Psychicky na dně ze vzhledu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 21:25
Psychicky na dně ze v

Chtěla bych se vám svěřit s problémem, který mě už nějakou dobu trápí.
Je mi 19. Odmala mám pod bradou jizvu, která je poměrně viditelná, docházím na laserová ošetření, ale zatim moc nevidim žádný účinek. Po akné mám po obličeji trochu červených flíčků. Ráda bych třeba někdy vyšla bez makeupu ven, ale ne, bez toho to nejde. Navíc příští rok plánuji rovnátka, protože nemám zrovna nejrovnější zuby. Pokaždé, když ráno vstanu, mám depresi ze svýho vzhledu, podívám se do zrcadla a mám po náladě, s nikym se pak nebavim, jsem nervozní, nenávidim sama sebe. Lidi mi říkají, jak mi to sluší, ale já tomu nevěřim, přece by mi neřekli kritiku do očí. Jediné, s čím jsem velmi spokojená, je moje postava, které jsem dosáhla zdravým jídelníčkem a pravidelným sportem.
Chtěla bych nalézt řešení, jak tento problém vyřešit, možná, že až budu mít ta rovnátka, jizva třeba po dalších několika ošetřeních zmizí a flíčky vyblednou, budu se cítit opět dobře a nebudu tak psychicky na dně z toho, jak vypadám :(

Reakce:

Helileli
Závislačka 2974 příspěvků 01.04.18 21:38

Víš proč tě to tak strašné trápí? Protože nevíš, co jsou opravdové problémy. Zkus jít jako dobrovolník pomáhat lidem, kteří mají opravdické problémy a nikdy nezmizí. Budeš si pak vážit toho, že tvá největší vada na kráse je pár jizvicek a křivý zuby.

nostress
Extra třída :D 13445 příspěvků 01.04.18 21:48
@Anonymní píše:
Chtěla bych se vám svěřit s problémem, který mě už nějakou dobu trápí.
Je mi 19. Odmala mám pod bradou jizvu, která je poměrně viditelná, docházím na laserová ošetření, ale zatim moc nevidim žádný účinek. Po akné mám po obličeji trochu červených flíčků. Ráda bych třeba někdy vyšla bez makeupu ven, ale ne, bez toho to nejde. Navíc příští rok plánuji rovnátka, protože nemám zrovna nejrovnější zuby. Pokaždé, když ráno vstanu, mám depresi ze svýho vzhledu, podívám se do zrcadla a mám po náladě, s nikym se pak nebavim, jsem nervozní, nenávidim sama sebe. Lidi mi říkají, jak mi to sluší, ale já tomu nevěřim, přece by mi neřekli kritiku do očí. Jediné, s čím jsem velmi spokojená, je moje postava, které jsem dosáhla zdravým jídelníčkem a pravidelným sportem.
Chtěla bych nalézt řešení, jak tento problém vyřešit, možná, že až budu mít ta rovnátka, jizva třeba po dalších několika ošetřeních zmizí a flíčky vyblednou, budu se cítit opět dobře a nebudu tak psychicky na dně z toho, jak vypadám :(

Na jednu stranu tě chápu, ale nic z toho, co jsi zde uvedla není takového rozsahu, aby se to nedalo odstranit, případně markantně vylepšit, a klidně i zalíčit. Proč by jsi musela jít ven bez make-upu, pokud tě stresuje akné? Znám mnoho lidí, kteří by byli rádi za tvoje problémy.

PaniBovaryovaaa
Kecalka 246 příspěvků 01.04.18 21:50
@Helileli píše:
Víš proč tě to tak strašné trápí? Protože nevíš, co jsou opravdové problémy. Zkus jít jako dobrovolník pomáhat lidem, kteří mají opravdické problémy a nikdy nezmizí. Budeš si pak vážit toho, že tvá největší vada na kráse je pár jizvicek a křivý zuby.

Není nad takovou podporu…Proč si vlastně někdo s malým platem v ČR, svobodná opuštěná matka nebo holka s mindrákem stěžují, že? Stačí se nerouhat a koukat se na to optikou takovou, že vlastně křivé zuby nebo počítání každé koruny je ještě super, protože v Africe umírají hlady :zed: Za mě: rovnátka jsou plus, já si v dospělosti zuby též nechala spravit, protože úsměv dělá strašně moc, flíčky řeší estetická dermatologie - laser nebo jiná doporučená léčba lékařem, možná i experimenty s konopnou nebo přírodní kosmetikou. Odstranění jizev laserem je běh na dlouhou trať, nicméně pomáhá i čas - moje 15 let stará jizva je naprosto neviditelná i bez laseru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 21:51

@nostress Akné už nemám naštěstí, to postupně věkem vymizelo… Nebaví mě furt na sebe něco matlat. ;)

Helileli
Závislačka 2974 příspěvků 01.04.18 22:02

@PaniBovaryovaaa pokud někdo napíše, že se nenávidí kvůli pár drobným vadám na kráse, tak potřebuje změnit úhel pohledu a porovnat si žebříček hodnot, aby mohl být vnitřně šťastný. Vnitřní vyrovnanost a spokojenost nepramení z úspěšné dokončeného estetického zákroku.
A jinak to mám přesně tak jak se zjevným pohrdáním píšeš, počítám každou korunu a jsem šťastná, že je co počítat a že žiju v zemi, kde s dětmi neumru hlady. A to dobrovolnictví mám za sebou jako náctiletá taky a dost mi to vnitřně pomohlo.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 01.04.18 22:37

Co se týče flíčku po akné, záleží, jakou máš pleť. Taky jsem s tím měla donedávna problém (je mi 20). Mě hodně pomohl následující postup, který používám doteď :D Asi to není to nejlepší ale tak co se dá dělat, mě to pomohlo :D Mám citlivou a suchou pleť. Nejprve používám micelárku, pak normální čistící pleťovou vodu (mám i čistící olej, ale ten je moc mastný a nějak se mi s ním nechce štvát). Následuje růžová voda, toner. No a pak hydratační krém, mě stačí obyčejný Dove krém. Dělám to vše jen večer před spaním. Cca za 2-3 týdny problémy zmizely.
Co se týče jizvy - je to úplně v pořádku, že máš jizvu. Lidé to chápou, ikdyž si myslíš pravý opak. Rovnátka bych taky neřešila, mě se třeba lidé s rovnátkami líbí mnohem víc, než ti bez nich :D Přijde mi to roztomilé :D Ještě se vrátím k tomu akné… Nedávej si makeup. Nepomáhá ti to, pokud máš problémy s pletí. Jestli chceš, napiš mi do zpráv, moc ráda si popovídám

PaniBovaryovaaa
Kecalka 246 příspěvků 02.04.18 09:39
@Helileli píše:
@PaniBovaryovaaa pokud někdo napíše, že se nenávidí kvůli pár drobným vadám na kráse, tak potřebuje změnit úhel pohledu a porovnat si žebříček hodnot, aby mohl být vnitřně šťastný. Vnitřní vyrovnanost a spokojenost nepramení z úspěšné dokončeného estetického zákroku.
A jinak to mám přesně tak jak se zjevným pohrdáním píšeš, počítám každou korunu a jsem šťastná, že je co počítat a že žiju v zemi, kde s dětmi neumru hlady. A to dobrovolnictví mám za sebou jako náctiletá taky a dost mi to vnitřně pomohlo.

Rozdíl mezi mnou a tebou je, že já nepohrdám ani tím, kdo počítá každou korunu ani tím, kdo má problém se svým vzhledem, víš. Kdybych byla empatická jako ty, tak ti napšíu, ať si uvědomíš, že žít z ruky do pusy je pořád super, taky bys mohla mít amputovanou ruku a nemocné dítě, že. Jenže já nejsem zastáncem toho, říkat někomu, kdo má problém, že daný problém se řeší stylem „podívej se na tamhle toho, ten je na tom hůř“. To není konstruktivní ani empatické.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 11:09

Kdo to nezažije na vlastní kůži, nepochopí. Snadno se o tom mluví, ale o to hůř se to snáší. Budu muset doufat v lepší zítřky.
 Zakl.

Pipet
Generální žvanilka 24115 příspěvků 02.04.18 15:46

Pch, co bych dala za flíčky po akné v 19 letech :mrgreen: Bylo mi 30 a kdyby jen flíčky, pupeny jak sviňa :roll:
Vadí mi to, ale ne až tolik, abych se proto nějak trápila…

Nemáš nějaké „nedokonalé“ kamarádky? Já mám jednu tlustou, jednu bez nohy, ta má zas křivé a žluté zuby, jedna vadu řeči… Je mi to úplně fuk, jsou to super holky. A doufám, že jim zas nevadí moje beďary :nevim:
Kdyby vadily, pomyslela bych si, že jsou hloupé a na názoru hloupých lidí mi nezáleží.

Obličej by se mi pěkně spravil po HA, ale tu brát nechci.

Tím nechci říct, ať se vyprdneš na laser nebo o sebe jinak přestaneš pečovat. :dance:

Helileli
Závislačka 2974 příspěvků 02.04.18 16:50
@Anonymní píše:
Kdo to nezažije na vlastní kůži, nepochopí. Snadno se o tom mluví, ale o to hůř se to snáší. Budu muset doufat v lepší zítřky.
Zakl.

A kdy přijdou ty lepší zítřky? To jako až zabere laser, tak se najednou začneš mít ráda? Nebo až ti sundají rovnátka? Každý má nějakou vadu na kráse a s věkem jenom přibývají. Když se nemáš ráda teď, nebudeš se mít ráda ani pak. Až si budeš věřit a uvidíš svou vnitřní hodnotu, budeš se mít ráda se vším všudy, i s tou jizvou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63363 příspěvků 3 inzeráty 02.04.18 19:08
@Anonymní píše:
Zakl.

Myslíš bejt mladá a blbá… to jsme na vlastní kůži zažily asi všechny :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >