Psí paničky, prosím o radu

1963
4.5.17 10:24

Psí paničky, prosím o radu

Dobré ráno, oživuji diskusi.
Možná plaším, ale raději se optám na zkušenosti, musím popsat celou situaci.
28.4. pátek vlčák pokousal naši fenu 9 let (10 kg), veterina proběhla, ATB na 8 dní + pigárem, vyplachovat hypermanganem, převazuji a čistím 2× denně + jodisol, rána čistá, nemohu nechat otevřené, druhý pes by ji olizoval, ona sama by si to rozškrábala…

Byli jsme na chalupě, kde byl pes druhý den v pohodě, baštil, pil, běhal a zlobil :), po prvním výplachu roztokem s asi olízla zbytek hpm roztoku z nohy :roll:, takže fialový bobík + se poblila, ale dobré, sliznice OK.

Naposledy se ale vykadila v pondělí 2×, teď tři dny nic. Granule tedy s opovržením odmítá, piškot by sežrala klidně celý balík, baští kapsičky, pít ji také vidím, ale jak jen leží a odpočívá, tak jen když přijdeme z venčení, přes den nebo v noci ji pít neslyším.
Na radu vet jsem přidala lžičku slun. panen. oleje, odpo si jdu pro lososový olej.
Jsem z toho už trochu nervní, nechci po 3 dnech bez stolice vyšilovat, bříško neškrundá, není nafouklá, na pohmat OK, venku si ani nepřisedá, prostě nemá nucení.
Přesto - kdy mám začít vyšilovat? Říkám si, jestli jí ty atb nezpomalily peristaltiku.

Mám dělat aktuálně něco víc, nebo ještě vyčkat?

Díky za radu holky :srdce:, dřív pravidelný bobek 2× denně, tak jsem z toho špatná :(

Na případné dotazy budu odpovídat, jak mi zaměstnání dovolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3225
4.5.17 10:35

@puntice Pokud hypermangan řesíš jak más, a jen si olízla nohu, tak to z toho nebude, ten se normálně používá i na afty, moučnivku…spíš z těch ATB. Zkus laktulosu pro lidi, je sladká, pes ji bude milovat :-), ale nepřežeň to, ať nemá bolesti-zavolala bych veterináři, nepo se poradila v lékárně ohledně dávkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
4.5.17 10:41

@puntice moje fenečka (čivava 10 kg) Má taky celkem problémy se zažíváním. Většinou pomůže olej a dlouhá prochajda ( ta teď u vás nepřipadá v úvahu). Přemýšlím jestli na ni nepadlo trauma na chudinku nebo protože má třeba změnu režinu( častěji leží). Poradila bych se v lékárně, ale laktulosu s troškou bílého jogurtu a to by mohlo pomoct :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15505
4.5.17 10:43

Nedávno nám taky pokousali psa, taky neměla moc chuť k jídlu…Já bych to taky přikládala k nedostatku pohybu atd. Místo granulí bych zkusila udělat maso, rýži, zeleninu, do toho olej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
4.5.17 10:57

@BaMaK Taky myslím, že to tím hypm. není, to by neměla chuť k jídlu vůbec, přijde mi že se samozřejmě trochu lituje a zkouší to na nás, ale to k tomu patří.

Laktulosu tedy zkusím koupit zítra, pokud „nepovolí“ po tom lososáku…

@epsice ona nikdy problém právě neměla, proto jsem z toho špatná druhá fenďule občas jeden den bobka vynechala, ale tohle máme poprvé. Asi nějaké trauma samozřejmě má, trochu rozmazlujem (přiměřeně), ale venku socializujeme a „nemamám“ na ni, aby se to nezhoršovala a nezalézala „pod sukni“. Jogurt zkusím dnes večer, ráno jsem ho byla koupit.

@LN Určitě je z toho přešlá, ale když jdeme ven, tak je to jediná chvíle, kdy radostně vylézá z pelechu a šupajdí (jinak naše zavolání vždy znamená spíš čištění rány a tak, vůbec teď nejsme oblíbenci :roll: :mrgreen: ), vrtí ocasem, tam se mi to zdá vše docela OK. Na měkkou stravu jsme najeli, doufám, že se upraví. Ona je to díra jak do řiti, mně by taky nebylo do zpěvu…

Až udělá bobka, asi bouchnu šáňo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
4.5.17 12:34

Ještě poradím pivovarské kvasnice. Ve zverimexu mají v prášku, podporuje chuť k jídlu, ale většinou se tedy přidává do jídla, zkusila bych uvařit nějaké to maso a k tomu přidat ty kvasnice plus ten olej. Rýže staví tak tu bych nedávala. Jinak taky jeden můj pes vykoná potřebu až ujde tak půl kilometru, musí to prostě rozhýbat, a jestli nežere tak ho nemá co tlačit, tak bych zkusila podpořit tu chuť k jídlu a snad to bude ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15505
4.5.17 12:41

@puntice jo já radši jezdila na veterinu, pročišťovat jsem jí to sama odmítala ;-)
@LeniczkaK s rýží je to fakt, staví. No myslela jsem spíše obecně dát něco lákavějšího a taky zároveň něco, co toho psa může nakopnout k pohybu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
4.5.17 12:41
@LeniczkaK píše:
Ještě poradím pivovarské kvasnice. Ve zverimexu mají v prášku, podporuje chuť k jídlu, ale většinou se tedy přidává do jídla, zkusila bych uvařit nějaké to maso a k tomu přidat ty kvasnice plus ten olej. Rýže staví tak tu bych nedávala. Jinak taky jeden můj pes vykoná potřebu až ujde tak půl kilometru, musí to prostě rozhýbat, a jestli nežere tak ho nemá co tlačit, tak bych zkusila podpořit tu chuť k jídlu a snad to bude ok ;)

Pivovarské kvasnice s probiotiky dávám oběma psům preventivně. Mám je z lékárny v tabletkách a třeba fenečka je miluje :-D takže do jídla vůbec nepřidáváme, sežerou to hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14625
4.5.17 12:54

Vyborne pusobi udajne dyne. Funguje i u cloveka teda. Takove 2 talire dynove polevcicky a uz to jede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
4.5.17 13:18

@LeniczkaK @epsice Hmmm, pivovarské kvasnice i doma máme, baštila je babička kvůli vitamínům, jen jsem někde na psím fóru četla, že se o jejich podání vedou spory (aby nenadýmaly), tak zatím dávat nebudu a uvidím.
Rýži nemohu dávat vůbec, po ní zvrací už od štěněte, o víkendu měla vývar s masem, ovařenou mrkev a v pohodě, doma nechtěla ty granule, takže včera zbodla kapsičku a teda s gustem, do ní jsem zkusmo vmíchala namočené granule ale teda nééé :mrgreen: dala velkýho bacha, aby náhodou nějakou nespolkla.
@warita :palec: zkusím, naperu to do ní zítra, bude moct celý den ven (aby se při případné rychlé akci zas netraumatizovala jinak :lol: )

@LN Mně to ošetřování velké potíže nedělá, manžel to taky nedává moc dobře, ale tak je to prostě potřeba, tak se nadá nic dělat. Nemžeme jezdit 2× denně kvůli vyplachování na veterinu. To je jako s dětmi. Ona je strašně zlatá, ani nekníkne, drží, jenom je na ni prostě vidět, že je na mě naprdutá :nevim: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
4.5.17 13:21

Co probiotickou pastu pro psy a kocky Probican? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15505
4.5.17 13:22

@puntice asi jsem blázen, ale jezdial jsem dvakrát denně a to by se taky pejsina nechala, ale ani bych si nevěřila, že to udělám dost dobře. Už jí hrozilo drenování :-( K tomu pohybu bych i trošku nutila, nespoléhala na to, že se proběhá sama.
Aspoň ta moje je hrozná herečka a myslím, že by to divadlo vydržela hrát i půl roku :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
4.5.17 14:13

@misi11 Pokud se to nezlepší, samo sáhnu k nějakým probiotikům, ale to až případně po návštěvě veterináře.
@LN Ono nejde o to, že bychom případně nebyli ochotní s ní jezdit, ale já i manžel pracujeme od rána do večera a zrovna je měsíc, kdy nás z práce neuvolní (manžel dělá za 3 lidi a já jsem v práci sama…). Není to poprvé, co musím holt sáhnout do něčeho ne moc potěšujícího, ale nic mi to nedělá.
Chodíme ven 4× denně, ona fakt pobíhá, skotačí na zúžené možnosti myslím přiměřeně, délku trasy jsme zachovali stejnou jako při zdraví a bez problému ji zvládá. Nehýbe se doma, to je prostě „pacient“.. :roll: :mrgreen: Musíme to prostě zvládnout. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
5.5.17 06:47

Tak včera večer jsem dala kapsičku, lžíci kysaného zelí, lžíci jogurtu a 2 čajové lžičky lososáku, za hoďku na prochajdu a statečně vytlačila bobík. Bylo tedy vidět, že vážně neměla spíš moc co kadit.
Ráno zase bez :roll:, tak budu v týrání dobrotami pokračovat, asi dost dlouho, ale to neva, večer recepis zopakuji :mrgreen:

Díky všem moc za rady, na zítřek mám v záloze tu dýni :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 15:21

No, čubu nedávno hlídala mamka tak bedlivě, že ji ponechala v přímém kontaktu se stydnoucím dýňovým koláčem. Než jí to došlo, čuba vyluxovala půlku plechu. To, jak to tu osmikilovou čubu protáhlo přes noc, na to asi mamka dlouho nezapomene…

Takže ještě teplý dýňový koláč funguje stoprocentně:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama