Psychika - úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnetVV
Kecalka 305 příspěvků 15.01.19 22:50
Psychika - úzkosti

Ahoj, potřebuju od vás radu :( jsem už naprosto zoufalá, mám nějaké úzkosti, z ničeho nic začínám brečet ( když jdu z prace, v praci, když si jdu lehnout…), a mívám fakt špatné stavy… Rozhodla jsem se to už řešit s někým kdo by mi mohl nějak pomoci, ale prášky zatím jako cestu nechci. Trvá to už nekolik let a stupňuje se to. Kolikrát nemohu ani mezi lidi… Poradí mi někdo ke komu zajít v Plzeňském kraji? S kým máte dobré zkušenosti? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 15.01.19 22:58
@AnetVV píše:
Ahoj, potřebuju od vás radu :( jsem už naprosto zoufalá, mám nějaké úzkosti, z ničeho nic začínám brečet ( když jdu z prace, v praci, když si jdu lehnout…), a mívám fakt špatné stavy… Rozhodla jsem se to už řešit s někým kdo by mi mohl nějak pomoci, ale prášky zatím jako cestu nechci. Trvá to už nekolik let a stupňuje se to. Kolikrát nemohu ani mezi lidi… Poradí mi někdo ke komu zajít v Plzeňském kraji? S kým máte dobré zkušenosti? :nevim:

Zkusil bych v prvé řadě obvoďáka, pak alespoň na začátek toho koho ti doporučí, a až se trochu sebereš, můžeš se rozhodnout kam, na psychoterapii se stojí fronty, 800-2000 za hodinu taxa…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 23:14

No, já nevím. Já na úzkosti taky hodně trpím, hrozný stavy, panické ataky a tak, ale já byla (a stále jsem) kdykoliv při zhoršení stavu připravená zajít pro léky, už jsem jednou brala a teď chodím nepravidelně na terapie jen si pokecat s terapeutkou. Jestli to u tebe už vygradovalo tak, že ses rozhodla pro pomoc, promyslela bych si zda nebude do začátku lepší ze zklidnit lékama, uklidníš se a dostaneš nový pohled na svoje problémy. Jistě nebudou na pořád, jen na chvilku než začneš docházet na terapie. Neboj, úzkosti se dají řešit, nakonec to pak bude dobré a nebudou třeba ani léky a ani terapie. Nezlob se, že jsem nikoho neporadila, já jsem z Prahy. Drž se :hug:

Anonym prosím, nepřeju si aby si můj problém někdo spojoval s mým nickem.

malá_holka
Kelišová 7298 příspěvků 15.01.19 23:15

@AnetVV zkus pogooglit psychology u vás v kraji, mrkni jaky mají hodnocení. zavolej a objednej se, nebo můžeš i mailem. najít dobrýho můžeš i na pojišťovnu, to potřebuješ pak doporučenku od obvodního. nebo můžeš zkusit i krizový centrum. býva v okresních městech. může provozovat i charita.nebo k obvodní a ať poradí. neodkládej to :hug:

vtipna
Kecalka 213 příspěvků 15.01.19 23:15

Dobry je zjistit puvod. Nejaky spoustec? A asi bych to taky resila pres obvodaka.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 15.01.19 23:17
@vtipna píše:
Dobry je zjistit puvod. Nejaky spoustec? A asi bych to taky resila pres obvodaka.

myslím, že to chce psychoanalýzu, a odkrytí a zpracování nevedomí, teda nejspíš podstaty problémů..

malá_holka
Kelišová 7298 příspěvků 15.01.19 23:20

https://www.diakoniezapad.cz/…ove-situaci/
tady bych se odpíchla. i kdyby to měl bÿt jen telefonát

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 15.01.19 23:25
@malá_holka píše:
https://www.diakoniezapad.cz/…ove-situaci/
tady bych se odpíchla. i kdyby to měl bÿt jen telefonát

hm, tak teda nevím, nic na paniku a úzkosti jsem tam nenašel, spíš pro postižené..

malá_holka
Kelišová 7298 příspěvků 15.01.19 23:29
@Forest_Gump1 píše:
hm, tak teda nevím, nic na paniku a úzkosti jsem tam nenašel, spíš pro postižené..
? však poskytují krizové zařízení :nevim: kam můžes přijít a jejich pracovík se ti bude věnovat.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 23:31

@AnetVV měla jsem nedávno podobne problémy. Strach ze smrti, strach o děti… nemohla jsem se v televizi koukat na nějaký psychologický film nebo tak, úplně mě to rozebralo… trápila jsem se přes dva roky, přes dva roky jsem se odhodlavala najít si psychoterapeuta…
Pomohlo mi, uvědomit si, co mám, a pořád si to připomínat. Úžasný manžel, zdravé děti, dost peněz…
Pak jsem tady přečetla pár smutných deníčku, zase jsem si uvědomila, co mám, jak jsem hloupá, co se lidem děje, a mi ne, jaké mám štěstí a že musím být vděčná.
A je to hnusne ale co mi úplně pomohlo… šla jsem s dětmi na procházku a viděla paní s jedním klukem (tak cca 12roku) normálním ale smutným… A pak měla dva kluky (tak 8-10) dvojčata, obě postižené… úplně všechno se ve mě sevřelo, nikdy na to nezapomenu. Začala jsem se na svět dívat jinak, jsem opravdu vděčná za to co mám, úzkostlive stavy a strachy mě opustili… sice jsem trochu citlivější ale už nezaživam co jsem zaživala.

Takže zkus si pomoct první sama :) :kytka: přeju hodně sil :kytka:

Prosím o zachování anonymity, je to pro mě citlivé…

Pifinka
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 15.01.19 23:31

@AnetVV Ahoj, proč nechceš léky? Já je třeba beru a na tvém místě bych neváhala ani minutu. Kvalita života se mi zlepšila o 100%. Trápíš se zbytečně a s největší pravděpodobností s tím stejně sama nic moc nezmůžeš. Škoda každého dne, kdy ti není dobře.

malá_holka
Kelišová 7298 příspěvků 15.01.19 23:32

@Forest_Gump1 buď blbě čteš nebo nevím :nevim: anebo nevíš co je krizový centrum :mrgreen: a když ses tak chytrej, tak něco pohledej sám, než začneš kritizovat snahu někoho jinýho ty jaryne :nevim:

wdylme
Povídálka 38 příspěvků 15.01.19 23:38
@Pifinka píše:
@AnetVV Ahoj, proč nechceš léky? Já je třeba beru a na tvém místě bych neváhala ani minutu. Kvalita života se mi zlepšila o 100%. Trápíš se zbytečně a s největší pravděpodobností s tím stejně sama nic moc nezmůžeš. Škoda každého dne, kdy ti není dobře.

Mohla bych se zeptat, jake leky beres? Neco proti uzkosti, nebo antidepresiva?

wdylme
Povídálka 38 příspěvků 15.01.19 23:43

Zakladatelce, obvodak ti s nejvetsi pravdepodobnosti predeppise rovnou antidepresiva, moc se s tim nemazou. Zkusila bych hledat v tvem kraji psychologa/psycho­terapeuta, nejlepe podle referenci na znamylekar a podobnych strankach…

Pifinka
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 15.01.19 23:48

@wdylme beru něco proti úzkosti - antidepresiva :) Konkrétně paroxetin.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >