Já, přítel a jeho sestra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 08:39
Já, přítel, a jeho sestra

Ahoj,
Zajímalo by mě, jaké z této situace máte pocity. Já a přítelova nevlastní sestra se nemusíme. Obě jsme úplně různé povahy a máme jiné reakce na určité věci. Ona o mě mluví jako o krá. vě..a podobné výrazy, já se s ní vůbec nebavím, ale vadí mi to, že ona mi takhle nadává i před přítelem a on se s ní vesele baví dál. Neměl by držet se mnou a zastat se mě? Být na mé straně? Když mu to vyčtu, řekne mi, že přece jen proto, že se takhle chová se s ní nepřestane bavit. Přitom to byl on, kdo mě před ní varoval, že je falešná jak pětka. To je pravda, na začátku se jevila jako usměvavá, přátelská.. A pak najednou takový obrat. Prostě pokrytec, já se od takových lidí snažím být co možná nejdál.. :pocitac:

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 27.02.19 08:52

Tak rozdílné povahy nejsou problém, problém to jak o tobě mluví no. Nicméně pokud přítel ví že je to kr**a, i tě sám varoval, baví se s ní nejspíš proto, aby měli klid v rodině. U mě by asi záleželo jak se ke mě přítel chová v soukromí a mezi cizíma lidma, kdyby se bavil se ségrou, kterou já moc nemusím, tak to přejdu, jak říkám chtel by držet rodinné vztahy v nějaké rovnováze, kdyby mě ale nechal urážet někde na veřejnosti a ani něčem, to už by bych byla vztekla. Jinak nechápu tu část ty se s ní vůbec nebavíš, takže ji úplně ignoruješ a ona sedí vedle tebe a říká ti jaká jsi krá*a, i bez nějaké tvé reakce, nebo jak??

Sany80s
Kelišová 7226 příspěvků 27.02.19 09:02

No tak, že by se s ní úplně přestal bavit, to nepředpokládám. Je to rodina, ale říct jí něco pěkně od plic by vážně měl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 09:03
@Kriss Tina píše:
Tak rozdílné povahy nejsou problém, problém to jak o tobě mluví no. Nicméně pokud přítel ví že je to kr**a, i tě sám varoval, baví se s ní nejspíš proto, aby měli klid v rodině. U mě by asi záleželo jak se ke mě přítel chová v soukromí a mezi cizíma lidma, kdyby se bavil se ségrou, kterou já moc nemusím, tak to přejdu, jak říkám chtel by držet rodinné vztahy v nějaké rovnováze, kdyby mě ale nechal urážet někde na veřejnosti a ani něčem, to už by bych byla vztekla. Jinak nechápu tu část ty se s ní vůbec nebavíš, takže ji úplně ignoruješ a ona sedí vedle tebe a říká ti jaká jsi krá*a, i bez nějaké tvé reakce, nebo jak??

Ne ne ne, to bych si samozřejmě libit nenechala. Já tam nechodím už, protože jako člověk u mě skončila, jak jsem psala od takových lidí si držím distanc. Ale chodí tam přítel, občas na takové ty nedělní dýchánky..takhle. A máš pravdu, on chce mít v rodině klid, no , tak nedělá zle, já bych reagovala teda jinak. Ale to už je o lidech..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 09:06
@Sany80s píše:
No tak, že by se s ní úplně přestal bavit, to nepředpokládám. Je to rodina, ale říct jí něco pěkně od plic by vážně měl.

Co tak pozoruju, on moc neví ke které straně se přiklonit, není konfliktní typ, ale souhlasím s Tebou, že v takové situaci by ji měl dat přes prsty. To víš, že ho už vidím jinak, v mých očích by chlap měl se postavit za svoji ženu(svoji nejsme, obrazně řečeno), byť i proti rodině.

LenkaN26
Závislačka 4189 příspěvků 27.02.19 09:06

Já hlavně nechápu proč si to necháš líbit. O mě nějaká kopretina takto mluvit tak jí velmi důrazně vysvětlím, že takto ne. Nicméně přítel by se měl ohradit také a své sestře vysvětlit jak se má či nemá chovat.

Alkata
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 27.02.19 09:10

Lidi nepredelas a rodina je rodina. Příteli se nedivím. Tohle nejde vyřešit přiklonem na tu nebo onu stranu. Diplomaticky je uprostřed a je to tak dobře. V každém případě by ji neměl nechat mluvit o tobě vulgárně, proti tomu by se měl důrazně ohradit a sestřičce od plic něco nediplomaticky říct :D

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 27.02.19 09:16

Myslím, že by se tě měl přítel přece jen zastat. Klidně a jasně vysvětlit, že takto s tebou mluvit nebude. Mě se zastal tehdy můj přítel (nyní už dlouhá léta i manžel), když mě vlastní táta jako dospělou kvůli čemusi seřval. Vzpomínám na to dosud, že mě to hrozně potěšilo a moc se mi to líbilo. A víš co? Taťka cholerik si podruhé dal velký pozor. A přitom spolu s mým mužem velmi dobře vycházejí.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 09:18
@Anonymní píše:
Co tak pozoruju, on moc neví ke které straně se přiklonit, není konfliktní typ, ale souhlasím s Tebou, že v takové situaci by ji měl dat přes prsty. To víš, že ho už vidím jinak, v mých očích by chlap měl se postavit za svoji ženu(svoji nejsme, obrazně řečeno), byť i proti rodině.

Vždyť se nemusí přiklánět k nějaké straně, stačí, když jí utne až zase o tobě bude ošklivě mluvit. Úplně by stačila věta „je to moje holka, mám jí rád a nechci, abys o ní mluvila jako o krávě“.
Ale stejně nevím, jak jsi na to přišla, že tě pomlouvá, když tam nechodíš? To ti to přítel po příchodu od ní říká nebo co?

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 27.02.19 09:33
@Anonymní píše:
Ahoj,
Zajímalo by mě, jaké z této situace máte pocity. Já a přítelova nevlastní sestra se nemusíme. Obě jsme úplně různé povahy a máme jiné reakce na určité věci. Ona o mě mluví jako o krá. vě..a podobné výrazy, já se s ní vůbec nebavím, ale vadí mi to, že ona mi takhle nadává i před přítelem a on se s ní vesele baví dál. Neměl by držet se mnou a zastat se mě? Být na mé straně? Když mu to vyčtu, řekne mi, že přece jen proto, že se takhle chová se s ní nepřestane bavit. Přitom to byl on, kdo mě před ní varoval, že je falešná jak pětka. To je pravda, na začátku se jevila jako usměvavá, přátelská.. A pak najednou takový obrat. Prostě pokrytec, já se od takových lidí snažím být co možná nejdál.. :pocitac:

Haha, z toho co píšeš je falešný jak pětka spíš tvůj povedený přítel. Kdyby mě nazvala krávou a on na to koukal, sebrala bych se a oni by mě už v životě neviděli. Soudím, že vám bude tak šestnáct, ne? Najdeš lepšího

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 10:51
@s.y.p.t.a píše:
Myslím, že by se tě měl přítel přece jen zastat. Klidně a jasně vysvětlit, že takto s tebou mluvit nebude. Mě se zastal tehdy můj přítel (nyní už dlouhá léta i manžel), když mě vlastní táta jako dospělou kvůli čemusi seřval. Vzpomínám na to dosud, že mě to hrozně potěšilo a moc se mi to líbilo. A víš co? Taťka cholerik si podruhé dal velký pozor. A přitom spolu s mým mužem velmi dobře vycházejí.

Mas super muze, gratuluji :) Ja vim, že ,,by měl" se mě ten můj zastat, jenže on toho prostě není schopen. Sama to nechapu..

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 27.02.19 15:50
@Anonymní píše:
Mas super muze, gratuluji :) Ja vim, že ,,by měl" se mě ten můj zastat, jenže on toho prostě není schopen. Sama to nechapu..

Pro mě to bylo prostě hodně důležité, že jsem viděla, že se mě zastal i v takové „maličkosti“. V životě se mi to potom osvědčilo, že jsem se mohla na muže vždy spolehnout i v těch velkých věcech. Ať byl jakýkoliv konflikt s kýmkoliv, vždy stál na mojí straně.

Váš příspěvek
Reklama