Prý pořád nadávám

Anonymni
10.3.08 21:11

Prý pořád nadávám

Manžel to nechápe. Myslí si, že nadávám a že vyvolávám dusnou atmosféru. Ale já jen nahlas mluvím a třeba si neuvědomím, že to na něho může takhle působit. A tak mi říká: „ty pořád nadáváš“. Tím mě jen vytočí a tak se naštvu a vynadám mu opravdu. Je toho na mě moc celý den. Vůbec mu přece nenadávám. Po celodenním „výkonu“ mu slíbím po polívce chleby, jenže na to zapomenu, zmizím v sušárně ještě něco pověsit a posbírat. Když se vrátím, tak mi od počítače řekne, jestli budou ty chleby? A tak jdu mazat. Ještě se za mnou ohlédne a řekne: „Můžu si na odreagování zahrát střílečku?“ Cítím, jak mě bolí nohy, celý den v poklusu, tak jsem mu ostře řekla, že to teda ne, ať mi jde udělat do kuchyně aspoň společnost. Chtěla jsem si aspoň popovídat, protože tu celý den nebyl. A řekl mi, že hned půjde do vany a budu mít klid. Tak jsem zvýšila hlas, že nestojím o žádný klid, že jsem si s ním chtěla povídat a on na mě, že pořád nadávám. Nepřipadám si ale, že bych mu nadávala, říkám jen, jak to cítím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35
10.3.08 21:54

No tohle, i kdybys opravdu pořád nadávala, tak se manžel nemá co divit! Ty večer ještě pracuješ v domácnosti a on místo aby pomohl tak se nechá obsluhovat a ještě si brblá. Nemyslím to vůbec zle, ale někde jsem četla - když ženská ze sebe udělá rohožku, tak ať se nediví že si o ni pak chlap vytře nohy :evil: Nejsi jeho služka! Domů se přece nechodí jak do hotelu s obsluhou :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.08 22:05

A přitom to na něho nemyslím zle, jen jsem asi odměřená, protože celodenní běh mi vzah z úst líbeznost, je tam už prostě jen strohost a to se mu nelíbí. Nejhorší je to, že si myslí, že nadávám a já to říkám „pro sebe“ normálně. To bych se musela přetvařovat. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
291
10.3.08 22:43

A co ho takhle požádat, aby si ty chleby namazal sám? Když má čas na střílečku, tak má čas i pohnout zadkem a něco udělat v kuchyni.

Jenže když sis ho takhle naučila a neřekneš si o pomoc, tak se pak nediv, že ti vyčítá, že jsi nevrlá. Jsi nevrlá, unavená…a stálo by za to mu vysvětlit proč, on ti do hlavy nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
11.3.08 08:07

Ahoj,když už toho mám doma plný kecky a mám pocit,že jsem přehnaně protivná-na děti i manžela,tak se sbalím,jak přijde domů a vypadnu na město courat po obchodech,na kosmetiku nebo na kafčo s kámoškou.pravidelně chodím 3×týdně cvičit-vybiju ze sebe adrenalin a vypadnu z toho kolotoče.radím ti to samý,ukaž mu,že nejseš závislá jenom na něm a že máš právo na svůj čas-když není ochoten si s tebou povídat,tak si běž pokecat jinam.jako argument bych použila to,že takhle budeš mít mnohem lepší náladu.ale jestli ti to umožní,tak se zkus přemoct a být fakt milá-něco za něco :D že si sám nenamaže večeři je druhá kapitola-ruce má taky,tak by si to mohl udělat sám.mě se tohle obskakování z duše protiví-vidím to u tchánovců.
on chodí do práce,přijde dom,jakože mu padla.ty máš kolotoč celej den a nepadne ti ani v noci,kdy vstáváš k dětem.takže když přijde chlap z práce,tvoje směna skončila a je to teď na vás obou,aby jste se o starost podělili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.08 09:45

Díky za podporu. On mi v domácnosti pomáhá, to jo, ale bere to tak, jakože to pomohl mně, ne nám. „já jsem Ti nakoupil“, „umyl jsem Ti nádobí“ apod. Několikrát mu říkám: „nám“
Do nedávna jsem ho pouštívala na různé „výjezdy na kole“ a tak. Takže on byl vyrelaxován. Já ne. A vždycky se divil, proč jsem nevrlá. I když jsem mu 100 x řekla proč, stejně to nepochopil. On má přece svoji práci. A já mu z ní prý dělám holubník, prý mu to znevažuji. Sám mi řekl, že by na mateřské nevydržel ani 1 den, že by to nezvládl. Co k tomu dodat?
Jak ho pomalu vychovat a přeučit na to, že si se mnou nebude dělat takhle co chce a ještě mě buzerovat za špatnou náladu? Já už fakt nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.08 09:53

A s tím padla: Přesně tak. On přijde domů a já zrovna „finišuji“ - koupání, večeře a tak. Řeknu, aby mi pomohl. Odpoví, ať ho nechám, že za chvilku, nechápe, že já padla tím pádem nemůžu mít. Možná se tu na mě někdo ohradí, co to po něm chci, když přišel z práce, ale má aspoň tu cestu z práce domů, kdy vlastně „nepracuje“. Chápu, že mu třeba v hlavě doznívají pracovní povinnosti a chce si odpočinout. Ale já jsem od rána v zápřahu, kdyby mi pomohl hned, tak by se to zvládlo dřív a já byla odpočinutá. A on vlastně by taky věděl, že už ho žádná povinnost nečeká, tak by to bylo. Vždyť jde jen o ten zbytek večera. Naštěstí mívá služby nepravidelné, takže je někdy celý den doma, tak je to lepší. Nebo jde na noční, tak je mi večer smutno. Tož tak.

• Nahlásit
  • Citovat
5139
11.3.08 10:57

Tak to je teda síla no mě manžel říct když se trmácím se sušárky s prádlem jestli teda budou ty chleby tak bych mu teda od plic něco řekla a vůbec by mě nezajímalo jestli na něho řvu nebo ne :twisted: :twisted:
Ted v jiné diskuzi jsme to řešili jak muži pomáhají v domácnosti a co tam některé psali to hrůza a taky to vydím u tchýně jak má manžela naučeného když jsme tam na oběd tak tchán sedí jí polívku a říká maminku sůl :twisted: :twisted: :twisted: Žádné prosím nebo tak prostě rozkaz a hotovo.
Nevím asi mám štěstí na chlapa nebo jsme to utnula už od začátku a ho ani nenapadne když něco chce tak aby mi říkal že to mám udělat prostě jde a nachystá si jídlo uklidí po sobě někdy i po mě :oops:
A takové ty řeči umyl jsme ti nádobí to je taky síla.Ale někteří chlapi jsou holt bohužel takový.
Přeju pevné nervy a zkus pomaličku odnaučovat protože čím budete díl spolu tak to bude horší :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
11.3.08 11:26

no,u nás měl v poslední době-v létě-manžel taky tendenci „být děsně utahanej z práce,to ty nechápeš“-s tím,že jsem naučená ho půl hodiny nechat orazit.ale pak funguje na stopro.
nám strašně pomohlo,že jsem musela na 10dní do nemocnice zničehonic,najednou na něm byla celá domácnost-měl záhul,měl angínu a obě děti taky,ale aspoň poznal,že je to na palici se „jen starat“o děti,jak je to náročný,hned třetí den mi to říkal,že si to nikdy neuvědomil.
od tý doby si daleko víc váží mojí práce,a to se pořád o domácí povinnosti dělíme.a hlavně mi umožňuje mít jen svůj čas,to je pro mě nejdůležitější.je na něj spoleh.na tohle mám chlapa skvělýho.
jo a s tím nádobím-schválně bych umyla jen po sobě a dětech,že tam čeká jeho nádobí.vyprala bych jen sobě a dětem, s tím,že jeho prádlo ať si vypere sám.a občas přihodila i věci dětí,protože jsou jeho děti,tak ať se taky stará.aby si uvědomil,jakou cenu tvoje práce má.
jestli to jde-nevím,jak máš starý děti,ale jak přijde z práce,tak se sbalit a vypadnout ven-sama.aby se musel o děti starat sám.řekni co má udělat na večeři-žádný chystání,že přijdeš dýl.aby poznal,že to není žádná sranda děcka zabavit,nakrmit,nakopat do postelí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
11.3.08 11:43

nakopat do postele :pankac: :pankac: :pankac:
tlemím se jak blázen ale naprosto to sedí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
11.3.08 12:11

:lol: náš obvyklej termín.u prvního to bylo dát hajinkat,uspávat a pak se opatrně plížit z ložnice totálně vyfluslý.teď je společnými silami na několikrát nacpem do postelí-Vojta je jak bumerang,tak 4×krát ještě vyleze,aby jsme věděli,jakej poklad máme,a tak v osm si můžem odfrknout :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.08 12:52

Jo, zanadávat si od plic, to já tady prostě nemůžu, protože budu ta špatná, dělám dusnou atmosféru. Ale doprčic jsem taky jenom člověk ne???? Díky za Vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.08 12:57

Poraďte mi, jak pomalu odnaučovat. Co je první krok, jak to mám dělat? Připadám si, že jsem v nějakých kolejích od mantynelu k mantynelu, jen se řítím dál a dál, ale za ty mantynely jaksi už nevidím. Jak to tam vypadá. Třeba jen nakouknout. Jestli mi rozumíte?

• Nahlásit
  • Citovat
333
11.3.08 14:46

Ahoj

Milá anonymní,tak se mi zdá,že kdybys netrávila tolik času na internetu a nebombardovala tady pořád stejnýma otázkama,tak bys měla víc času si to doma všechno obstarat a až přijde manžel z práce,tak se věnovat jen jemu a dětem.Toť můj názor a věř mi,že o

třech dětech a 18 letém manželství,bych mohla psát romány.

Vlaďka z Letních miminek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
11.3.08 14:50

Karkule tak to co jsi napsala tak to nemůžeš myslet vážně??
Jsi normální???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama