Kdo platil výbavičku na miminko?

Anonymní
2.3.21 18:31

Kdo platil výbavičku na miminko?

Ahoj maminky, jak jste financovali dětskou vybavicku? S manželem jsme spolu 4 roky, nikdy jsme neměli společné peníze, vždy jsme platili tak nějak napůl (poplatky na bydlení každý půlku, jidlo někdy platí nakup jeden a jindy druhý) při plánování miminka jsme mluvili o tom, že mateřská není žádná sláva a že bude muset manžel platit větší částky než já (logicky) už mu nezvládnu z mateřské platit půlku všech výloh (jidlo, poplatky, domácnost) s tím souhlasil.
Otěhotněla jsem s dvojčátky, budeme mít chlapečka a holčičku, ale od začátku jsem na rizikovém těhotenství už i kvůli věku, tudíž se mi příjmy ztenčily, ale i tak platím polovinu všech našich výloh. Jenže zásadní věc, výbavičku nakupuji jen já, manžel mi řekl že bude kupovat vybavení na zahradu. Jsem z toho docela nešťastná, ze mě v tom takhle nechal kupovat vybavicku na dvě, i když chápu že rekonstrukce zahrady je třeba, ale šlo to dělat postupně..
popravdě ani nevím jestli s ním být, chová se dost sobecky, jako bych vlastně byla méně cenná jen proto ze jsem doma. Řešila jste některá z vás podobný problém? :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1103
2.3.21 18:34

To je vtip? Takže starat se o semeno v děloze ne, ale na zahradě jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
2.3.21 18:36

Ty jo, tak máte peníze na půl a on platí zahradu a ty výbavu tak to je fér ne? ;-) jako my jsme kupovali s manželem vše spolu. U nás není moje tvoje. Ale naše. Ja koupila kočárek, on vybavení do postýlky, oblečení atd. Ale platili jsme to z našich peněz :D. Pokud jste se domluvili, že budete dělat zahradu, tak tady není o čem. Jinak být tebou tu finanční stránku bych vyřešila rovnou hned. Protože rodičak pak není žádná sláva, co si budeme říkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
2.3.21 18:37

To jako vážně? Toto je smutný číst. Nebudeš to mít lehký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12891
2.3.21 18:39

Asi je nacase si sednout, napsat na papir cifry a domluvit se na financovani od ted po dobu materske a rodicovske tusim, ze se nedohodnete. Dalsi vocas co si mysli, ze je zena doma asi s detmi souseda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
2.3.21 18:42

My si s muzem nikdy nic vzajemne neplatili. VEetsi incestice konzulrtujeme a planujeme spolecne. Takze fakt nevim, kdo platil vybavicku a nasledne dalsi potrebne veci pro deti (obleceni, pleny, hracky, darky, boty, sportovni vybaveni, veci di skoly…).
Kdo zrovna prvni vytahl kartu? Kdo ty veci zrovna vyzvedaval?

Za ne to nate doma s financema nejak divne nastavene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14095
2.3.21 18:43
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jak jste financovali dětskou vybavicku? S manželem jsme spolu 4 roky, nikdy jsme neměli společné peníze, vždy jsme platili tak nějak napůl (poplatky na bydlení každý půlku, jidlo někdy platí nakup jeden a jindy druhý) při plánování miminka jsme mluvili o tom, že mateřská není žádná sláva a že bude muset manžel platit větší částky než já (logicky) už mu nezvládnu z mateřské platit půlku všech výloh (jidlo, poplatky, domácnost) s tím souhlasil.
Otěhotněla jsem s dvojčátky, budeme mít chlapečka a holčičku, ale od začátku jsem na rizikovém těhotenství už i kvůli věku, tudíž se mi příjmy ztenčily, ale i tak platím polovinu všech našich výloh. Jenže zásadní věc, výbavičku nakupuji jen já, manžel mi řekl že bude kupovat vybavení na zahradu. Jsem z toho docela nešťastná, ze mě v tom takhle nechal kupovat vybavicku na dvě, i když chápu že rekonstrukce zahrady je třeba, ale šlo to dělat postupně..
popravdě ani nevím jestli s ním být, chová se dost sobecky, jako bych vlastně byla méně cenná jen proto ze jsem doma. Řešila jste některá z vás podobný problém? :,( :,(

Proc jste se brali? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
2.3.21 18:44

Páni, to je zase něco… Taky jsem vše pro mimi platila že svého účtu. Protože jsem taky všechno vybírala já.
Nakupovala jsem i všechny dárky pro jeho i mou rodinu… Hold sem měla čas to na netu vybrat a koupit…

Manžel chodil nakupovat a staral se o auto a další věci. Jo za tu dobu našetřil dost. Já vůbec nic…

Teď zas on kupuje sušičku a bude platit rekonstrukci. :nevim:

Nevím co řešíš? On platí rekonstrukci zahrady, ty hold věci na mimi.

Jinak poplatky co se běžně platí byly celou dobu napůl, tak jako před tím…

Uklidni se a nekoukej na to hormony zalityma očima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
2.3.21 18:45

Předpokládám, že zahrada, do které bude investovat, je psaná na něj.
Vyřeš si to dřív, než bude pozdě. Tenhle model není úplně šťastný.

Aha. Teď čtu, že je to manžel. Tak to nic. Myslela jsem, že jde o nesezdaný pár, kde si chlap hraje na svém písečku…

Příspěvek upraven 02.03.21 v 18:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8920
2.3.21 18:46
@Anonymní píše:
popravdě ani nevím jestli s ním být, chová se dost sobecky, jako bych vlastně byla méně cenná jen proto ze jsem doma. Řešila jste některá z vás podobný problém? :,( :,(

Zahradu??a jinak je v pořádku? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
2.3.21 18:47

Vadilo by mi to a problem to podle me je, uz jen kvuli momentalni nerovnosti prijmu. U nas vzdy platil vetsinu vydaju manzel, a to proste proto, protoze ma asi petinasobne vyssi prijmy nez ja. Nevim, jak moc jste meli vyrovnane prijmy pred nemocenskou, ted je ale cas to zmenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14214
2.3.21 18:47

My jsme měli od začátku tak nějak společné peníze, takže jsme spolu našetřili a něco jsme dostali od rodičů, babiček, kamarádů..
A máme společné peníze pořád :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
2.3.21 18:49
@Anonymní píše:

Taky cekame dvojcatka a jsem na rizikovem tehotenstvi.
Nemocenskou mam slusnou, ale prispivam jen na bydleni (necelou pulku).
Jidlo, drogerii atd platim jen, kdyz jedu nakoupit sama.
Kdyz jedeme spolu, plati partner.
Vybavicku kupujeme spolu.
Ja si nakupuju obleceni pro prcky a takovy ty veci co bavi spis zensky.
Partner koupil vajicka do auta.
Na kocarek jsem prispela z nemocenske, byl hodne drahy.
Podle me by se na tomhle meli partneri domluvit predem, protoze je jasny, ze z prumerne neschopenky nebo materske neni moc sance poridit vybavicku, kor pro dvojcata.
Nebo mit predem neco nasetreno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
2.3.21 18:51

Od tchýně jsme dostali takový ten skandinávský baby-box, moje matka taky hromadu věcí nakoupila, kamarádky se taky podílely a jinak jsem dokupovala já, jak se mi co líbilo. Zas mi to nepřišla nějaká zásadní částka, aby mě to nějak zatěžovalo. :nevim: Tohle si musí každý domluvit podle toho, jak mu co vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8920
2.3.21 18:53
@Anonymní píše:

Můj první chlap na dítě nekoupil lautr nic…a ještě se rozčiloval že mě musí živit když jsem na rodicaku…bylo mi z něj na zvracení když jsem začala chodit do práce a byla soběstačná začal se cítit ohrožen a řekl že si uděláme druhé. Abych byla zase jeho majetek. Takze jsem to ukončila. Muj nynější muž je úplný opak na dceru kupovat vše on…Takže mužů říct že někteří chlapi se chovají jako totální ho…a!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat