Jakou výbavu pro první miminko?

Anonymní
1.11.20 14:56

Prvorodička výbavička- rada

Ahoj holky :mavam: moc Vás prosím o radu. V únoru čekám první miminko a nějak nevím jestli mi něco nechybí. Pro upřesnění se jedná o oblečení na malou. Mám 6× overalku ve velikosti 56. Body, tepláčky, dupačky, mikinky atd ve velikosti 62. 68 jsem přeskočila protože by ji měla mít v létě a to ji obléci body rovnou ve velikosti 74. Něco málo ve velikosti 80 a 86.
62 a 74 mám nejvíce bodyček atd. Vše okolo 10- 15ks.
Jestli se v tom ztrácíte moc se omlouvám :roll: Chtěla bych vědět, jestli toho nemám malo, protože opravdu nemám představu kolik toho tak miminko potřebujeme. Máma ani tchýně neporadí moc si to taky nepamatuji :? Děkuji za všechny normální komentáře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5592
1.11.20 14:58

Moc nechapu to stou velikost 68…dcera ji nosí ještě teď, a to je prosincova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
1.11.20 15:00

Myslím si, že to bohatě stačí. Navíc v dnešní době se dá cokoliv a kdykoliv dokoupit přes internet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9849
1.11.20 15:01

Vůbec bych to neřešila, protože dneska se dá vše dokoupit během hodiny. Jen bych zbytečně nekupovala oblečení dopředu, protože se může stát, že danou velikost bude mít úplně v jiném období. Syn oblékl 86 ještě ve dvou letech a dcera ji teď nosí v šestnácti měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.20 15:01

@mackA159 mám od 68 opravdu jen pár kousků, protože podle tabulek by ji měla mít malá v létě. Takže kdyby byla zima nebo něco tak ji můžu dát například mikinku od vel. 74. Samozřejmě když bude maličká tak ji dokoupim. :)

• Citovat
  • Nahlásit
19009
1.11.20 15:04
@Anonymní píše:
@mackA159 mám od 68 opravdu jen pár kousků, protože podle tabulek by ji měla mít malá v létě. Takže kdyby byla zima nebo něco tak ji můžu dát například mikinku od vel. 74. Samozřejmě když bude maličká tak ji dokoupim. :)

Podle tabulek nikdy nevíš, jak velké se ti narodí dítě, a jak dlouho bude co nosit. Ani nevíš, jestli třeba nebude blinkací. Pokud máš sušičku, tak toho zase budeš potřebovat míň. Vůbec bych to neřešila. kup si něco do základu, z vlastní zkušenosti pár kousků vel 50/56. a větší uvidíš. Vždycky se dá dokoupit. A taky něco dostaneš, objevíš náhodou.

Příspěvek upraven 01.11.20 v 15:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
1.11.20 15:05

Ahoj, na ty 80,86 se pro začátek uplne vyprdni. Zalezi, jak mala poroste, holky bývají menší než kluci. Nákup nejvic 56,62. Overaly/dupacky jsme používali na spani, pres den body s polodupackama, bude jeste zima tak ze mikiny, svetry, nejlépe na knoflíky bude se lip oblékat, ponožky, punčocháče, cepicky a teplej fusak do kočáru a nejakej teplej zimní overal. Ty teplejší věci ber větší. Nás prcek je treba hrozne dlouhej a uz v pul roce ma velikost 80-86, což mají některé děti treba až ve 2 letech :DD tak ze my ty malé věci nestihli ani unosit, ale každé ditko je jiné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20288
1.11.20 15:10

68 bych dokoupila, minimalne body, dupky atak. Tuhle velikost uz mas na nekolik mesicu ne na par ni, jako treba tu 56. Naopak tuhle velikost mel syn, kdyz zacinal prvni prikrmy a i pres bryndak sem ho mohla po kazdem jidle komplet prevlikat. Potom body sem potrebovala hlavne v tej velikosti 50-68 alespon 20 kusu, kdyz sem nechtela prat denne, protoze sem prevlekala kazdou chvili jednou si blinknul, pak mi treba uteklo mliko pri kojeni, ze se postrikal, casto nadelal takovou naloz do pleny, ze to mel az na zadech, takze padlo klidne 5 bodycek na den :mrgreen: overaly, dupacky atak sem moc nepouzivala, protoze to hrozne zdrzovalo pri prebalovani, vzdycky komplet dite svliknout, prebalit a obléknout a kolikrat sem ho prebalila, oblékla a malej se po…a mohla sem zacit nanovo :D takze mel body a polodupacky, kdyz bylo chladněji tak pres body jeste tricko. Mikinu na doma jsem nepouzila nikdy.

Příspěvek upraven 01.11.20 v 15:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20288
1.11.20 15:12
@P4ja píše:
Podle tabulek nikdy nevíš, jak velké se ti narodí dítě, a jak dlouho bude co nosit. Ani nevíš, jestli třeba nebude blinkací. Pokud máš sušičku, tak toho zase budeš potřebovat míň. Vůbec bych to neřešila. kup si něco do základu, z vlastní zkušenosti pár kousků vel 50/56. a větší uvidíš. Vždycky se dá dokoupit. A taky něco dostaneš, objevíš náhodou.Příspěvek upraven 01.11.20 v 15:10

A na tabulky nekoukej, ja mam 2 syny, oba jarni a nektere veci po sobe dedit nemuzou, mladsi ma od 16 mesicu obleceni, co starsi nosil prvni rok do skolky 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3858
1.11.20 15:14

No, ono je to tak, že ty velikosti překrývají několik centimetrů dítěte. Takže když dáš půlročnímu mimču mikinku velikost 74 může v ní teda ale sakramentsky plavat (může to mít i dvouletý kluk). Navíc holčička - může být menší. Ale to nemá smysl teď řešit. Ze začátku miminko z těch prvních dvou velikostí vyroste rychle. Ale pak už má jednu velikost třeba půl roku.
Já taky u prvního nakupovala, netušila jsem jaké velikosti, a pak jsem měla doma spoustu věcí, vel. 86-92, kterou jsem dva roky úplně zbytečně sušila ve skříni. A nebo hromadu věcí, které jsem nepoužila ani jednou - protože velikost neodpovídala ročnímu období (tabulky jsou k prdu).
Určitě nemá smysl kupovat oblečení dopředu. Věř nám, že je to zbytečné.
Nakup si pár kousků na ty první tři měsíce a pak si kupuj podle toho, jak ti poroste. Nakupovat teď od vel.68 dál opravdu nemá smysl. Tu 68 určitě vynosíte, neboj, ale zatím máte čas. Neutrácej peníze zbytečně dopředu. Můžeš je využít jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5484
1.11.20 15:15
@Anonymní píše:
@mackA159 mám od 68 opravdu jen pár kousků, protože podle tabulek by ji měla mít malá v létě. Takže kdyby byla zima nebo něco tak ji můžu dát například mikinku od vel. 74. Samozřejmě když bude maličká tak ji dokoupim. :)

Podle tabulek neřeš… Vždy se dá dokoupit. Mít zakládá pro začátek, to máš… Někomu roste dítě, odle tabulek oblečení… Náš mladý má 9 měsíců a pomalu nezapnu body 80(9-12mesicu). :roll:… Dokup podle dítěte. Dcera byla v pohodě 1 oblečení na den, syn tak 5 body na den(byl hodně :poblion::zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.11.20 15:19

No, muj petimesicni syn ma prave stejnou velikost, jako jeho rok a pul lety bratranek :D Na tabulky se vykasli. Ja jsem poridila akorat par kousku 56,62, abysme po prichodu z porodnice nemuseli nikde hned litat a dal porizuju prubezne co potrebujeme velikost/rocni obdobi. Dneska koupis všechno vsude. Zahlcovat se vecmi predem netreba. Mas toho az prilis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.20 15:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky :mavam: moc Vás prosím o radu. V únoru čekám první miminko a nějak nevím jestli mi něco nechybí. Pro upřesnění se jedná o oblečení na malou. Mám 6× overalku ve velikosti 56. Body, tepláčky, dupačky, mikinky atd ve velikosti 62. 68 jsem přeskočila protože by ji měla mít v létě a to ji obléci body rovnou ve velikosti 74. Něco málo ve velikosti 80 a 86.
62 a 74 mám nejvíce bodyček atd. Vše okolo 10- 15ks.
Jestli se v tom ztrácíte moc se omlouvám :roll: Chtěla bych vědět, jestli toho nemám malo, protože opravdu nemám představu kolik toho tak miminko potřebujeme. Máma ani tchýně neporadí moc si to taky nepamatuji :? Děkuji za všechny normální komentáře.

Myslím že to stačí a taky bych nepospíchala stím nakupováním do předu

• Citovat
  • Nahlásit
3693
1.11.20 15:27

68 bych rozhodně nevynechávala. Z 56 Ti hned vyroste.
Mezi 68 a 74 je dost rozdíl. Za mě do cca půl roka je nejnošenější 62-68.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3896
1.11.20 15:28

Já po porodu musela rychle splašit všechno 52, dcerka byla malušká a pak tak rychle rostla, že některé velikosti přeskočila a dnes ve dvou letech má velikost 98, takže prakticky tříleťáckou. Nákup si jen na začátek a zbytek opravdu postupně jak uvidíš jak ti bude dítě růst…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat