Puberťák a telefon

15.12.20 08:25

Puberťák a telefon

Kolik času tráví váš puberťák na PC a telefonu? V době distanční výuky nepočítám přípravu do školy. Sama jsem puberťák, ale již na SŠ. Původně jsem měla zavedeno denně 30 min a buď se přičítá či odečítá za známky. V této době to bohužel není příliš efektivní. Budu ráda za nějaké tipy či rady. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15548
15.12.20 08:28
@Kočička12 píše:
Kolik času tráví váš puberťák na PC a telefonu? V době distanční výuky nepočítám přípravu do školy. Sama jsem puberťák, ale již na SŠ. Původně jsem měla zavedeno denně 30 min a buď se přičítá či odečítá za známky. V této době to bohužel není příliš efektivní. Budu ráda za nějaké tipy či rady. Děkuji

Teda, to máš přísné rodiče. Já na SŠ byla většinu času mimo domov, takže rodiče už dávno neměli ponětí o tom, kolik času na mobilu trávím. I když v té době byly ty telefony fakt jen na zprávy, volání a maximálně hada :P Ale i můj 8mi letý syn má toho času více. Myslím, že mu manžel na family linku nastavil 2 hodiny denně (telefon plus tablet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
15.12.20 08:34

Mám bráchu na SŠ a nikdo mu nekontroluje jak dlouho je na mobilu nebo pc. Ale není do žádný závislák, chodí i normálně za kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
15.12.20 08:35

To je docela mazec. Jako mně naši před x lety zakazovali telefon za špatnou známku. V dnešní době mi to přijde ale jako blbost. Sama vidím na sobě, kolik času na telefonu nebo netu strávím - píšu si s přáteli, hledám informace, kontroluju maily, polsouchám hudbu řeším spoustu věcí. A už jen z tohohle pohledu mi to přijde jako nesmysl - zakazovat dítěti něco, co jako rodič dělám nonstop. Chápu omezování u malých dětí, ale u středoškoláka ne. A jen tak mimochodem - zákaz telefonu nikdy moje známky nezlepšíl. To byls píš otázka vnitřní motivace a zájmu o předmět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
15.12.20 08:36

U svého devítiletého syna v této době příliš neřeším, pokud nezanedbává školu a není to to jediné, vo cely den děla. Ještě nedávno v době kdy školy byli zavřené to bylo jediné spojení mezi nim a kamarády. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48404
15.12.20 08:38

Na střední mě nikdo nehlídal, jak dlouho jsem na mobilu nebo počítači. Asi by to bylo jiný, kdybych dělala doma dusno, neposlouchala, nosila špatný známky.
Teď i moje dítě na prvním stupni nemá žádná omezení, pokud neláká školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
15.12.20 08:51

Ja to mela neomezene, ale je fakt, ze me to zas tak nelakalo, radsi sem lezela v knizkach, takze me nikdo limitovat nemusel. U mych deti mi to bude asi jedno, pokud budou mit hotovo do skoly, domaci povinnosti a parkrat do tydne mobil zahodi a budou se věnovat jinym konickum a sportu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10125
15.12.20 09:00

Jako puberťáka mě nikdo neomezoval, za mě ale šly psát jen smsky a byly šíleně drahé. Dodnes si pamatuji, jak mi pořád chodily zprávy,, z vašeho kreditu bylo odečteno 15Kč za 10 SMS :lol: ". Počítač jsem dostala asi v patnácti a většinou na něm byla večer. Přes den jsme lítali s kámoškama venku a naháněli kluky. Jenže to už je dneska úplně jinak. Kdybych měla větší děti (mám batolata), tak je v dnešní době omezovat nebudu, pokud si splní své povinnosti. Je to teď pro mnoho lidí jedině spojení se světem. Stejně tak pro mě. Trávím na mobilu hodně času, protože žiju daleko od rodiny a přátel a nemám momentálně možnost se s nimi vídat. Mám v rodině dokonce klučinu, který díky pc hře navázal přátelství, které trvá už přes deset let. A to ty kamarády dělí skoro celá republika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2801
15.12.20 09:35

Třináctiletá dcera může přes den na mobil jak chce, večer má nastavený zámek a v osm se ji mobil zamkne. Odemkne se zase ráno v šest. To je opatření kvůli tomu, že trávila noci na mobilu a ráno byla nevyspalá a nepoužitelná. Pokud má nějaký průšvih, tak hodiny na mobilu omezuju, ale ne nějak drasticky. Na mobilu moc není, jako že by na něm trávila x hodin v kuse. Spíš si přečte zprávy na messengeru, odpoví a mobil zase odloží. Největší trest je pro ní to, když má hodiny omezené, že slyší jak ji na zamknutém mobilu pípá messenger a ona si je nemůže hned přečíst a odpovědět :D

Mladší, téměř sedmiletá, má starší mobil bez simky, jen na domácí použití. Ta si na něm občas pouští youtube nebo si zahraje nějakou hru. Ale taky to nepřehání, radši lítá venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
15.12.20 09:37

Já na střední první ročník dojížděla, ale našim to bylo šumák, jak používám telefon nebo notebook. Když sem byla malá. tak třeba zákaz na televizi nebo počítat padl, ale na střední už vůbec. No a co sem šla od druháku na intr, tak to už by neměli ani jak kontrolovat. A upřímně, když sem nepropadala, tak jim bylo jedno jak se učím :-D hlavně abych neprolitla, jinak jim to bylo jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10463
15.12.20 09:48

@Kočička12 To máš teda přísný rodiče :think: Dcera na pc nikdy nebyla ale mobil měla a má skoro pořád v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14634
15.12.20 09:56

U nás teď dcera momentálně bloknutý youtube a tictoc na telefonu i PC.
Na hry v telefonu má 15min denně, má dvě. V PC teď nemá hru žádnou. Večerku na mobilu má v 20.00.
A všechno je to díky jejímu přístupu ke škole a jejímu chování.
Vlastně jestli bude pokračovat, tak přijde o internet v telefonu úplně. A na PC bude moct jen do školy a pod dozorem :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5061
15.12.20 10:42

Máme dceru, cca 4 třída. Na mobilu je jak chce, ale moc toho nevyužívá. Většinou si hrají se sestrou, takže ten virtuální a mobilní svět ji nebaví. Chodí na gymnastiku cca až 5× týdně, tam má kamarádky. Spíš bych i řekla, že na mobil nemá jaksi čas. A teď je tady toho virtuálního světa presycena, raději lidi na živo, než v mobilu. On line výuka ji naučila, jak jsou mezilidské vztahy důležité. Takže u nás zatím bez regulí. Podmínkou je mít vše do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.20 11:29

@Netopirek rozumím, taky mám občas zákaz, teď mi jeden momentálně běží a to na hry, hrát můžu jen večer a chvíli. Mobil mám teď jen na kontakt s kamarády, příp. Večer u tv nějaká ta hra, no a nebo koukám na nějaký stránky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.12.20 11:31

@Murka tomu rozumím, mamka nerada vidí, když se večer místo toho abych spala hraji s telefonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat