Psylium v těhotenství - v jaké formě je možné brát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 1 inzerát 01.01.19 22:04
Psylium v těhotenství

Holky užíváte v těhotenství některá psylium proti zácpě, poraďte mi jakou formu a případně i výrobce. Díky moc.

Reakce:
Rosary
Kecalka 109 příspěvků 01.01.19 22:13

Já tedy na tenhle problém onehda používala Lactulosu ve formě sirupu (něco jinýho), ale pomohlo spolehlivě :lol:

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 01.01.19 22:32

Já ho užívala celé těhotenství, výborně mi zabíralo na zácpu. Měla jsem klasické sypané (ne kapsle) Dr. Popov, ale podle mě na značce moc nezáleží. Jo a doporučuji vzít s sebou do porodnice, díky tomu je první velká po porodu o dost menší dřina a (skoro) nebolí :palec: Kromě jiného totiž i změkčuje stolici, berou ho i lidi s hemeroidy atd.

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 11:56
@Rosary píše:
Já tedy na tenhle problém onehda používala Lactulosu ve formě sirupu (něco jinýho), ale pomohlo spolehlivě :lol:

Tu prave mam ted, ale ja mam ted problemy s hemeroidy tak bych to mela resit asi vic nez lactulosou.

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 11:58
@Hazentla píše:
Já ho užívala celé těhotenství, výborně mi zabíralo na zácpu. Měla jsem klasické sypané (ne kapsle) Dr. Popov, ale podle mě na značce moc nezáleží. Jo a doporučuji vzít s sebou do porodnice, díky tomu je první velká po porodu o dost menší dřina a (skoro) nebolí :palec: Kromě jiného totiž i změkčuje stolici, berou ho i lidi s hemeroidy atd.

No vidis to, to je prave duvod proc ho ted resim, potrebuji co nejvic zmekcit stolici a preventivne ho dal uzivat.

TRG
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 02.01.19 12:40

Brala jsem ho první těhotenství, beru ho i teď. Taky to od Dr. Popova - sypané. Mám i kapsle, ale ty si s sebou beru jen když někam jedeme. U toho sypaného se totiž nemusím tolik hlídat se zapíjením. Tam si dám automaticky dvě skleničky vody a je to. U těch kapslí mám tendenci na to zapomínat a to by mohl být průšvih. Když se toho sní moc a/nebo se na to málo pije, může to mít úplně opačný účinek… :mrgreen: Dám si vždycky ráno a jsem bez problémů, ačkoliv mám k zácpě tendence. Vzít to do porodnice je super nápad, to má @Hazentla pravdu. A pro ty, kdo mají se zácpo problémy, doporučuju klystýr. Pak hned po porodu nebudete muset a to jistě maminky s nějakými stehy ocení. (Nemám osobní zkušenost, u prvního jsem přijela do porodnice prakticky už otevřená, tak se to nestihlo, poranění jsem naštěstí neměla, ale u druhého to kdyžtak chci zkusit pro jistotu stihnout. Nechci zažít kombinaci zácpy a stehů!)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >