Psychika po potratu

Anonymní
28.5.20 07:55

Psychika po potratu

Holky zitra mě čekÁ revize, mám zaniklé tehu. Do včerejška jsem to se snAžila nest statečně, ale pak, takova kravina, všude na netu, ze porodila ta Bagarova, pak jsem zjistila, ze dalsi známá je těhotná a uz to jelo. Výčitky, závist, slzy a takové ty typické otázky, proč to někdo má bez problémů a nekdo ne. Vim, ze s tim nic nezmuzu. Nebojim se ani tak zákroku samotného jako mam strach ze psychicky neunesu pohled na šťastné tehulky, ktere v nemocnici, ale pak i vsude jinde potkám.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23176
28.5.20 08:00

Moc mě to mrzí.
Buď na sebe hodná, dej si čas, nechej psychiku se vzpamatovat a vstřebat to. Zamlklé těhotenství prožila v životě snad každá druhá, bohužel někdy i víckrát. Stává se to. Je potřeba věřit.
Já mám děti tři, ale po prvních dvou se jedno těhotenství nepovedlo. Po 3 měsících jsem otěhotněla znovu a už bylo všechno v pořádku.
Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24368
28.5.20 08:02

A je nutné jít na revizi? Já potratila dvakrát a vždy doma, jen s kontrolou. Ale začala jsem sama krvácet, kolem 8tt
Je mi to líto, ale stává se to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 08:12
@pikola píše:
A je nutné jít na revizi? Já potratila dvakrát a vždy doma, jen s kontrolou. Ale začala jsem sama krvácet, kolem 8tt
Je mi to líto, ale stává se to :hug:

musim, bohužel. Říkala to na gynde

• Nahlásit
  • Citovat
24368
28.5.20 08:24
@Anonymní píše:
musim, bohužel. Říkala to na gynde

A kolikátý jsi tt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 08:28
@pikola píše:
A kolikátý jsi tt?

no 8tt ale odpovídá to 6tt ten plod bez srdeční aktivity. Bud mi dají jen prášek nebo rovnou udelaji revizi. Mam uz jednu za sebou pred par lety…

• Nahlásit
  • Citovat
24368
28.5.20 08:31
@Anonymní píše:
no 8tt ale odpovídá to 6tt ten plod bez srdeční aktivity. Bud mi dají jen prášek nebo rovnou udelaji revizi. Mam uz jednu za sebou pred par lety…

A nešlo by počkat až začne samo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
28.5.20 08:33

Měla by sis to odbrečet a dojit ke smíření. Mě to také potkalo, bylo to hrozný, ale teď uz to zpětně beru, že to tak mělo být. Neber to jako křivdu nebo selhání, něco bylo špatně a příště už být nemusí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 08:34
@pikola píše:
A nešlo by počkat až začne samo?

no doktorka mi rekla, ze mam jit. Ze jsme jiz čekaly dlouho. Je fakt ze mi ve vysledku nic není. Nekrvacim, nic mne neboli.

• Nahlásit
  • Citovat
81
28.5.20 08:36

Hlavně neposlouchejte že se to stává, já potratila v 11+2 a tuhle větu jsem nenáviděla. Vůbec mi nepomáhál spíš naopak. Veškerá emoce co teď cítíte je normální zkuste se rozloučit po svém. Po dvou měsících po revizi jsem otěhotněla a zatím je všechno v pořádku. Ale i tak si občas zaplaču. Já to cítím tak, že jsem přišla a kus sebe. V červnu bych měla termín porodů, takže smutek tam furt je. Myslím že každá žena svoje potrat vnímá jinak a má právo se rozloučit po svém, ne podle toho co tvrdí společnost.

Příspěvek upraven 28.05.20 v 10:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 08:42
@Anonymní píše:
no doktorka mi rekla, ze mam jit. Ze jsme jiz čekaly dlouho. Je fakt ze mi ve vysledku nic není. Nekrvacim, nic mne neboli.

Pokud jsi už čekala, tak běž co nejdřív. Sama jsem čekala 5 dlouhých týdnů a už bych to znova neudělala, stejně jsem musela na revizi, protože sliznice stále narůstá a pak je malá šance, že vše odejde přirozeně :kytka: Po psychické stránce pomůže jenom čas, spoustu času, breč a křič, nic v sobě nedus, je to ztráta a člověk si ji musí odtruchlit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
28.5.20 08:46

Je mi to lito :hug: Zvladnes to, prozij si vsechny pocity, je to v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 08:46

Děkuji holky :srdce: už at je to za mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
2936
28.5.20 08:54

Ahoj, také jsem musela na revizi v 10tt+4
Byla jsem úplně na dně, brečela, vše si vyčítala kdybych udělala něco jinak tak se to nemuselo stát a takové věci :,(
Ještě v den revize jsem řekla, že chci udělat kontrolní utz zda se něco nezměnilo - bohužel ne :,( po tydnu jsme měla strašné bolesti a musela na další revizi (dostávala jsem i vyvolávačku, aby vše odešlo ale moje tělo nereagovalo) a pak 14.dnů po revizi jsem měla hCG ještě 600 - tak jsem se cítila těhotně i když vlastně zbytečně :,( manžel to také psychicky moc nezvládl tak jsem si s nim sedla a vše probrala. Rozloučila se s miminkem, napsla mu dopis a vše je to uložené v krabici i s fotkou z utz a dudlikem co jsem koupila.
Otěhotnět se nám podařilo po 9.měsicích a nyní je vše v pořádku a já jsem ve 32tt
Pokud chceš brecet tak breč, řvi ať jdou ty emoce ven. :hug: myslím na tebe, vím jaké to je :hug: :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12259
28.5.20 08:55

Zvládneš to, jako spousta jiných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu