Tabulka hodnot - těhotenská cukrovka

Anonymní
2.3.21 15:19

Tabulka hodnot - těhotenská cukrovka

Nesetkal se někdo s takovouhle tabulkou - přehled hodnot krevních cukrů při těhotenské cukrovce? Když jsem byla u doktorky tak se mi zdálo, že je mi to jasné, ale pak jsem přišla domů… začnu na to koukat a nějak mi to přestává dávat smysl… prve se zeptám tady vás než budu volat doktorce a ta si bude ťukat na čelo… říkala, že během 3 týdnu tam chce mít napsaných 12 hodnot.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14726
2.3.21 15:29

Co ti tam není jasné? Budeš se přes den měřit glukoměrem v časy uvedené v záhlaví tabulky a zapisovat naměřené hodnoty. Vždy si tam napíšeš datum, kdy ses měřila. Hodina se počítá od začátku jídla. Vyber si pár dnů, kdy se budeš měřit celý den, ideálně jeden den v týdnu a zbytek se měř jen někdy. Takže nalačno nebo jen po večeři. Pokud začínáš, tak je lepší se měřit častěji, abys vychytala jídla, která ti vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
2.3.21 15:32

Já jsem tabulku nedostala, ale měla jsem se měřit stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
2.3.21 15:44

V té tabulce musíš mít alespoň 12 hodnot, což znamená ze se změříš 12×. Tam kde je x musí být vyplněné, zbytek hodnot si vyberes už sama 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:53

@Markéta188 to jsem si taky myslela, že hodnoty napíšu kde je vyznačené x… ale pak mi asi došlo, že to je jen schéma podle kterého se budu řídit…
takže buď si vyberu 1 den v týdnu napíšu všecky 4 hodnoty během toho 1 dne ( viz. první řádek)… a nebo si vyberu druhé schéma kdy si naměřím 4 hodnoty během celého týdne ( viz. zbylé 3 řádky)

• Citovat
  • Nahlásit
845
2.3.21 16:12
@Anonymní píše:
@Markéta188 to jsem si taky myslela, že hodnoty napíšu kde je vyznačené x… ale pak mi asi došlo, že to je jen schéma podle kterého se budu řídit…
takže buď si vyberu 1 den v týdnu napíšu všecky 4 hodnoty během toho 1 dne ( viz. první řádek)… a nebo si vyberu druhé schéma kdy si naměřím 4 hodnoty během celého týdne ( viz. zbylé 3 řádky)

Ano, myslím si ze je jedno jestli budeš měřit cely den v 1. nebo 3. dni, ale pro jistotu tam kde je x bych vždycky napsala naměřenou hodnotu aby si měla jistotu, ze to mas správně, zbylé 4 hodnoty zapis už kam budeš chtít :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat