Půldenní pauza v kojení

28
11.7.13 12:35

Půldenní pauza v kojení

Ahojte, prosím o rady, jak nejlépe zvládnout půldenní pauzu v kojení 3měsíčního mimča. Musím se od malé za 14 dní vzdálit na cca 10 hodin, plně kojím. Je mi jasné, že se pokusím potřebné množství předem odstříkat, ale nevím jak je to nejvhodnější. Mléka mám tak akorát, aby pokrylo potřeby malé, nikdy jsem neodstříkávala ani před ani po kojení. Je lepší odstříkat vždy z prsa co zbyde po kojení? Nebo z prsa, ze kterého zrovna nekojím? Máme 2 až 3 hodinové intervaly mezi kojením. Myslíte, že se mi potřebné množství podaří dát do kupy?
A dále prosím o radu, jak nejlépe pořešit na cestě nalití prsou. Nalijí a ztvrdnou, jakmile malá nejí víc jak 3 hodiny.. Je nutné mít s sebou na cestu odsávačku? Má někdo prosím podobnou zkušenost? Díky moc všem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
11.7.13 12:40

Myslím že na ty cca 3 krmení se ti určitě odstříkat podaří..odsávačku bych určitě vzala, jinak ti do pravděpodobn zatvrdne, a zblázníš se bolestí. a není možné vzít mimčo s sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2546
11.7.13 13:02

Já jsem byla bez plně kojeného mimča 24h (na svatbě) odstříkavala jsem mu předem do mrazáku tak mlíčko měl a na svatbě jsem si musela mlíko pár krát odstříkat, tehdy jsem brala odsávačku, nyní už mi to jde lépe ručně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
11.7.13 13:04

Urcite s odsavackou… i kdyby jen pro jistotu… ja jsem si takhle vyrazila na odpoledne+pres noc ven kdyz byl male uz skoro rok ( v te dobe uz jsem kojila jen tak 3-4× za 24 hod) a jak jsem litovala :? A co se odstrikaneho mleka tyce… urcite bys predem mela vyzkouset, jestli Ti ho mimco z flasku bude vubec pit… moje starsi mlade s tim nemelo problem ale mladsi notoricka odmitacka vsech moznych i nemoznych lahvi i dudliku by snad radsi umrela hlady nez sat z neceho takoveho :lol: Jako ctyrmesicni mimino byla jednou sama od odpoledne cca 18:00h do rana v nemocnici a milostslecna radsi drzela hladovku nez vypit mlko z lahve :nevim: Sestricky do ni dostaly jen ai 20-30 ml pres strikacku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2899
11.7.13 13:04

Odstříkávej už třeba dva dny předem ať toho nasbíráš více :-) a odsávačku si vem - moje zkušenost když mi prcek ve 4tém měsíci začal bojkotovat kojení a my byli na chalupě a on ne a ne pít tak jsem myslela že bez té odsávačky umřu (dva dny jsem trpěla jak pes)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
11.7.13 13:14

Holky, děkuju za rady a zkušenosti. A co myslíte s tím odstříkáváním? Ze kterého prsa? Z toho, ze kterého nakojíme, tak ten zbytek se pokusit odsát a zamrazit? Nebo z nekojeného prsa? To bych asi měla strach, že pak bude malá mít málo..
@Agrion tímhle mě vyděsila včera moje sestra, že je možné, že malá z lahve nebude chtít pít..musím vyzkoušet, aby se pak manžel nezhroutil, až na to budou sami.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12667
11.7.13 13:17

@Emička13 A nemozes mimco vziat so sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
11.7.13 13:22

@cuttysark Bohužel ji nemůžu vzít sebou :( Je to nepříjemné cestování po D1 z Brna do Prahy a na schůzku ji s sebou mít nemůžu..myslím, že doma s manželem jí bude líp..jen bych nerada kvůli půldnu nějak zkazila naše jinak pěkné plné kojení..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12667
11.7.13 15:27
@Emička13 píše:
@cuttysark Bohužel ji nemůžu vzít sebou :( Je to nepříjemné cestování po D1 z Brna do Prahy a na schůzku ji s sebou mít nemůžu..myslím, že doma s manželem jí bude líp..jen bych nerada kvůli půldnu nějak zkazila naše jinak pěkné plné kojení..

ani tak sa to neda, ze s tebou niekto pojde a na tu schodzku pokocikuje malu? Ja som tak chodila na vsetky schodzky a jednania s malou v manduke. Kolko ze si vravela ze ma mala, 3 mesiace? Moze sa stat, ze ti nechyti flasku a cely cas prereve, zalezi aj aka je mala, placliva ci v pohode?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12667
11.7.13 15:29

No z brna do prahy to nie je ziadna tragedia, to by vydrzala, ved to su dve hodinky. My sme sa stahovali na slovensko z prahy ked mala mala 3 mesiace a to sme pendlovali hore dolu na stokrat a mali to aj tak cele vzdy predrichmali, takze cesty by som sa nebala, zalezi co to mas za schuzku no :-( Ale pripada mi jednoduchsie ju zobrat a bud do nositka a ist s nou alebo zobrat niekoho, kamosku, mamku, nech kocikuje kym ty schuzkujes? To by sa nedalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
20.7.13 20:19

Holky, prosím o radu..začla jsem dnes s odstříkáváním, mám manuální Medelu a jde to hrozně pomalu, mezi kojením odstříkám tak 30 ml..snad do úterka dám potřebné množství dokupy..chci se vás zeptat - mléko sbírám do Via kelímků od Aventu, dávám do lednice a jakmile nasbírám cca 100 ml, zamrazím. Myslíte, že vadí když k mléku v lednici přilévám čerstvě odstříkané? Nevadí, že se namíchá čerstvé s chlazeným? :roll: Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama