První ultrazvuk

Anonymní
3.3.21 20:50

První ultrazvuk

Zdravím, snad se neptám blbě :nevim:
Jsem teď 7+4, zítra mě čeká první ultrazvuk a jsem z toho nějak na nervy :D, zda bude vše ok atd.
Navíc jdu k jinému doktorovi a tak celkově mám z doktorů hrůzu.
Ale zajímalo by mě, jak to probíhá, co mám čekat a tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16061
3.3.21 21:00
@Anonymní píše:
Jsem teď 7+4, zítra mě čeká první ultrazvuk a jsem z toho nějak na nervy :D, zda bude vše ok atd.
Ale zajímalo by mě, jak to probíhá, co mám čekat a tak?

Sestra se zepta kdy byla poslední ms a doktor udela utz, podle tydnu co píšeš, uz možná bude i srdeční akce. To bude nejspíš vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
3.3.21 21:01

Hlavně buď v klidu. 😊 1.UTZ se dělá většinou vaginálně. Kontroluje se, zda se nejedná o mimoděložní těhotenství, potom srdeční akce a případně kolik mimin se ti tam uhnízdilo. 😊 Dá ti nějaké základní info k těhu a objedná tě na další kontrolu, případně na 1.screening. Průkazka se vystavuje většinou až po 2.návštěvě vzhledem k možnému riziku samovolného potratu. Držím palce, ať je vše v pořádku. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
3.3.21 21:09
@Anonymní píše:
Ale zajímalo by mě, jak to probíhá, co mám čekat a tak?

Jak píše @VeroF… Hlavně bud v klidu.
A nebuď špatná z toho, když ještě nebude vidět srdeční akce miminka. ;) Já jsem byla na prvním utz v 7+3. Byla vidět dvojčátka, ale srdeční akce byla vidět až na druhém utz ve 12tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
3.3.21 21:14

Niceho se neboj a tes se na miminko, ze treba dostanes i fotku domu a treba tam uz bude i srdecni akce. Ted uz pomalu strach z doktoru opadne, budes chodit na poradny co chvili…tak jako vsechny tehulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
3.3.21 22:36

První kontrolu jsem byla v 4 - 5. týdnu (vyšlo to na preventivní prohlídku), doktorka provedla ultrazvuk, že se prcek uchytil v děloze a nejde o mimoděložní těhotenství. Následně mě objednala za 3 týdny.
Sestra mi změřila krevní tlak, pánev (jen přes oblečení rozměry), řekla, že na každou další prohlídku ranní moč a dala nějaké brožurky. Doktorka mi řekla, že jsem v 8. týdnu podle velikosti prcka, byla vidět i srdeční akce a dostala jsem těhotenskou průkazku. Pak mi sestřička odebrala krev s tím, že výsledky stačí další návštěvu a nemusím kvůli tomu volat. Objednala mě za další 3 týdny a šla jsem domů.

Je to upřímně rychlovka a hlavně pokud máš jakýkoliv dotaz, tak se neboj zeptat. ;) Neboj, vše dobře dopadne. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 13:36

Děkuji všem, tak jsem to zvládla. Skoro se až cítím trapně, že jsem se toho bála :? :) :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat