První zimní barefoot botičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ainnah
Povídálka 36 příspěvků 11.10.18 06:36
První zimní barefoot botičky

Dobrý den, potřebovala bych poradit :) Syn už měsíc chodí, myslela jsem, že zimu přečkáme v kočárku v oteplených capáčkách, ale on už v kočárku moc nevydrží a chce ven. Zatím chodí v kožených capáčkách Capiki, pořídili jsme mu klasické kožené botičky zn. Rak https://imdm.cz/…14160286.jpg. V těch odmítá chodit. Proto jsem uvažovala o barefoot botičkách, už zimních, prosím, poradíte nějakou dobrou značku? S jakými máte zkušenosti? Které jsou nejlepší pro děti začínající chodit? Moc děkuji :)

Přečtěte si článek: Botičky pro první krůčky: Vyberte ty správné

Reakce:
Heivka
Závislačka 3246 příspěvků 11.10.18 07:13

Mě se na první zimu osvědčily STONZ, krásně drží a syn v nich protrajdal sveje první dvě zimy, je pravda, že té chůzí venku moc nedal, jakmile začalo mrznout, tak se bál po prvním uklouznutí. U dalších bot pak moc záleží na šířce a tvaru nohy, aby bota ani netlačily ani neplandala. Můj syn má hodně širokou nožku, tak mu vyhovují botky značky ZeaZoo a tam mají i výborné zimní, jenom jsou kožené, takže zimní bota potřebuje pravidelnou údržbu aby nezačala promokat.

Tynkycat2
Extra třída :D 12073 příspěvků 11.10.18 07:15

Hodně jsou teď chválené nové od Jonapu, osobní zkušenost ale nemám, ještě jsem je neměla ani v ruce, ale chci je taky pro syna omrknout.

Rive
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 11.10.18 07:24

Tak hlavně záleží jako ma nohu a jak mu budou boty sedět.
Takže si zajdi spíš do nějaké kamenné prodejny, kde nohu změří a poradí značku vhodnou na jeho nohu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49474 příspěvků 5 inzerátů 11.10.18 07:48

Já už hodím téměř jen v barefoot, děti taky. Ale prvochodci na zimu bych je nedoporučila. Ty echt barefooty jsou fakt s tenkou podrážkou, to jsou boty na chození, ne na postávání a přešlapování, je v tom klendra.
Zkus třeba little bluelamb. Nejsou to echt barefoot, podrážku to má silnější, ale jsou stále prostorné, široké, měkké. https://www.littleshoes.cz/…blue-lamb-6/

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 11.10.18 07:51

Máme Pediped zateplené capáčky,kožené,drží a krásně se tvarují podle nohy. Dcera má čerstvě rok,chodí už měsíc. Nic lepšího pro toto období jsme snad neměli.Capiki jsou na houby,sjíždí jí z nohy a dcera ji jakoby vyvrací,lépe drží capáky Nolen.

mayunka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 11 inzerátů 31.10.18 17:04

Ahoj, prosim o radu. Malemu je rok a zatim sam nechodi. Zatim jen obchazi nabytek. Premyslela jsem o techto botkach na zimu https://www.bosonozka.cz/…ack-lily-bo/ prosim o nazor. Myslela jsem s tou podrazkou, kdyz by udelal venku par krucku a prijdou mi pekne teploucke. Dekuji

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 31.10.18 17:32

@mayunka Pokud nechodí, tak mi přijde zbytečné investovat skoro 900 do capáčků. Ty ho plánuješ vytahovat venku z kočáru a nechat ho lézt a případně něco obcházet? Pokud ne, tak mu postačí zateplené návleky nebo zateplené capáčky z běžné obchodní sítě (třeba C&A). Ty zateplené capáčky z nákupáku postačí i na chvilkové obcházení za sucha (děti mi v nich venku lezly a obcházely v březnu/dubnu než začalo být dostatečně těplo na kožené Capiki.

mayunka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 11 inzerátů 31.10.18 17:37

Ahoj, no my právě bydlime na horach. Tak kdyby byl v sankach, nebo zacal chodit, aby mohl par krucku venku udelat @Svistice

Hoa Mai
Kelišová 5791 příspěvků 21 inzerátů 31.10.18 17:54

@Ainnah @mayunka oběma bych doporučila nechat si ušít válenky podlepené gumovou podrážkou (např Mimiválenky nebo něco podobného, na Fleru je více výrobců https://www.fler.cz/zbozi/pro-deti?…) Jsou ze softshellu, takže vám po impregnaci vydrží i nějaký ten sníh a nebude vás to stát takovou dardu, jako Stonz (je víc než pravděpodobné, že během zimy budete potřebovat větší číslo, než jaké koupíte na začátku). Jsou měkké, vhodné pro začínajícího chodce i nechodící dítě. Dovnitř bych pořídila pořádné merino ponožky (třeba Surtex).

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15545 příspěvků 31.10.18 18:05

Tak já bych naopak zimní barefoot doporučovala, také jsme je měli jako první pořádné boty. Měli jsme Filii s membránou a vlnou vevnitr, ale chce to změřit nohu. Ono zvlášť u těch zimních je velký rozdíl mezi ohebnou botou a tvrdym „lyzakem“.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >