Přítel po miminku toužil - co jsem těhotná už mi to tak nepřijde

Anonymní
3.3.21 12:17

Jak to mám chápat?

Ahoj holky předem se omlouvám za anonym. Ale zatím to nechci nijak ventilovat. Jsem v 10 týdnu těhotenství. Než jsem otěhotněla měla jsem pocit že přítel po miminku opravdu touží. Bohužel co jsem těhotná už mi to tak nepřijde. Když jsem mu to sdělila radost měl, ale ne takovou jakou jsem očekávala. Chápala jsem to brala jsem to tak, že je z toho překvapený a že všechno postupem času přijde. Ale stále se nic nezměnilo, chová se jak kdybych ani těhotná nebyla. A dneska když jsem mu říkala, že se těším až to za pár týdnů zveřejníme tak mi řekl, že to zveřejníme pouze na mém profilu ať to u něj nikdo nevidí. :,( Jak to mám brát? Jak se mám k němu teď chovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 12:22

U nás je to teda naopak. Dítě jsem chtěla, ale jak jsem otěhotněla, tak mě ovladl strach, jak to sakra zvládneme. Teď jsem 25 TT a ještě jsem to pořád nějak nespracovala a stale mě nepohltila ta správná euforie. Takže já přítele chápu.

Na druhou stranu já bych si dítě jen s přítelem nedělala. Třeba tvrdil, ze chce dítě a v reálu je to jinak.

A mimochodem my to stále nezveřejnili (řekli jsme to prostě jen rodině a nejbližším kamarádům). Nemám potřebu to nějak ventilovat na sociální sítě.

• Citovat
  • Nahlásit
7463
3.3.21 12:25

Radost měl, to stačí ne? A jak se má chovat, když ne normálně? On tehotnej není, pro něj se zatím nic nemění. Nebo ses další taková, která bude vyžadovat kazdovecerni hlazení břicha apod.?

Ale s tím oznamováním to je zvláštní. Záleží jak ty soc. sítě bere. Pokud tam nic nedává, tak tam nemusí chtít cpat ani toto. Nebo to chce zatím před někým utajit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 12:27

Nemusí to znamenat, že se netěší. Třeba je jen tou zprávou překvapený a musí se s tím srovnat. A s tím profilem se mu nedivím, může se stát cokoli, sdělila bych to jen blízkému okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
4329
3.3.21 12:30

Se zveřejněním na sítích bych teda počkala mnohem déle.. nic se nemá zakřiknout
a ohledně něj - každý není radovací typ :dance: já se třeba umím radovat i ve svém pokročilém věku jako malé dítě :lol: včetně tleskání a tak :mrgreen: ale ne každý emoce takhle prožívá a už vůbec dost lidí nechce intimní věci sdílet na sítích.. tak třeba to bude u něj tím..
jsi teď přecitlivělá, hoď se do klidu a užívej si radost Vnitřní :srdce: ta je stejně nejlepší

Příspěvek upraven 03.03.21 v 12:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
3.3.21 12:31

Ja ho chápu. Ne každý má potřebu sdílet svůj život na internetu. Já na svém profilu nemám dítě vůbec žádné, ani svatbu, školu, práci…proc jako. A že se k tobě chová normálně? No jak jinak by měl. Nejsi nemocná, jsi těhotná. Pokud po tobě nechce, abys pila alkohol, nebo ti během zvracení na záchodě nechodi ukazovat tvarůžky s nivou, tak aktuálně asi není nic speciálního, co by kvůli těhotenství měl dělat. Až budeš mít pupek až na zem, bude se pomoc hodit, ale teď ho nech být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23794
3.3.21 12:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky předem se omlouvám za anonym. Ale zatím to nechci nijak ventilovat. Jsem v 10 týdnu těhotenství. Než jsem otěhotněla měla jsem pocit že přítel po miminku opravdu touží. Bohužel co jsem těhotná už mi to tak nepřijde. Když jsem mu to sdělila radost měl, ale ne takovou jakou jsem očekávala. Chápala jsem to brala jsem to tak, že je z toho překvapený a že všechno postupem času přijde. Ale stále se nic nezměnilo, chová se jak kdybych ani těhotná nebyla. A dneska když jsem mu říkala, že se těším až to za pár týdnů zveřejníme tak mi řekl, že to zveřejníme pouze na mém profilu ať to u něj nikdo nevidí. :,( Jak to mám brát? Jak se mám k němu teď chovat?

Nechápu, proč si tě za prvé nevzal, pokud po tom miminku tak toužil. No a jak se máš k němu chovat? Na nějaké tanečky je už pozdě, těhotná už jsi, takže normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 12:39

Ja fb nemam a důrazně radím netroubit hned vse do éteru. Zaprvé to ve skutečnosti málokoho zajímá a zadruhé nikdy nevíš. Já dvakrát potratila. Fakt super predstava, ze vytroubim do světa heej, jsem v tom, a za pár tejdnu smula, jejda, hm… A vsichni uz to vi, ze jsem v tom a ono tohle… Jako každého vec, ale samovolně skončí v prvních 12 tydnech asi az 30% těhotenství. Soustred se na vlastní život :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
605
3.3.21 12:41

Nepřeháníš to? Na FB jsem si dala teda svatbu, ale spíš kvůli příjmení. Manžel si to tam nedal. A nevidím v tom problém. Jak by ses k němu jako teď chtěla chovat? To je každého svobodná volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7613
3.3.21 12:42

Jak dlouho jste spolu? Myslím, že sis partnera vysnila podle svých představ a čekáš od něho určité chování „Měla jsem pocit, že po miminku touží. Čekala jsem že bude mít větší radost“ proste to ber tak jak to je nebo se z toho zblaznis. Zvlášť teď když s tebou mlátí hormony. Dulezity je taky tomu druhymu rict jak se citim a necekat, ze mu neco dojde, z toho pak vznikaji zbytecny nedorozumění a zklamani. Taky jsem neměla potřebu dávat na FB, že čekám dítě. Vsem pro nas důležitým lidem, jsme to řekli osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
3.3.21 12:46
@Anonymní píše:

Radost mel, chova se k tobe normalne, tak v cem je problem? :think: A uprime, kdyby prisel muj muz s tim, ze budeme zverejnovat me tehotenstvi na soc. siti, tak mu taky reknu, at si to tam teda da, pokud ma tu potrebu, ale ja to tam mit nechci. Takze jak to od nej mas pochopit? Uplne normalne, ze tam tve tehotenstvi mit vyvesene nechce a nema to nic spolecneho s tebou. Nezlob se, ale chovas se jak pipka a zbytecne vytvaris problemy, ktere nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21164
3.3.21 12:48

Spis nez oznamovani tehotenstvi na FB bych resila po kom bude mit dite prijmeni, kdyz sis ho poridila s pritelem. A jak by se mel chovat? No normalne, jsi tehotna, ne nemocna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
3.3.21 12:54

My jsme se s přítelem bavili o dítěti půl roku před mým otěhotněním. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem byla spíš v šoku. Když jsem to oznámila partnerovi, tak mi řekl, že je to super, že to jsme si přáli, ne?
Jsem také v 10. týdnu a o mém těhotenství ví rodina, nejbližší kamarádka a pár příbuzných.
Nechci to nijak ventilovat do světa, ještě ani v práci jsem to neoznámila (překážka v práci - jsem doma), chci počkat na 1. screening, až budu vědět, že je vše v pořádku.

V našem každodenním životě se vůbec nic nezměnilo, jen má partner občas vtipné a trefné narážky na moje těhotenství. Ale zlobí mě tak odjakživa. Vím, že je rád a těší se podle mě kolikrát víc než já :lol:.

Jinak na sociální sítě fotku nebo oznámení těhotenství dávat vůbec nebudu, možná pak v budoucnu nějakou společnou fotku s miminkem. A to taky jen možná.
Nemám potřebu dělat si že soc. sítí deníček jako většina lidí. ;) A možná stejně tak tvůj partner.

• Citovat
  • Nahlásit
5325
3.3.21 13:03

No začnu tím, že nechápu tato zveřejňování těhotenství na FB. Jinak pro většinu chlapů je to dítě zatím jen imaginární v době těhotenství, až ho prvně spatří, tak to bude jinčí.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
3.3.21 13:15

Se zveřejněním na soc sítí bych rozhodně počkala, když už to musí bejt. Musíš to brat tak, ze pro chlapa je to porad neco abstraktního, nic se pro nej porad nemění. Až uvidí, že ti roste břicho apod., začne to prožívat možná o kapku vic, ale předevsim až se mimi narodí. Hlavne ho netlač do veci co vidíš v romantických filmech - pusinkovani bricha apod., bude to pak jeste horší. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat