Půjde přítel do vězení ?

Anonymní
30.10.19 08:45

Půjde přítel do vězení ?

Ahoj, je mi to trapné, proto anonymně, ale ráda bych se zeptala, zda máte některá zkušenost. Přítel před skoro 9 lety seděl za ublížení na zdraví, po polovině trestu byl na 6 letou podmínku propuštěn a dva týdny před koncem podmínky zničil desku na budově. Škodu uhradil, dostal prospěšné práce, které plní a bude mít soud, který bude projednávat jeho nástup zpět do vězení. Myslíte, že je šance, že mu jen prodlouží podmínku, když udělal něco jiného, než za co seděl? :( mám z toho strach, nevím, co bych dělala sama, protože bych zcela jistě měla existenční problémy :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22642
30.10.19 08:47

Děti doufám nemáte.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 08:48

Ještě bych měla ráda jeden dotaz - pracuje na DPP, dostává do 10.000 a zbytek na černo. Celkově má úvazek 30h měsíčně.. bude to někdo řešit, co dělá zbytek té doby, resp. ve volném čase? A co by případně mohl říct, aby to neznělou úplně blbě a zkrátka neměl ještě větší průšvih :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.10.19 08:48
@pikola píše:
Děti doufám nemáte.. :roll:

Nemáme, na to jsem se ale neptala…

• Nahlásit
  • Citovat
862
30.10.19 08:49

No mas to doma ale milacka, to se musi nechat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 08:49

Já doufám že ano. Je to totiž v tvém vlastním zájmu, třeba si mezitím najdeš někoho jiného a nepůjde ti o život…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 08:50

Ptala jsem se na radu a případně zkušenost, nepotřebuji poučovat a číst přání, aby šel sedět. Tak pokud k tomu nemáte co říct, tak si to nechte pro sebe, prosím…

• Nahlásit
  • Citovat
10356
30.10.19 08:51
@Anonymní píše:

gratuluji k výběru přítele, pokud s ním zůstaneš, tak diskusí budeš zakládat ještě hodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849

Ale jinak je to úžasný, milující partner, co by ji nosil na rukou. A určitě by byl báječný otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22642
@Anonymní píše:

Protože by sis měla uvědomit s kým žiješ než bude pozdě.. ještě práce načerno, předpokládám, že má dluhy.. Co bude u soudu ti nikdo neřekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20169
30.10.19 08:52

Ja doufam, ze ano. Protoze jen de.bil vyleze z basy a hned neco provede. Recidivista proste. K tomu nasilnik. Nechapu, proc ses na nim zavisla. O necem to taky vypovida.Coz je mi lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 08:56

Osobně bych se přikláněla k tomu, že do vězení půjde. U podmínky se zkoumá tzv. řádný život a to ničení desek na budovách ve spojitosti s tím, že ani normálně nepracuje není (předpokládám, že pracovat na hpp může, není např. invalidní apod.). Záleží, co je tam dál.

• Nahlásit
  • Citovat
3679
30.10.19 08:58

:zed: to jsi tak šeredná, že nemáš na chlapa, co pracuje legálně nebyl a nehrozí mu basa? Promiň, ale vzpamatuj se a hlavně s ním neotěhotni!!! Nepokaž si celý život :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 08:59
@Anonymní píše:
Ještě bych měla ráda jeden dotaz - pracuje na DPP, dostává do 10.000 a zbytek na černo. Celkově má úvazek 30h měsíčně.. bude to někdo řešit, co dělá zbytek té doby, resp. ve volném čase? A co by případně mohl říct, aby to neznělou úplně blbě a zkrátka neměl ještě větší průšvih :think:

Ahoj,
záleží na přesném znění podmínky, ale dopustil se přestupku, tedy opět konflikt se zákonem či vyhláškou, takže s největší mírou pravděpodobnosti podmínku porušil.
ohledně DPP a práce načerno - pokud není zatížen exekucí a není to forma, jak schovat příjmy před exekutorem, tak ho to jednou dříve či později dostihne (nejpozději při dosažení věku pro starobní důchod, na který nebude mít nárok).
Obecně platí, že člověk, když udělá průšvih, tak má být pak co nejméně vidět a co nejvíc se vyhýbat jakémukoliv obcházení zákonů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2113
30.10.19 09:01

Podmínka se vztahuje na to, že nesmí porušit zákon v této době. Je tedy úplně jedno jestli někoho zase napadne nebo ukradne TV, prostě porušil podmínky. Pokud budeš mít jeho nástupem do vězení existenční problémy, tak to si řeš s ním, když není schopnej chovat se slušně a řádně a nedělat kraviny… Jinak ne nikdo nebude řešit co dělá ve svém volném čase, za předpokladu, že se nedopousti porušování zákona, což se sice prací načerno dopouští stejně jako ten kdo mu tu práci na černo dává, ale je to těžko prokazatelné, to by ho musel někdo nabonzovat nebo by to musel říct sám. Co má říct nevím, měl by hlavně něco dělat se svým nicotnym životem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama