Psací stůl a židle pro dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valerie83
Kecalka 246 příspěvků 10.11.18 12:49
psací stůl a židle pro dítě

Ahoj všem, máme předškoláka, chtěli bychom mu koupit psací stůl a židli. Doporučíte? Chtěli bysme něco ergonomického a kvalitního.. Židli rozhodně ne točící. Díky za případné tipy

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 10.11.18 13:02

Stůl postačí jakýkoliv s dostatečně velkou pracovní deskou. Dobrou zkušenost máme třeba se stoly z Ikey, kde si stůl sestavíš sama ze samostatných pracovních desek a nohou.

Židli určitě rostoucí typu Jitro.

ugluk
Hvězda diskuse 43556 příspěvků 10.11.18 13:11

Stůl jsme vzali rostoucí z Ikea, nějak mě neoslovují ty s naklápěcí deskou. Židli má Jitro u jídelního stolu, je super, ale… téměř v sedmi letech není schopna si ji sama přistrčit, takže ji musíme přisouvat my. Tudíž do pokoje, kde půlku času něco tvoří sama, jsem vyžadovala židli, u které dosáhne nohama na zem a sama se bez problémů přisune a odsune. Nakonec vyhrála právě ta točící, nastavitelná. A když ji vidím, jak na tom sedí, kdykoliv nedávám pozor, jednu nohu pod sebe druhou pomalu na stůl, zkroucená na půlce zadku… tak jsem ráda, že jsem neplatila x tisíc za nějaký spešl ergo koncept :oops:

Sára 1
Echt Kelišová 8904 příspěvků 10.11.18 13:36

Tak přesně takove téma jsem chtela založit. Koupili jsme stůl v běžné výšce (byl to rychly kup za hodně dobrou cenu). A teď si říkám, že to byla blbost. Asi jsme měli koupit nějaký nizsi. Jakou teď koupit židli, aby nebyla extrémně draha? Rostouci židli máme u jídelního stolu a zatím ji nechci přesouvat. A druhou kupovat nechci. Dívala jsem se zatím jen na e-shop IKEA (i když to máme dál). Budu ráda za tipy. Radši bych židli vyzkoušela.

ugluk
Hvězda diskuse 43556 příspěvků 10.11.18 13:50

Jinak stůl máme tenhle:
https://www.ikea.com/…s/S49128945/
Je to obyč stůl, ale dá se nastavit do třech různých výšek, prvňačka ho má v pohodě na nejnižší. A židli k tomu máme s nastavitelnou výškou, aby měla pořád nohy na zemi.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49507 příspěvků 5 inzerátů 10.11.18 14:07
@SlečnaDahlia píše:
Stůl postačí jakýkoliv s dostatečně velkou pracovní deskou. Dobrou zkušenost máme třeba se stoly z Ikey, kde si stůl sestavíš sama ze samostatných pracovních desek a nohou.Židli určitě rostoucí typu Jitro.
:palec: :potlesk:
tereza12345
Extra třída :D 10353 příspěvků 10.11.18 14:59

My dceri koupili rostouci zidli Hajdalanek a je super. :palec: stul ma obyc. Pry staci, kdyz je rostouci jedna vec..takze koupit normalni stul s velkou pracovni plochou a k tomu kvalitni rostouci zidli (na otocnych delaji deti pri uceni blbosti).

mission84
Kecalka 446 příspěvků 10.11.18 15:05

Holky sama ji nemám,ale mrkněte na firmu prowork ( češi z krnova) dělají kancelářské židle i pro děti.Mají řadu therapia i pro děti midi.Cena jiná než u židle ikea,ale vysoká nosnost,pěkný barvy a ma všechny možný atesty jakozto zdravá židle.Dělala sem pro tu firmu při vejsce a pro děti mi přišla jako super.Zatím zidli neresime,ale určitě bude jedním z favoritů.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 10.11.18 15:50
@mission84 píše:
Holky sama ji nemám,ale mrkněte na firmu prowork ( češi z krnova) dělají kancelářské židle i pro děti.Mají řadu therapia i pro děti midi.Cena jiná než u židle ikea,ale vysoká nosnost,pěkný barvy a ma všechny možný atesty jakozto zdravá židle.Dělala sem pro tu firmu při vejsce a pro děti mi přišla jako super.Zatím zidli neresime,ale určitě bude jedním z
favoritů.

Děti se na otočných židlích točí, jezdí a dělají kraviny místo učení. Děti otáčení nepotřebují, zato by měly mít nastavitelnou polohu nohou (aby měly chodidla na podložce a přitom desku stolu v adekvátní poloze). Rostoucí židle je proto určitě lepší volba než kancelářská otočná, byť dětská. Navíc je to dobrá investice, vydrží klidně od batolete až do šestnácti let.

ugluk
Hvězda diskuse 43556 příspěvků 10.11.18 16:07

Mám dotaz ke všem, kdo mají k pracovnímu stolu rostoucí židli - umí se na tom vaše děti samy přisunout? Protože když ji mám u jídelního stolu, tak ona na ni vleze, pustí se do jídla a má před sebou 30 cm mezeru, takže kromě toho, že jí všecko padá na zem, se tam ještě všelijak kroutí, naklání, atd. Tudíž přijdu já, přisunu ji a všecko je OK. Ale pak se zvedne, někam odběhne a jedeme nanovo (od jídla už teda neutíká, ale od pracovního stolu furt). Na otočné se točí, jen když je odsunutá od stolu, jak je přišouplá (což zvládá v pohodě sama), tak už ne. I když samozřejmě kroutit se jak paragraf zkouší na všem, což se nejspíš sebelepší židlí vyřešit nedá - v práci máme něco suprčupr děsně ergonomickýho a půlka kolegů na tom stejně sedí jak… Takže na otočné koriguju sed (slovně), ale aspoň nemusím při každém odběhnutí pro cokoliv přiskakovat a šoupat židlí. Neb bohužel netrávím u ní v pokoji veškerý čas, je dost samostatná a kolikrát sma, když mám svou práci, jde k pracovnímu stolu a maluje si, něco tvoří…

Moise
Hvězda diskuse 37060 příspěvků 19 inzerátů 10.11.18 16:23
@ugluk píše:
Jinak stůl máme tenhle:
https://www.ikea.com/…s/S49128945/
Je to obyč stůl, ale dá se nastavit do třech různých výšek, prvňačka ho má v pohodě na nejnižší. A židli k tomu máme s nastavitelnou výškou, aby měla pořád nohy na zemi.

My máme tento:
https://www.ikea.com/…s/S39128998/#…
v podstatě stejný koncept, ale má větší pracovní desku.
Je super, dá se nastavit do třech úrovní.

Židli máme točící, takže nebudu dávat odkaz. Židle typu jitro si dítě samo nezasune, takže to pro nás nebylo. Ale tak jako tak je důležité, aby dítěti nevlály nohy ve vzduchu, ale mělo si je o co opřít.

Sára 1
Echt Kelišová 8904 příspěvků 10.11.18 16:24

@ugluk No právě, na rostoucí se neprisune. Takže přisouvam já. Momentálně teda si občas přitáhne stůl, protože je lehký. Ten v pokojíčku si nepritahne. Takže radši židli, kterou si přisune. Není řešení dát tam nějakou stoličku, na kterou si dá nohy?

Moise
Hvězda diskuse 37060 příspěvků 19 inzerátů 10.11.18 16:27
@SlečnaDahlia píše:
Děti se na otočných židlích točí, jezdí a dělají kraviny místo učení. Děti otáčení nepotřebují, zato by měly mít nastavitelnou polohu nohou (aby měly chodidla na podložce a přitom desku stolu v adekvátní poloze). Rostoucí židle je proto určitě lepší volba než kancelářská otočná, byť dětská. Navíc je to dobrá investice, vydrží klidně od batolete až do šestnácti let.

Hele, to je o preferencích. Když máš velkou pracovní desku, tak se dítěti někdy hodí, když se může o kousek posunout, aby dosáhlo na druhý konec stolu. Plus ten typ, který má dcera, má dole kotouč, kde si může opřít nohy jako v té rostoucí, přičemž ale pořád zůstává to, že se na ní obslouží sama. Potah má měkký, není třeba řešit nějaké polštářky a dá se sundat a komplet vyprat… Ale neměli jsme nikdy u ní problém v tom, že by na ní dělala blbosti a rušilo jí to od práce :D

ugluk
Hvězda diskuse 43556 příspěvků 10.11.18 16:36

@Moise jo, to je stejný jen s větší deskou. Nám se větší nevejde, ale máme vedle toho šuplíky na kolečkách, takže veškeré tužky, lampičku a tak má na tom a pracovní deska volná. Nevýhoda rostoucího stolu je v tom, že v těch nižších polohách nezašoupnu šuplíky pod to. Rostoucí stoly dělá i přímo Jitro, moc pěkné, ale ta cena už je jinde :(

@Sára 1 já to právě vyřešila tím, že má nohy na zemi (u prac. stolu). U jídelního uvidíme, teď mám v plánu, že tu rostoucí podědí sourozenec (měla ji s pultíkem od 9 m, co si sedla), to bude tak za rok, dítku potáhne na 8 a možná už bude sedět na normální židli, ale uvidíme. Jen prostě jak je opravdu soběstačná a samoobslužná, tak přisouvání židle ke stolu stále drhne, no. Kolikrát se zvedne a jde si třeba udělat pití nebo ukrojit další kus buchty, ale pak se neumí posadit :mrgreen: Ale jinak je rostoucí židle super, to zase jo!

Dělá se něco jako klasická kancelářská židle na kolečkách s možností aretace proti otáčení, pokud by to někomu vadilo?

Moise
Hvězda diskuse 37060 příspěvků 19 inzerátů 10.11.18 16:40

@ugluk ony se ty klasické bílé šuplíky nezašoupnou pod stůl ani v té nejvyšší poloze. Zkoušeli jsme to v obchodě a je tam rozdíl asi centimetru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >