Psaní deníčku – mám nutit svou dceru?

Anonymní
24.11.19 17:38

Psaní deníčku

Ahoj,
Jako puberťačka jsem si psala deník a v těhotěnství jsem si řekla, že bych chtěla aby si moje děti psaly od druhé třídy deníček taky. Do listopadu jsme si s druhačkou večer sedly a spoku napsaly pár vět. Ona si procvičila psaní a vytvářela si krásnou vzpomínku. Jenže teď už ji k tomu musím nutit. Zkoušela jsem, že jsme si k tomu daly třeba kakao, ale marně. Myslíte, že ji mám nutit nebo to nemá smysl? Nechci být ta otravná matka, která si své sny plní na dětech.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

39071
24.11.19 17:41

Psaní deníčku baví tebe, jí evidentně ne. Takže bych nenutila.. když si ho bude chtít psát, tak si ho psát bude. Nech jí k dispozici sešit a volný čas. Třeba si ho začne psát sama bez tvého dozorování. Popravdě si nedovedu představit, že si píšu deníček za dozoru rodiče a ten mi ho bude ještě opravovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 17:52

Ona chtěla abychom ho psaly spolu. A já ji tam ty chyby nechávala. Zároveň jsme si přitom popovídaly a byl to čas vyhrazený jen pro nás dvě.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
11051
24.11.19 17:57

Nenuť ji, deníček si když už, píšou holky tak cca 13leté,
a co tam jako bude pořád psát, že měli matiku a tv, a co bylo k obědu? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
24.11.19 18:21

Deník si píšu s kratšími či delšími přestávkami celý život, někdy od dvanácti, jestli bych si ho psala, když by to po mě někdo chtěl, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5625
24.11.19 18:29

Já si deníček píšu od čtvrté třídy. Zezačátku to bylo stěžování na život, lidi, rodiče, školu. Později to byl způsob, jak zaznamenat vzpomínky a milníky. Dnes to mám jako formu terapie. Začala jsem ho psát sama od sebe, baví mě to. Když mě někdo do něčeho nutí, tak to natruc nedělám. Psaní deníčku není povinnost. A už vůbec to není věc veřejná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
24.11.19 19:04

Jeee, nápad je to úžasný! A pokud to baví tebe a malou ne, tak bych v tom pokračovala sama. Já si píšu deníky nepravidelně asi od 10 let, pravidelně poslední 4 roky a miluju to. Pro mě je to taková terapie. Tak být tebou, pokračuji v tom tak, aby tě malá viděla a třeba se časem přidá. Na druhou stranu - já vidím deník poměrně jako intimní záležitost a asi bych úplně nenutila někoho si ho psát. Přijde mi, že začne mýt smysl až v momentě, kdy si k tomu člověk najde cestu sám.
Ale ne každý v tom vidí smysl, holt tak to je… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
24.11.19 19:09

Nutíš dítě psát si deník? Ježkovy oči a proč? Argument, že tehdy chtěla a teď ne, no a co? Razím heslo žít a nechat žít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 19:45

Chtěla jsem jen aby měla nějakou systematickou aktivitu. A stal se z toho takový večerní rituál, ale nechám si oorafit a nutit ji nebudu. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
47
26.11.19 19:02

Nenutít, deník je záležitost pouze 1 člověka. Kam si může uschovat svá tajemství. A třeba ho nechce psát s vámi nebo vubec. Ve 2 třídě ještě dítě nemá sklony psát deníček. Počkejte až ji bude 13 14 :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama