Půjčka u České spořitelny

Anonymni
8.12.07 14:59

půjčka u české

dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli když bych si chtěla vzít půjčku u české spořitelny kde mám ůčet, a neřekla jim že jsem v pracovní neschopnosti kvůli rizikovému těhotenství aplatila poctivě splátky že mě ji dají, ted ji dávají komukoliv bez doložení příjmů nebude to bráno jako podvod?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
8.12.07 18:30

No inko, podvod to je každopádně, takže když se to provalí, bude to průser…

Když ho získáš a nezjistí se to, pak je to o tom poctivě splácet - dokud budeš splácet, nikdo to řešit nebude…ale jak jednou zaplatíš dýl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2235
9.12.07 09:34

Anonymní: opravdu teď dávají bez doložení příjmů? já se ptala před měsícem, ale jelikož jsem ještě na mateřské, tak mám smůlu, chtěli doložit příjmy za poslední tři měsíce, přičemž rodičák neberou. Do práce se vracím v dubnu, takže pak můžu v poho přijít. Že by spořka dávala půjčku bez doložení příjmů mi přijde divné,,,,,, ale budu ráda za info… díky. Jinak…i kdyby chtěli doložit příjmy, záleželo by na Tvé účetní, co do potvrzení napíše,,,,,,,pak už nikdo nic zkoumat nebude a musíš řádně platit. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
9.12.07 10:57

Rozhodně doložit příjmy musíš. Pouze pokud ti mzda chodí na účet u ČS, tak si to zjistí z účtu. A tam ikdyž jsi na neschopence je u částky uveden
text MZDA - teda u většiny zaměstnavatelů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
17.2.08 09:35

Tak my jsme si brali hypotéku loni na podzim, a to jsem ještě byla na rodičáku. U spořky se rodičák bral jako příjem. Nevím teda, jak letos, ale myslím, že taky. A to, jestli je podvod, že jim neřeknete o tom, že jsme v nechopnosti, to si nemyslím. Nikdo přeci nikdy neví, kdy a jak dlouho bude v neschopnosti. Manžel byl taky zrovna marod, když jsme žádali o hypo a vůbec nikoho to nezajímalo. Já tedy nevím, ale v našem příúpadě to nikdo nezjišťoval. Stačilo jen doložit ten papír.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.13 16:23

Mám dotaz ohledně půjčky u české spořitelny:Švagr potřeboval kdysi půjčku a jelikož ručil kamarádovi na překlenovací úvěr tak mu půjčku nedali. Přemluvil tchána aby si půjčku vzal on a že ji bude splácet. Samozřejmě přestal splácet a půjčku nyní platí tchán. Ale o to nejde.Jak švagr přestal splácet, tchánovi samozřejmě nic neřekl, a banka prodala pohledávku někomu. Kdysi přišel dopis, že majitel pohledávky je nějaký xy se sídlem na Kajmanských ostrovech a formulář na plnou moc na pana xy.Tu tchán nepodepsal a vozí peníze do české. Tam vždy dostane potvrzení že vložil peníze ale to je vše. Když se tam ptal kolik je třeba ještě zaplatit, nikdo neví. Neví prý ani to kam peníze chodí. Dává tam každý měsíc 2500 kč už 7 let. Půjčka byla 100000.Nedostává žádné výpisy tak to asi může platit až do smrti. Nevíte jak by se to dalo zjistit? Chtěl že to přestane platit a že se věřitel ozve, ale máme strach aby se neozval třeba za 5 let s vysokým penále. Tchánovi je 73 let.

• Nahlásit
  • Citovat
2893
17.11.13 16:33

Pokud spořitelna prodala pohledávku, tak by neměla přijímat tchánovy splátky. Měla byste s tchánem na pobočku zajít a zjistit, kam splátky doputovaly. V další řadě je nutné kontaktovat majitele pohledávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mi24
17.11.13 17:00

Dle mě byla chyba že ty peníze daval nadale české spořitelně a ne rovnou těm, kterým měl…podle mě se z toho při připadném soudním sporu bude chtít spořitelna vyvleknout o to víc zda nemá tchan potvrzene proč tam ty peníze vložil jestli má jen potvrzení že toho a toho peníze vložil tak má podle mě smůlu jestli má ale napsano pro koho ty peníze mají být a proč tak by je při připadném soudním sporu mohl dostat zpět a nebo se spořitelna může brát jako prostředník, který ty peníze posíla tam kde má, ale místo 2500kč třeba jen 2000kč protože 500kč si bere pro sebe jako zprostředkovatel jinak česka spořitelna jsou největší hovada udělala jsem si o nich obrázek během 2hodin co jsem čekala na pohovor u nich kdy nebyli schopni říct proč je zpoždění po kouknutí na internet jsem pak zjistila že to jsou největší možna h*vada největší a první spořitelna tak si myslí že si mohou dovolat…hodně štěstí při připadném řešení myslím že ho budete hodně potřebovat

• Nahlásit
  • Citovat
439
17.11.13 17:02

Dali mi ted ve spořitelně půjčku a jsem na rizikovém.. pokud máte nárok na garantovanou tak na tu oni nechtějí příjem ani nic vědět.. já tam došla že chci půjčku a ona se mě ani na nic neptala a řekla mi že mám nárok na garantovanou od spořitelny za pravidelný příjmy atd.. a dali mi ji.. a jsem v 8 měsíci což je na mě doost už vidět že jsem těhotná a i paní mi tam povídala že přeje at jsme zdravé atd.. takže jde vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mi24
17.11.13 17:04

@telezska nic proti, ale celkově všem když na něco odpovím tak si čtu na co odpovídam odpovídaš na 5let starý dotaz kdy zakladatelka jestli donosila a štastně porodila tak už má 5leté dítě a půjčku už ani neřeší

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.13 19:34
@Anonymní píše:
Mám dotaz ohledně půjčky u české spořitelny:Švagr potřeboval kdysi půjčku a jelikož ručil kamarádovi na překlenovací úvěr tak mu půjčku nedali. Přemluvil tchána aby si půjčku vzal on a že ji bude splácet. Samozřejmě přestal splácet a půjčku nyní platí tchán. Ale o to nejde.Jak švagr přestal splácet, tchánovi samozřejmě nic neřekl, a banka prodala pohledávku někomu. Kdysi přišel dopis, že majitel pohledávky je nějaký xy se sídlem na Kajmanských ostrovech a forulář na plnou moc na pana xy.Tu tchán nepodepsal a vozí peníze do české. Tam vždy dostane potvrzení že vložil peníze ale to je vše. Když se tam ptal kolik je třeba ještě zaplatit, nikdo neví. Neví prý ani to kam peníze chodí. Dává tam každý měsíc 2500 kč už 7 let. Půjčka byla 100000.Nedostává žádné výpisy tak to asi může platit až do smrti. Nevíte jak by se to dalo zjistit? Chtěl že to přestane platit a že se věřitel ozve, ale máme strach aby se neozval třeba za 5 let s vysokým penále. Tchánovi je 73 let.

holky tak se mi podařilo vypátrat kam peníze chodí i kolik je třeba ještě zaplatit. Teď jen přemýšlím jak to tchánovi šetrně zdělit. Myslel si že to bude mít v lednu doplacené a musí bohužel platit ještě tři roky. Švagra bych nejradši nakopala do zadele jelikož za 100 000 pro něj musí tchán zaplatit celkem 300 000.Jak mu mám říct že musí zaplatit ještě 80 000 když 220 000 už zaplatil.

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.14 12:18

Prosím můžete mi někdo poradit, co znamená že žádost o půjčku čs nezamítla, ale odložila konečné rozhodnutí o 3 dny? Máte prosím někdo zkušenost, co se zkoumá? V registru nejsem, ale na účtu jsem měla v dodě žádosti -68Kč…
Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
10.1.14 16:53
@elpiska píše:
Pokud spořitelna prodala pohledávku, tak by neměla přijímat tchánovy splátky. Měla byste s tchánem na pobočku zajít a zjistit, kam splátky doputovaly. V další řadě je nutné kontaktovat majitele pohledávky.
  • Zaprvé : Pokud spořitelna prodala pohledávku, tak by o tom měla tchána písemně informovat. Alternativou je, že postupník věrohodně doloží postoupení pohledávky. A věrohodnost postoupení pohledávky si dlužník může ověřit u postupníkem tvrzeného postupitele, tedy spořitelny. V každém případě by měla spořitelna vysvětlit, jak se tchánova se osobní data dostala Kajmanské ostrovy, aniž byl předtím tchán upomenut. To je na stížnost k Úřadu pro ochranu osobních údajů.
  • Zadruhé: Tchán by měl spořitelnu písemně vyzvat, aby jej informovala o stavu jeho dluhů u tohoto věřitele, tedy o stavu úvěrového účtu.

Co je to za spořitelnu, po které je nutno takové samozřejmosti vymáhat? Česká spořitelna? :-O 8o Aha, skupina Wienna Insurance Group, známe - Kauza WLG Invest, no. :?

Příspěvek upraven 10.01.14 v 16:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7758
10.1.14 16:56
@kachina123 píše:
Prosím můžete mi někdo poradit, co znamená že žádost o půjčku čs nezamítla, ale odložila konečné rozhodnutí o 3 dny? Máte prosím někdo zkušenost, co se zkoumá? V registru nejsem, ale na účtu jsem měla v dodě žádosti -68Kč…
Děkuji za radu

aby s člověk mohl vzít půjčku, musí být bohatý, vždy´t kolik se ve finále přeplatí…takže pokud jste v mínusu, půjčku bych si nebrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
10.1.14 17:15
@elpiska píše:

Budu citovat starý občanský zákoník, neboť postoupení pohledávky, pokud proběhlo, proběhlo podle starého občanského zákoníku.

Zákon č. 40/1964 Sb. ve znění platném 31.12.2013, občanský zákoník, 526 odst. 1:

Postoupení pohledávky je povinen postupitel bez zbytečného odkladu oznámit dlužníkovi. Dokud postoupení pohledávky není oznámeno dlužníkovi nebo dokud postupník postoupení pohledávky dlužníkovi neprokáže, zprostí se dlužník závazku plněním postupiteli.

Takže
1. Tchán by si měl ověřit pravost dokumentu o postoupení pohledávky u České spořitelny jako postupitele
2. Měl by si stěžovat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, že jeho osobní data se od České spořitelny dostala na Kajmanské ostrovy, aniž byl předtím upomenut či jinak kontaktován
3. Měl by Českou spořitelnu vyzvat, aby mu sdělila stav jeho závazků (stav jeho úvěrového účtu). Měla by mu dát výpis z jeho úvěrového účtu.

Že se v té rodině chovají jako pitomci, nebudu radši komentovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama