Pulmicort astma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanka1120
Kelišová 6260 příspěvků 18.04.18 09:33
pulmicort astma

Zdravim nemá někdo na prodej pulmicort? moje doktorka na alergologie ma dovolenou a nahodou jsem zjistila ze mi dosel.

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 18.04.18 09:41

Ahoj, ja mam novej, ale nevim kolik je v tom starym. Myslela jsem, ze to potom ukaze nejakou rysku kdyz dochazi?? Mam ho poprve.
Obvoni by ti nepomohl a nebo nejakej zaskok na te alegrologii?

hanka1120
Kelišová 6260 příspěvků 18.04.18 09:52

@P4ja obvodni napsat nemůže, svitit zacne az je tam zbyteček nejakych posledních 10 davek

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 18.04.18 09:54

@hanka1120 pulmicort může psát i obvodní lékař. Pokud má obvodní pocit, že je to drahé a nechce Ti ho napsat, tak Ti ho může napsat na vlastní úhradu. Nicméně Pulmicort nemá preskribční omezení. Teď jsem koukala na stránky SUKL a opravdu ho může napsat kdokoliv.

hanka1120
Kelišová 6260 příspěvků 18.04.18 09:55

Mne obvodni rekla ze to napsat nemůže :oops:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 18.04.18 10:04

@hanka1120 tak to buď neví a nebo napsat nechce. Obvodní nesmí napsat kombinované preparáty jako je např. Symbicort, Seretide…Ale tohle ano. A pokud by sis to chtěla koupit, tak pak by jí to ani nešlo do nákladů, na recept napíše že to je na úhradu pacienta. Já už tedy na obvodě napsala i ten Symbicort, ale pak jsem musela pojišťovně vysvětlovat proč jsem ho napsala. Důvod byl stejný jako u Tebe, pacientovi došel a jeho plicní lékař měl dovolenou. Pokud ho obvodní fakt nenapíše, tak můžeš zkusit poprosit v lékárně (pokud chodíš stále do stejné) jestli by Ti ho nevydali bez receptu, že ho dodáš dodatečně. U nás to tak funguje, ale jsme malé město a lidi chodí často stále do té samé lékárny, lékárnice už je znají, takže pokud jde o lék, který běžně užívají, tak jim vyjdou vstříc.

hanka1120
Kelišová 6260 příspěvků 18.04.18 10:08

@Lucka1111 dekuji brno je velke takze asi tak. napise mi to i pohotovost?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 18.04.18 10:15

@hanka1120 záleží na tom kdo tam bude sedět. Budou asi nadávat, že ses o to nestarala dřív, ale myslím, že nakonec to napíší. Ale pohotovost bývá většinou až od čtyř nebo od pěti, do té doby to bude nějaká akutní ambulance nemocnice a asi to bude na dost dlouhé čekání. Co zkusit ještě jednou poprosit tu obvodní, že nemáš jinou možnost, alergolog má dovolenou a ty bez léků nemůžeš být? Nevím jak těžké máš astma, jedna či dvě vynechané dávky asi nebudou velký problém, ale zase je pylová sezona a pokud máš astma alergické, tak by už problém nastat mohl. Já si nedovedu představit, že bych to nenapsala. Navíc tedy u nás by to skončilo nejspíše tak, že dotyčný by se přeregistroval k jinému obvodnímu, který by to napsal. Jednou jsem odmítla potvrdit zbrojní průkaz a pána poslala k psychologovi, dopadlo to tak že obešel celé město a zaregistroval se tam, kde potvrzení dostal. Nicméně nám pak přišla zpráva z psychologie, kde mu zakázali nosit zbraň, tak jsme ještě museli obvolávat toho jeho nového obvodního lékaře a volat na odbor zbraní, že pán opravdu není zdravotně způsobilý :)

hanka1120
Kelišová 6260 příspěvků 18.04.18 10:31

@Lucka1111 astma jako takovy problen nevam, akorát dvakrát během 5let jsem byla na infuzich ale to se vyvinulo po nemoci vždy jinak v pohode spis ta alergie to je problem rekla bych mam ju skoro na všechno briza. topol, peri, prach, zvířata a nehorsi jsou traviny, obiloviny

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Prázdniny Karly Šlechtové: Léto, kytičky a nová kérka!

Slunného počasí posledních dnů si užívají i čeští politici, například bývalá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama