Ptačí chřipka pásmo dozoru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

spiky01
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 15.02.17 16:19
ptačí chřipka pásmo dozoru

Prosím, nevíte někdo jak to je-v nařízení svs se píše: 2) V pásmu dozoru se nařizuje:
a) zákaz veškerého pohybu drůbeže, kuřic před snáškou, jednodenních kuřat a vajec v pásmu dozoru,
který (dále jen „pohyb“) nebyl ohlášen 24 hodin předem KVS SVS pro Jihočeský kraj. Při pohybu
musí být zajištěna vhodná opatření biologické bezpečnosti s cílem zabránit rozšíření aviární influenzy.
Tento zákaz se však nevztahuje na tranzitní přepravu přes pásmo dozoru při přepravě v silniční a železniční dopravě, pokud se tato přeprava uskuteční bez překládky nebo bez zastávky a dále na účelové komunikace sloužících výlučně potřebám daného hospodářství;

znamená to tedy že např. slepice musí být zavřeny bez možnosti jít na dvůr/zahradu? pardon jestli se ptám jak de*il ale nejsem si jistá výkladem podobných formulací

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 16:22

Řekla bych že ano, že musí být jen zavřený

spiky01
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 15.02.17 16:34

@ka2ka já to taky tak chápu ale než budu někomu radit (možná blbě) tak se ptám. už jsem volala i na svs s prosbou o vysvětlení ale tam mi bylo sděleno že příslušná nařízení najdu tam a tam…

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 16:37

@spiky01 otázka je jestli můžou být třeba v nějaké voliéře :think: ale já bych je nepouštěla už jen proto aby se nenakazili

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 15.02.17 16:38

Jo musi byt zavrene tak aby nefmohlo dojit ke kontaktu s divokym ptactvem. Tedy pokud mate dvur kde je strecha a sit tak tam by byt mohli. Jinak ne.

spiky01
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 15.02.17 16:40

@Alyss1 díky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >