Puchýřky v řetízku

Anonymní
15.8.11 12:13

puchýřky v řetízku

Ahoj!objevili se mi na prstech puchýřky, vypadá to, že začínají uvnitř hnisat. Kožní lékařka mě chce vzít až za týden (sestřička, s kterou jsem volala, je s prominutím kráva a nechápe, že to už bude asi po)
Chci se zeptat, jestli to některá neznáte co by to mohlo být? Partner to měl v choulostivých partiích, tak jsem se objednala na gyndu, ale mně nic tam dole není (žádné svědění, výtoky a pod) a najednou se mi to objevilo na ruce a jsem z toho zoufalá. Bolí to - můžu to propíchnout, vyčistit, vydesinfikovat a zalepit?
Vypadá to viz foto - 4 puchýřky v řetízku, okolí je zarudlé, uvnitř původně vodnaté, teď to začína hnisat.
Zvířata žadné nemáme, doma čisto, vzájemně si nezahýbáme (aspoň teda já ne a patnerovi věřím)
Díky za každý tip

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.8.11 12:14

ještě to foto :oops: omlouvám se za kvalitu, lépe to nešlo

• Nahlásit
  • Citovat
marra
15.8.11 12:17

Nevim co to je,ale mela jsem to taky,puchyrky jsem propichala ,vydesinfikovala,a namazal imazolem,za dva dny to bylo pryc akorat mi zustaly skarede flicky,jelikoz me to strasne svedilo..tak jsem skrabala,zkus ten imazol mel by zabrat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
17430
15.8.11 12:46

ehm, co takhle me "oblibene " impetigo…mela jsem- dva roky zpet- ruce, pak trisla, kupodivu to chytily deti- na obliceji a manzel- taky na obliceji…po odhnisani to vypada nejak takhle: http://zuziky.rajce.idnes.cz/…na_dovolene/#… ale pokud to je ono, tak to chce fakt atb pro vas oba…a rado se to vraci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
15.8.11 14:02

Klidně to může být ono zmiňované impetigo, zvlášť jestli to měl partner v oblastech, kterých ty jsi se rukou dotýkala a teď to máš na ruce. Pokud je to ono, tak je to hodně infekční a chce to antibiotikum - dokud je jenom pár puchýřků, tak stačí mastička, pokud byste to nechali rozlést po celém těle, tak se dávají normálně celková antibiotika, tedy nějaké tabletky. Rozhodně bych nečekala týden na kožní vyšetření, ale hned bych zaběhla k tvojí praktičce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama