteý jsme požívali zpožátku jen jako ochranu pře uhozením se do hlavičky za hlavičkou a když začalo hrozit,že by malej svou aktivitou polštář na sebe převrátil,šel ven z postýlky. Do 2měs.spal v kolébce,pak hned šel pod peřinu a občas mě děsil tím,že neusnul jinak,než s polštářem na obličeji-vyžadoval to tak asi měsíc,jinak prostě neusnul ani ve dne ani v noci.Máme naštěstí lehoučký polštář a malej spal na zádíčkách,nicméně děsilo mě to. Pak se to odnaučil a teď spí tak jako mnohé děti-v rohu postýlky s hlavičkou napreslou v rohu u špriclí nebo s nosíkem přilepeným na zadní stěně postýlky a někdy i úplně obráceně-ovšem hlavičku má vždy zvrácenou skoro do pravého úhlu. Poslední dobou se nám ale v noci otáčí na bříško a já jsem pochopitelně matka úzkostlivá a bojím se syndromu NÚ-odkdy není mimísovi spánek na bříšku nebezpečný? Malému je 7,5měs.,ale ještě ho nechat nechci-on se většinou stejně pak vzbudí a chce otočit,i když ve dne se otáčí normálně sám.
Spací pytel nesnesl,má pořád nožičky v luftě a to mu pytel nedovoloval.
Díky Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
3127
28.11.11 21:20

Jsem ráda, že jsem toto téma dohledala. Teď už vím, že s polštářem počkám. Syn mi totiž spí na břiše se zadkem do vzduchu a hlavou napresovanou v rohu. Jak tu jedna maminka radila stěhování postele kvůli zónám, tak to jsem zkoušela před měsícem a syn spí furt stejně. Hlavně spíme oba ve stejné linii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama