Půjčování dcerky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Soňullle
Kecalka 130 příspěvků 03.03.19 09:47
Půjčování dcerky

Ahoj holky, mám takovou otázku. Máme dvouletou dcerku, bydlíme na bytě. Začala jsem chodit na poloviční úvazek do práce a tak ráno buď malou zavedu k jedné babi nebo si pro malou přijde druhá babi tedy nevlastní maminka manžela. Momentálně se na chvíli vrátila její dcera ze zahraničí a tak hlidavaji spolu. No nevlastní sestra manžela se mě zeptala jestli by mohla malou vzít k nějaké kamarádce která má doma roční dítko. No aby jsem napsala o co jde.. Jde mi o to, že dcerka tak není zvyklá na tu sestru,. Jako když s ni je i babička a děda tak k ní nepůjde. Když s ní zůstane sama tak ji nic jiného nezbývá že. Ale jakmile tam má malá někoho kdo je ji blíž než manželova sestra tak se jen tak pochovat nenechá. Ještě by jsi pro ni přijela autem a vezla by si ji k té kamarádce. A já zkrátka nevím zda mám říct že jo a neřešit to, nebo ji to vysvětlit ať se nezlobí ale že za prvé mám o ní strach kvůli cestování a za druhé me to přijde takové divné aby byla v podstatě někde úplně s cizími lidmi a se mi na to ještě dost malá. Co lidmi. Zdá se mi na toto ještě dost malá. Co vy myslíte? Dali byste takto dítko?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 03.03.19 09:51

@Soňullle já bych to zkusila a chtěla bych vědět dceřinou reakci, ale brala bych v potaz, jak moc dané osobě důvěřuji. Je to jen o českých zvycích, já dávám dítě od roka do jeslí, kde na něj dohlíží v podstatě cizí lidé a musela jsem si na ten pocit taky zvyknout.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 03.03.19 09:56

Já asi ne, už vůbec ne autem. Nejsem moc opatrnická matka, s babičkama je malá jedna ruka od narození, ale cizí osobě ji půjčovat mi přijde divné - slečnu na hlídání bych si taky vybírala a nebrala první co se nabídne.
Kdyby byla starší a nejely autem, a malá si s ní byla blízká, tak beze všeho, jinak ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 10:07

Z tvého příspěvku nějak nemůžu vyčíst, jak jste si s nevlastní sestrou blízké. Viděla jsi ji párkrát na nějaké rodinné oslavě, nebo se vídáte častěji? Důvěřuješ jí? Vycházíte spolu normálně? Jestli ano, tak bych malou půjčila, jen to auto by se mi nelíbilo.
Sama občas hlídám děti a jejich rodiče mi taky důvěřují. Na děti jsem velmi opatrná a vždycky se předem ptám, jestli můžeme někam jít. S dcerkou od mé sestřenice jsem také byla na návštěvě u kamarádky a všichni byli spokojení :) Co bych teda ale neudělala, je vzít malé dítě do auta, na to bych si netroufla.

Chceš pracovat, potřebuješ hlídání, tak buď ráda, že se ti lidé nabízí sami :)

aknadar
Kecalka 331 příspěvků 03.03.19 10:11

Jen ať se holka otrká, řekla bych. Sociální kontakt navíc nemůže být na škodu. Třeba se jí to bude líbit, nezjistíš, pokud nezkusíš.

Soňullle
Kecalka 130 příspěvků 03.03.19 10:19
@Anonymní píše:
Z tvého příspěvku nějak nemůžu vyčíst, jak jste si s nevlastní sestrou blízké. Viděla jsi ji párkrát na nějaké rodinné oslavě, nebo se vídáte častěji? Důvěřuješ jí? Vycházíte spolu normálně? Jestli ano, tak bych malou půjčila, jen to auto by se mi nelíbilo.
Sama občas hlídám děti a jejich rodiče mi taky důvěřují. Na děti jsem velmi opatrná a vždycky se předem ptám, jestli můžeme někam jít. S dcerkou od mé sestřenice jsem také byla na návštěvě u kamarádky a všichni byli spokojení :) Co bych teda ale neudělala, je vzít malé dítě do auta, na to bych si netroufla.Chceš pracovat, potřebuješ hlídání, tak buď ráda, že se ti lidé nabízí sami :)

To samozřejmě sem. Se sestrou si blízké moc nejsme. Řekla bych ze celkově moc jsme si do oka nepadli. Bavíme se když někde jsme ze musime nebo když se na něco jedna druhé zeptáme. A když byla v zahraničí psala si jen o fotky malé. Ale blíž k sobě ne. Když jsme v jedné místnost tak je úplně taková vypjata situace.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9429 příspěvků 03.03.19 10:20

Já bych pustila, dcerce určitě neuškodí když si půjde pohrát s jiným ditkem. Co se týče toho auta to záleží jak svagrove důvěřuješ. Já syna normálně pouštím třeba se sestry přítelem, vím jak jede, věřím že s dítětem nepojede jak cvok a taky je mi jasný že kdyby někdo naboural do nich tak se to může stát stejně tak když pojedu s ním já, babička, přítel, prostě kdokoliv jiný…

Alušáček
Závislačka 3571 příspěvků 03.03.19 10:31

@Soňullle Já osobně bych dceru v tomto věku nepustila, ale já bych ani nešla do práce a nenechala dvouleté dítě deně hlídat babičkama. U vás je to jinak dcerka je zvyklá každý den být s babičkou, teď i s tetou, takže to pro ni zřejmě nebude problém.. Spíš se divím, proč to ta svagrova vlastně chce, brát tvoji dceru k nějaké své kamaradce :think:

Jogrr
Závislačka 4730 příspěvků 03.03.19 10:31

Jisteze bych pustila. Jen u te cesty autem bych premyslela jaka je to vzdalenost a jakdiytcna ridi a jaka autosedacka.
Takove to izolovani deti jen na uzkou rodinu a jeste s vyberem je proti memu smysleni. Ty dusledky vidam v hernach, restauracich dnes a denne. Decko je samo totalne bezbranne, bojacne, plactive, neumi si s nicim poradit atd. atd.

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 03.03.19 10:41

Já bych asi nejdřív zkusila půjčit dcerku sestře na nějakou kratší dobu, abys viděla, jak si ty dvě sednou a jak si sestra s malou poradí. Když bude vše v pořádku a sestra se projeví jako zodpovědná osoba, tak proč by nemohla malou hlídat, když chce. Taky jsem ráda hlídala děti z rodiny, i když jsem ještě neměla svoje a bylo to moc fajn. Zase jestli nemáš k sestře důvěru, tak bych počkala, až ji víc poznáš.

Soňullle
Kecalka 130 příspěvků 03.03.19 10:44

@bjitka123 na to jaksi není čas. Bude se vracet do zahraničí za pár týdnů.

Soňullle
Kecalka 130 příspěvků 03.03.19 10:48

@Alušáček rekonstruujeme dům a manžel potřeboval pomoct s penězy. A byla možnost jít brigádne do práce ve které jsem zaměstnaná a kam se budu z rodicaku vracet.

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 03.03.19 10:59
@Soňullle píše:
@bjitka123 na to jaksi není čas. Bude se vracet do zahraničí za pár týdnů.

Aha. Možná si chce malou užít, než zase odjede. Záleží, jak to cítíš. Jestli se ti to nezdá, tak ji nepouštěj. Jestli si myslíš, že je sestra zodpovědná, tak proč ne, malá si to může parádně užít.

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 03.03.19 11:02
@Soňullle píše:
@Alušáček rekonstruujeme dům a manžel potřeboval pomoct s penězy. A byla možnost jít brigádne do práce ve které jsem zaměstnaná a kam se budu z rodicaku vracet.

Taky jsem u prvního syna chodila do práce. Malou máš určitě v dobrých rukách, nedělala bych si výčitky. Babičky si užijí malou, malá babičky. Hlavně že babičky chtějí hlídat.

Hegy
Kecalka 106 příspěvků 03.03.19 11:12

V situaci, kdy ani já švagrovou v podstatě pořádně neznám…nepustila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama