Půlroční chlapeček - nespavost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejjkaaa
Povídálka 29 příspěvků 03.05.19 07:57
Půlroční chlapeček - nespavost

Ahoj holky, už jsem doslova zoufalá…
Mám půlročního chlapečka, který už cca 2 měsíce v noci nespí…
Když byl miminko spinkal klidně i 5hodin v kuse, pak se to zhoršilo-spal po dvou hodinách… A teď? Teď k němu vstávám skoro každou hodinu ne-li víc…
Už jsem zkusila vše… Myslela jsem si, že je hladový, máme už příkrmy, tak jsme se s doktorkou domluvili, že už zkusíme na večer ryzovou kaši…moc mu tedy nejede, občas sní jen pár lžiček, ale stále ještě kojím tak mu kdyžtak dám prso… Ale i když kaši zbastil celou, noc byla stejná…
Takže z hladu to není… Prebalen je vždy, teplo mu taky je…
Vazne nevím co mu v noci chybi… Vždy si ho vezmu z postýlky a on do 5ti minut spí…
A takhle každou hodinu… Vyrvat se mi ho nechce… Přítel vstává každý den ve 4 ráno do práce, tak se snažím vždy si vzít malého hned co začne pofnukavat…
Někdy má noc, že kolem 2hod ráno vstane a nechce spinkat tak s ním jdu do obýváku na gauč a on si tam spokojeně hraje jako kdyby noc vůbec nebyla… Po hodince ho tedy zkusím uspat a to už usne bez problémů…
Ale tedy to vstávání každou hodinu je fakt náročný… Přes den se nevyspim když mi usne, to vařím a uklizim… A v noci taky ne… Už jsem fakt zoufala a pomalu chodím po čtyřech z vyčerpaní…
Nemá některá z vás také tyto zkušenosti? Jestli by mi něco někdo poradila… Nebo, co dělám špatně?…
Moc děkuji za nazory či rady

Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 03.05.19 08:08

@Andrejjkaaa vzala bych ho spát k vám… dcera když rostou zuby atd a vstává často takhle spí klidneji.. asi má pocit jistoty

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 03.05.19 08:09

Děti jsou chytřejší než si myslíš. Rozhodne bych si nechodila v noci hrát. On ví, ze ho tam vezmes. Proč nejde manžel spát na gauč? Když jsme měli náročné noci, tak šel on… co dudlík? Davas mu? Nebo je dudlík tvoje prso? Proč vyloženě ryzovou kaši? Můžeš mu dat i jinou… doporucuju kaše Kendamil, daji se koupit na Alze. Jsou bez nějakých špatných přidaných věci a malý je miluje doteď…

Alisonaa
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 03.05.19 08:17

Náš půlroční to má stejné pokud spí sám bez nás. Spí s náma v posteli, manžel neodchází spát na gauč ale spíme všichni spolu.
Malej nepláče, vzbudí se na jedno mlíčko v noci a spinká dál až do rána. :)

Kostroma
Kecalka 293 příspěvků 03.05.19 08:38

Neprotlacuji se mu zuby? Dudlik pouzivate nebo ne? Ja v teto diskuzi asi nemam co radit, mam hodne spave mimino, ale kdyz se chystaly zuby, tak to vypadalo tak nejak jak popisujes. Uzila jsem si zatim kazdy jeden zub. Jak vylezl, tak byl svatej klid. Jinak mam pocit, ze vecerni kase/jidlo snad ani nema vliv na delku spanku. Jestli spi aspon nejak obstojne pres den, tak si zkus dachnout nekdy taky, vareni a uklid parkrat pocka, musis proste nabrat silu, pomuze ti to.

Andrejjkaaa
Povídálka 29 příspěvků 03.05.19 08:52

@Verurizeckova ryzovou nemlecnou nam doporučila doktorka…
@Kostroma Taky jsem si myslela že jsou to zoubky, ale že by takhle dlouho? Já si každý den myslím že mi vyleze zub, slinta, vše si cpe do pusinky a je vidět jak si to dává na ty dasnicky… Ale zub stále žádný…
Dudlík používáme…obcas si ho s chutí vezme a někdy mi ho jednoduše vyplivne, např. pres den nechce dudlík vůbec…

Kostroma
Kecalka 293 příspěvků 03.05.19 08:59

@Andrejjkaaa A kdyz mu kouknes do papuly, tak vidis ty dasne nejak napuchle, do bela? Je fakt ze to je ponekud dlouha doba, ja si nevsimla, ze dva mesice, ne dva tydny. Tak ti nevim, snad poradi nekdo zkusenejsi.

krukynka
Kecalka 244 příspěvků 03.05.19 09:02

„beru ho z postýlky jen co začne pofnukavat“ Tam bych řekla že je kámen úrazu… Nicméně, jsem na tom stejně :? Já beru roční dceru z postýlky jen co začne a to proto že vedle v pokojíku spí ještě tříletý a nechci aby se vzbudil, má děsně lehké spaní. Vzít si malého do postele, je určitě cesta, ale my se díky tomu ráno budíme 4 na hromadě (syn cestuje, dcera by taky chtěla mazlikat…) a ráno jsme všichni zlámaní… :nevim:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 03.05.19 09:09

Nikdy bych s ním v noci nešla do obýváku. Při nejhorším ať si chodí manžel lehnout jinam, ale dítě musí v noci vědět, že se nesvítí, nehraje… Pokud je to pro vás únosné, dej si ho k vám do postele a uvidíš.

Andrejjkaaa
Povídálka 29 příspěvků 03.05.19 09:14

@Kostroma jeden dva dny to má natekle, ze si člověk řekne, že už musí vylézt… Ale následující den zas dasnicky normální bez zubu… @krukynka jo, asi v tom bude problém… Ale proč pořád knoura… :(

Andrejjkaaa
Povídálka 29 příspěvků 03.05.19 09:21

@Janina81 já s ním nechodím do obýváku úmyslně za hranim…
Vezmu si ho, v ložnici se ho pokusím uspat… Pokud neusne začne třeba řvát dyl… Jdeme do obýváku a tam ho uspavam dal…po dalším delším rvanim si ho dám na gauč, lehnu si k němu, snažím se ho dal uspavat a on se odplazi k plyšákovi a hraje si s ním…

Viki89
Povídálka 19 příspěvků 05.05.19 10:18

Nas synacek také po 5 měsících přestal spát 5-6 hod v kuse, zjistila jsem, ze ve 4-5 měsíců u deticek probíhá regrese spánku (spánkové cykly začínají fungovat, jako u dospělých), a tím se ten spánek muže narušit, což bylo zřejmě i u nás. Dá se to řešit odstraněním nebo změnou asociaci na usinani (prso nahradit písničkou atp.). Píší to, protože u nás to tagungovalo, pak se nám probouzel 2-3krat v noci max, moje psychika se tím hodně zlepšila:)

Viki89
Povídálka 19 příspěvků 05.05.19 10:20

Rada poradím a dá se sestavit i konkrétní plán, chystám se v této oblasti později pracovat, tak potřebuji nasbírat zkušenosti, zatím mám jenom se svým synackem, a brzy přijde další:) Kdyby první nezačal v noci spinkat, tak bych do druhého takhle brzy určitě nesla…

Váš příspěvek
Reklama